Питанка за Gad Chaser.

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Питанка за Gad Chaser.

Мнение от freeman.bg »

Здравейте колеги. Взех си въпросната въдица на 236см. 4-18, обаче нещо хич не ми се понрави. Когато свързах двете части остана място от 1.5см от вътрешността на снадката която се вижда. Дали съм попаднал на дефектна бройка или всичките са така? Абе все едно частите са от две различни въдици. Ето за какво става въпрос.
Изображение
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от nikko81 »

И аз чакам за отговори по темата,че мисля и аз да си взема CHASER.
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от чичо Док »

Най-добре се вижда при шпиготните снадки независимо от въдицата.
Изображение

При шейзъра не е шпигот, просто е мат карбн продължение на бланката"отсечен" с ограничаваща намотка за по-добро сцепление на сглобката - масова практика.
Съвсем е в реда на нещата от мъжката снадка да остава около сантиметър, с времето снадката се "изтърква" и това е запас в бъдеще. По това разстояние може да се оцени и износването/ употребата на конкретна пръчка.
Тук се вижда как снадката е износена след няколко годишна употреба.
Изображение

При сглобяването на пръчката не трябва да има много силен натиск, а с въртеливо движение леко да се натиснат двете бланки до зацепване на снадката, добре е това да става винаги в една посока.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от freeman.bg »

Значи си имало обяснение. Все пак като го поставя до Авида, Гад-инката ми се струва някак си незавършен. Пък в нета четох само суперлативи за Гадъ, докато Авида е обект на постоянни критики и затова явно очаквах нещо УАУ. Дано пък на вода ме изненада приятно. А може пък да се окаже, че си падам по грозни Хамериканки. Все пак това ми е едва третата спининг въдица след Серт и Кроа. :fish15: :fish15: :fish15:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от чичо Док »

Явно броя на притежаваните въдици не е необходимо условие за познания относно дизайна на последните, но все пак помага :lol:

Много риби ви желая с новата придобивка.


п.с. сглобката на авида е същата конструктивно, само визията е друга...
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от Мунчо »

И от мен един глас, че за този тип "пут оувър" ( а и за всеки тип съединение) подобно технологично разстояние е нормално - все пак, както вече бе казано, то е предвидено технологично в живота на изделието... Имам много по-скъпи пръчки, снадките на които изглеждат по същия начин...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от Д-р Флекс »

Верно ли има постоянно критики към Авида? :shock: Добре, че съм ги пропуснал.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от чичо Док »

Мунчо написа:И от мен един глас, че за този тип "пут оувър" ( а и за всеки тип съединение) подобно технологично разстояние е нормално - все пак, както вече бе казано, то е предвидено технологично в живота на изделието... Имам много по-скъпи пръчки, снадките на които изглеждат по същия начин...
Точно така, независимо, че снадката е една и съща, модата да изглежда като шпиготна бе подета от водещи брандове, но опитното око вижда веднага измамата :)
Шпиготната снадка е друга тема, а и не съм запознат толкова навътре в спининг прътите дали е така търсена от манияците на винтидж ерата :)
Каквото и да е, щото тук се коментира шейзъра на GAD, и като скромен ползвател мога да кажа, че сглобката му е много прецизно изработена, както и цялата пръчка за парите си. Като риболовен туул също съм много доволен от него, и още веднаж благодаря на близък френд (жив и здрав Ице)преди години, че ме насочи към този бранд.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питанка за Gad Chaser.

Мнение от Мунчо »

чичо Док написа:...
Шпиготната снадка е друга тема, а и не съм запознат толкова навътре в спининг прътите дали е така търсена от манияците на винтидж ерата :)
...
.

Е как, бе Доки, дори съзнателно е търсена! :)
...
IMG_3088.JPG
IMG_3088.JPG (159.55 KiB) Преглеждано 3683 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”