До вносители и търговците на спининг въдици

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
emoradev
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 22:11
Риболов: Спининг , на леко
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 42 пъти

До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от emoradev »

Първо - ако темата не е на точното място - нека да бъде преместена на по-подходящо .

После ... :
От няколко седмици ровя из нета и ходя по магазини в търсене на бюджетен* спиннинг с тест до 7гр. . Не казвам , че търся ултралайт заради различното и разтегливо разбиране и възприемане на това понятие .
И до къде стигнах - до стената . Няма наличности (на това което се внася в България) и трябва да ровя из обявите за да намерим това което търсим или нещо близо до неговите характеристики . (Яд ме е дори днес видях обява за едно NEXTINO NTS-562UL , което за жалост ще радва друг колега - да е жив и здрав разбира се и много слука да има ) .
Много колеги се преориентират към "ултралекият" и "лекият" спиннинг (други просто са запали по него) , нещо което е напълно нормално с оглед на бракониерството и "измрежването" на едрите риби (в т.ч. и хищните) .
Бюджетните спиннинги или не се внасят или са изчерпани , и едва ли не си принуден да си купиш това което е останало,защото няма избор .
Остава вариантът за внос от чужбина - който е безумен ако презумцията е като моята - "бюджетна" въдица ,шипинг , митница - НЕ , та нали затова има вносители в крайна сметка ?! .....

Ще кажете - купи си нещо наистина хубаво : не мога и не искам да дам 500 лева , че и + за един спининг - бил той и японско ювелирно произведение .
Накрая си взема пръчката с най-малък обозначен на бланката тест в първият магазин и ще ходя да си мятам.... воблерите :)

Всички вносители могат да се възползват от "дупката" в тази ниша за леки и ултра леки - бюджетни , народни - ако искате и евтини спиннинги :) - Да попълнят наличностите или да "вкарат" нещо "**ново" вече .

*бюджетен - спиннинг въдица с цена от 50 до 150 лева . ( ама не до 160 или 200 )
** ново - ново за нас , и за нашият пазар ...... не ново като модел ...

Наслука на всички , които си изгубиха времето да четата тези главоблъсканици :fish15:

:tup:
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Pale rider »

Колега що така си се нахъсал излишно....
Ей ти на малко добри и дъвкани до втръсване във форума пръчки / не е лошо преди да пуснеш тема да пробаш в търсачката горе в дясно какво е изписано по въпроса/

1. Серт Ескийд 2- кеф ти 1.80 и 2.10 м- тестове около тва което искаш. Цена 60-70 лв - поне 2-3 търговеца имат на склад.
2. Гад Феър - от 70-85 лв / питай г-на Вукодинов дали няма на 2.10 и 3-15 останало/
3. Гад Ганчо - къмто 120 лв / пак питай същия г-н по-горе /. - http://shop.fishing-tackle.bg/rods
4. Г-на Пигов тук - http://ivpfishing.com/ - кажи му мъката си . Той имаше по спомен едни убави бюджетни пръчлета на по 67 лв, доста добри за платената сума.

Сигурно още ще се сетя , но сега ми е малко кът времето.
:tup:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от bat.galin »

Финансовите тежнения не са предмет на този подфорум.
Тази тема не е за тук.
spiningmania
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 19:19
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от spiningmania »

Това което колегата - emoradev е написал ,все едно аз съм го писал.Абсолютно в същата ситуация съм и аз!
czd
Мнения: 601
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от czd »

Пичове,
Българският пазар е толкова малък и свит, че дори и 500лв да имате, пак няма да намерите това, което търсите :roll:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от empar »

Аз пък като човек, работил в бранша мога да кажа, че ПАЗАР, по същинското значение на думата от учебниците НЯМА! Всичко са някакви полу-амбулантни продажби от полу-малоумни търгаши(не търговци), на полу-малоумни потребители, в такива скромни количества, че дори опитите ми да направя някакви статистически изводи бяха невъзможни, поради смехотворните измерения на продажби и доставки.

пп. Редки изключения правят някой ентусиазирани младежи в онлайн търговията, но да не правим излишна реклама!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от mr_miti »

Колега може да погледнеш NOEBY Infinite Trout ако те устройва цената.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от axel »

предложение от мене:

http://www.colmic.bg/rods/6/9483/#/

и щом е Колмик, значи трудно ще сбъркаш. :D
риболовът е само хоби!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Pike »

Ще си позволя и аз да се включа в темата с впечатления си от дългогодишната ми работа с вносителите на риболовни такъми покрай Fishing Mania Shop.

Фактори много, но основния е, че нашият пазар от гледна точка на производителите е нищожен и едва ли не, за нашите вносители остават трошиците. Едно на ръка, че и те не нямат торби с пари, ами и като имат (по наши стандарти) и като пуснат поръчка, производителите им изпълнят само 1/3.

