Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

Това ,като да сравняваш,Киа Соренто и Q7,със сугурност ще се приближават по екстри,НО.....
Имам пръчка за 700лв,доста други от ниския ценови,диапазон и същите характеристики са осезаемо по-леки.....Не мисля,че скъпия такъм означава,непременно лекота.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от za4o75 »

Владимир написа:Това ,като да сравняваш,Киа Соренто и Q7,със сугурност ще се приближават по екстри,НО.....
Имам пръчка за 700лв,доста други от ниския ценови,диапазон и същите характеристики са осезаемо по-леки.....Не мисля,че скъпия такъм означава,непременно лекота.
Скъпия такъм,означава "лекота" за типа риболов,за който е предназначен!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от za4o75 »

Владимир написа:
sleepwalker написа:Не гледай само от своята си камбанария, само това ще ти кажа.
в чуждото не гледам,казаха си мнението,много хора,аз също.
Човека,точно обратното се опита да ти каже.....,да погледнеш чуждото......,понеже собственото ти мнение е, като на кон с капаци!
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от ГСБ »

...................
обаче това
DSCF3976.JPG
не бих си позволил с другата.
Това са обективни разлики между премиум и бюджетен спининг. Заслужава ли жълтата 50лв.? Определено да.Струва ли Кроа-то 350евро? Мисля, че не. Според мен около 200.Ако се направи сравнение между две подобни карбонови пръчки разликите ще се притъпят значително. ............

Колега, не мисля че правилно си вадиш изводите. Жълто-оранжевата (извинявай, но нещо напоследък спрях да следя всички марки и модели и не зная каква е) пръчка е с ясно изразен параболичен строй (ако съдя по това как си я огънал), докато другата ти "изпъната и непровиснала" явно си е бърза или екстра-бърза. Това не означава, че ако си вземеш едно Кроа, което е с параболичен строй, то същото няма да има по-добри характеристики от оранжевия параболик. По същата логика дали ще имаш същата точност и чувствителност с оранжевата сравнена с Кроа-то? Не е коректно да се сравняват коренно различни строеве на пръчките. Така създаваш погрешни впечатления у начинаещите читатели искащи да понаучат нещо от теорията. Тези 2 пръчки са толкова различни, че е по-добре изобщо да не ги сравняваш. А, дали Кроа струва 350 евро или не си е друга тема. Според мен не само то не струва 350 евро, но по същата логика и редица други не струват по 500-700-1000 лв и т.н., но като няма пръчки с такива характеристики на по-ниска цена се налага да ги купуваме (за моя радост, изключение прави една БГ фирма, предполагам се сещате коя е, която все пак не може да направи добри пръчки във всички строеве и тестове по примамки, но имат доста добри попадения на много добра цена). Сега да не вземеш да се обидиш ....
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от bobopeli »

ГСБ написа:...................

Колега, не мисля че правилно си вадиш изводите. Жълто-оранжевата (извинявай, но нещо напоследък спрях да следя всички марки и модели и не зная каква е)
Жълтата е от друг век даже :D плътен стъклопласт,оригинала е с ергономична ПВС дръжка :D

Сравнението некоректно това са пръчки от различни епохи :mrgreen:
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от bogidar »

Владимир написа:От чисто любопитство,би ли споделил,автора на темата,колко пари му струва смарта?Възможно е и да няма,но все пак,ако има,би ли споделил ,марка и модел?
Телефона ми е китайски Premium втора ръка за има няма 160лв. При мене е малко субективно това за смарта, щото той ми помага да добавя по някой и друг лев в хазната... Не е само играчка. От друга страна съм си взел такъв телефон, дето няма да ме боли толкова ако го удавя. В една от темите вече бях писал за случката, по време на риболов...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

bogidar написа:
Владимир написа:От чисто любопитство,би ли споделил,автора на темата,колко пари му струва смарта?Възможно е и да няма,но все пак,ако има,би ли споделил ,марка и модел?
Телефона ми е китайски Premium втора ръка за има няма 160лв. При мене е малко субективно това за смарта, щото той ми помага да добавя по някой и друг лев в хазната... Не е само играчка. От друга страна съм си взел такъв телефон, дето няма да ме боли толкова ако го удавя. В една от темите вече бях писал за случката, по време на риболов...
Добави си доза удоволствие и си купи една пръчка за 160лв(втора ръка).
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от bogidar »

Ровя в e-bay и бих казал, че имам "ноухау" за цялостния процес на дебнене, поръчване и т.н.. Стажа ми е завиден. С повече упорство се намират невероятни оферти втора ръка стоки. Риска е голям но си струва. За мен това е единствения разумен начин да се сдобия с нещо, което от тукашните магазини не бих и помислил да си купя. Кофти е, че когато говорим за сопи на търг там избора не е голям особено, като се търси оптеделена дължина, акция и т.н. Иначе се продават на смешни пари но все неща дето не са ми интересни.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”