Алтернатива на Gad Chaser ?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от xsxboy »

Здравейте колеги.. имах голямо желание да си купя такава сопа и по специално: Gad Chaser CRS712ULXF 2,15м - 1,8гр - 8,0гр но така и не се намира налична никъде(внос тази година няма да има а за следващата божа работа), пробвах и втора ръка но никой не му се разделя със споменатата пръчка та исках да попитам има ли добър заместител с долу горе идентични показатели, които да бъде чувствителен колкото gad chaser а защо не и повече в диапазона до 300лв и най-важното да го има наличен в България ?
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от vinil »

Алтернатива и аз търся за същата пръчка, повече от година се оглеждам (до където ми стига "погледа" - разбирай парите), ама няма, затова си карам с нея...
Сега сериозно:
ГАД-а смятам го познавам достатъчно добре, за да ти кажа, че далеч не е най-чуствителната пръчка (каквото и измерение да има това понятие). Но пък и по-голяма чуствителност от тая която има, за улов на костур, не виждам за какво е.
Т.е. за посочената сума, определено ще намериш сопи с по-високомодулен карбон, че и с такива или аналогични водачи и т.н. - демек, изискването ти за чуствителност ще е изпълнено - убеден съм.
Ама ...аз мисля, че нещата опират и до друго/други параметри на пръчката, като може би най-важното за мен е сторя.
И аз искам да я сменям моята (баш такава е, каквато пишеш, пък и сме говорили с теб) и намерих (естествено) по-чуствителни и то много лесно. Но не уцелвам този строй.....
Далеч съм от мисълта, че съм чел, видял, държал и ловил с всичко.....Но това, до което съм имал възможност да се докосна (и съм преценил, че мога да го платя!!!) не ме кефи и това е !
Последно гледах Ямаги серия BLC и да, чудни са ! Но първо цената е отвратителна, второ не всичко което е в серията може да се огледа на живо, а там ако скочиш на сляпо, действителността след това може да е доста болезнена.
Т.к. че имай изисквания и за др.параметри, щото само тази "чуствителност".....може да ти докара ядове. (жив пример ти давам, така на сляпо навремето взех St.Croix Avid AVS66LF2 - далеч е по-чуствителна от ГАД-а, ама докато я тръснах пред куриера още и ми светна, че това изобщо не е моята сопа, и понеже това ми се видя малко, същата греда ударих и с Ledgend Elit 60ULF2 - а там, чуствителност да искаш...)
Зима е, к'ви риби ше ловиш с тия малки водачи дето ги има ГАД-а незнам, стискай до напролет - па си земи един и свиркай ;)
Но ти си знаеш !
Поздрави ! :tup:
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от bobolinzer »

И аз минах през същата схема с GAD-овете. Нямаше какъвто исках, нямало внос, производители си правели каквото си искат и тн. приказки от внисителя. Накрая си взех GAD Gancho 3-12 и се преебах, щото исках нещо по-лайт. Май това ти е опция - Tailwalk Backhoo Rise - S702ML. Един приятел ползва и е доста яка... единствено долната граница ми се струва леко занижена. С глави около 3те грама не се представя кой знае колко впечатляващо.
Аватар
Vidrax
Вносител
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 11:24
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от Vidrax »

Колега погледни тази . Има опция да я видиш . Налична е и мисля ще ти отговори на изискванията.
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... 233&page=2
или пък тази
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... 296&page=4
или пък тази
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... 297&page=4
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от vinil »

Vidrax написа:Колега погледни тази . Има опция да я видиш . Налична е и мисля ще ти отговори на изискванията.
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... 233&page=2
или пък тази
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... 296&page=4
или пък тази
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... 297&page=4
Първата съм имал възможността да я поогледам да речем, и по мое мнение е доста различна от конкретно споменатия GAD, за останалите -нямам идея.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от Владимир »

Aiko Margarita 2

Aiko Jannjeta

Sl Rods»
Повечето им модели.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от Мунчо »

Понеже видях такива, само да обърна внимание, че "Чейзър" е една реално универсална пръчка и в тази връзка специализирани предложения с плътен връх не са уместни, поне според мен.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от Владимир »

Видял ли си клипове с упоменатите въдици?
А и колегата ,не е искал универсална въдица а заместител на това бюджетно"чудо".Което всъщност в никакъв случай,не е универсална въдица.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от Мунчо »

Аз колегата го познавам наживо и знам, че с една въдица иска да утрепе няколко заека... И при всяко положение, "Чейзър" е достатъчно уноверсална пръчка, казвам го на база практическо пипане, а не гледане на клипове. Така или иначе аз универсализъм във въдица с плътен връх не съм открил, а съм направил достатъчно скъпи експерименти...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от vinil »

Владимир написа:........не е универсална въдица.
Аз, баш като такава я ползвам.
Има-няма 3-4 (не помня точно колко) години, и ядове - определено нямам.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от xsxboy »

Попринцип идеята на запитването ми беше да получа предложение за пръчка с идентични параметри, чувствителност същата или по добра :)
и понеже chasera е с кух връх, алтернативата трябва да е с кух връх задължително. Аз някак си, си го представям да споделят мнения хора ползвали chaser и ,,алтернативата,,

...
И да определено ми се иска с една въдица да хвана бога за ....... :) хем да си мятам с 3-4-5 грама чебурашки.. хем да си пердаша и с попери.. хем да си правя кефа с воблери и блесни по реката абе аматьорска работа, но аз така ги разбирам нещата и ме устройва.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от quietriot »

Към ималите спинингов чейсър е въпроса, покрива ли си горната граница пръчката или почва да плюе 5 грама преди това, да ремем като шимано макар там да отиват по към 10 грама.
Имам избор между два модела и съм раздвоен кой да взема до 46 или до 56 грама.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от bat.galin »

Само за една въдица може да се каже, че е алтернатива на всички изброени - PS70MLF2.
пп: ...и все още неизброени
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от Владимир »

Ако говорим в диапазон от 3-18гр ,аз мисля,че Tenryu Masterplan 7.6 ft е напълно универсален.Но не се проивежда,вече.Има го във вариянт на 8ft,но ми се струва леееко,груба.И все пак,универсални пръчки има,но не и в бюджетния клас.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Алтернатива на Gad Chaser ?

Мнение от quietriot »

До 300 лв алтернатива е само major Craft където и се прави. По надолу няма субститицуя, аз затова има вече 5 броя.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”