И производителите са си прави донякъде, един поръчва с хиляди, даже и стотици хиляди, друг в мнооооого пъти по-малко, сещате се чии поръчки се обслужват с приоритет.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Чичо Веско »

axel написа:предложение от мене:

http://www.colmic.bg/rods/6/9483/#/

и щом е Колмик, значи трудно ще сбъркаш. :D
И ако, колегата си хареса от това предложение някой модел, който надхвърля границата му от 150лв., то той(колегата) веднага получава отстъпка за да може да се вмести в цифрата-150, с която разполага. :idea:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Pale rider »

Пазара ни уви досущ прилича на водоемите ни - опоскан и труден, но въпреки всичко го има. 2-ма клиенти да има и 2-ма търговци значи има пазар. При смачкана покупателна способност нещата са доста трудни.
Но - трябва изобретателност и гъвкавост на труден пазар/ а именно това липсва на не малка част от нашите търговци/. Карти за отстъпка ? Гледат тавана. Вземи 3 продукта и 4 на 1/2 цена ? Пак гледат тавана. Искаш силикони -няма проблем - вземи си по 2 от вс цвят а флорокарбона ти го давам на 1/2 цена щото ще ти трябва. А имаш ? - няма проблем - имам хубави карабинки за теб...... Леки подсказки давам.
А обикновено се почва -ей тия са страшни по 5-10 лв парчето-много ловят ?

Забележка към вс търговци които четат :

Не става х продукт аз да си го купя като краен клиент в ибей за 10 долара с доставка а в България да се продава на 30 лв т.е. 15 евро. Чисто и просто никога няма да го купя от бълг търговец. Ако цената е долу-горе близка до тия 10 долара- да разбира се , но не и на почти двойна цена. И не повдигайте въпроса с мито и транспорт- всичко е въпрос на калкулация и маржин.

Рядко се спазват крайните референтни цени зададени от производителя- пример Салмо - воблера струва 5 евро в Полша, България и Казакстан. Ни повече ни по-малко. Този факт е проверен - не е догадка.За офлайн търговци важи повече.

Правете по-често тематични сезонни и тематични намаления- лятото на зимни продукти, зимата на летни да речем . Черния петък също трябва да не е бяла лястовица.
СЛУШАЙТЕ МАЛКО ПОВЕЧЕ КЛИЕНТИТЕ СИ ! Печалбите Ви зависят изцяло и само от тях.

Без лоши чувства към никого !Има доста свестни търговци в България и аз за себе си съм отсял с кого да контактувам. Изказвам си мнението като краен клиент и нямам връзка със марката Салмо/ дадох я като пример за добра търговска практика/.

Поздрави

П.С. Забравих нещо - ПОДКРЕПЯЙТЕ БЪЛГАРСКИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ИЗКУСТВЕНИ ПРИМАМКИ! Насърчавайте ги и ги подкрепяйте - стократно ще Ви се възвърнат похарченото време и пари!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Мунчо »

"...че твоят свещен глас, майко,. е глас без помощ, глас във пустиня. Плачи!..." :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от patter »

Ех, колко е лесно да се пише по форумите ( стига да не си с телефон а очилата да са в офиса)!

Пазарната ниша е супер нещо! Откриваш такава и влизаш в нея. Така се правят пари!

Виждаш как на даден пазар нещата не са както трябва. Супер! Правиш ги така, както трябва и пазарът е твой. Пак се правят пари.

Чудя се защо бягате от пари?
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Шпининг »

emoradev написа: Накрая си взема пръчката с най-малък обозначен на бланката тест в първият магазин и ще ходя да си мятам.... воблерите

:tup:
Виждаш ли, колега, как сам си се сетил какво да направиш. За каква липса на разнообразие става въпрос като най-широката гама от лайт пръчки по нашите магазини спада в графата до 200 лева? Какво толкова търсиш в риболовен прът? Да пере, чисти и на него да пише Major Craft? Взимай нещо с подходяща за теб дължина и ги почвай :fish15: Иначе си на правилното място за обръщение към вносителите - 60% от членовете на форума продават риболовни принадлежности, другите 30% са техните братовчеди, които вече са станали горди собственици на предлаганите от 60-те процента продукти и не пропускат възможност да те агитират, за да си ги закупиш и ти. Даже в тази тема има такива хора. А останалите 10% са ентусиасти като теб и мен, или с други думи балъци, които се чудят каква играчка да си купят, за да удовлетворят детето в себе си.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: До вносители и търговците на спининг въдици

Мнение от Павел Иванов »

Баси ! Направо мъка ми става , че чак сега разбирам за това процентно съотношение на юзерите във форума , ако и да имам претенциите да съм негов член още от първоначалното му създаване .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”