Изьбор на спиниг въдица!!!

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
bogomilbogdanov
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 13, 2017 22:41
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от bogomilbogdanov »

Благодаря ти Владо,
Наистина съвета ти е безценен в това отношение за резервни части.......и в тази връзка някой знае ли как стои въпроса с резервните части за Yamaga-те.
А като цяло бягам от нано джига, лично за мен вече ми идва прекалено :) , но и съветите на Мунчо за диапазона ми стана ясен че такова живот с голям диапазон няма , според големите джигисти. Тези дни отново потръсках една APIA в диапазона 3-21 , и май в долния тест са нещата до към 15-17 гр. максимум. Твърдят ми че са доста по добри от Yamaga blue current , но наистина нямам познати с такава пръчка за да мога да си направя моите изводи като цяло за марката, та за това разчитам толкова много на колегите във форума :)
За Тенруи ,знаете ли в София къде може да се намери, също не бих отказал :).
така че очаквам още колеги да са активни и да стане доста по заплетено ........та докато ми блесне "гениалната" ха ха.
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 689 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от VDP »

bogomilbogdanov написа: За Тенруи ,знаете ли в София къде може да се намери, също не бих отказал :).
Ж.к.”Разсадника”, бул.”Възкресение”, бл.87, вх.11.
http://spinningfish.bg/
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от Владимир »

VDP написа:
bogomilbogdanov написа: За Тенруи ,знаете ли в София къде може да се намери, също не бих отказал :).
Ж.к.”Разсадника”, бул.”Възкресение”, бл.87, вх.11.
http://spinningfish.bg/
Мисля,че не е останало,почти нищо,бяха казали,че няма да има внос .Но има доста хора ,закупили си :Лунакиа,Сиери,Райз,все подходящи за целите му ,въдици.
Райза на 6.5фт,също е подходящ,лових и с него,известно време на джиг.Мисля,че и Тачев има опит с Райза на джиг,беше ми казал,че ги дърпа с него.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от Мунчо »

Колега, погледни като евентуална достъпна алтернатива и "Тайлоук" от сериите "AJING", ако искаш с още по-големи тестове - за рокфиш. У нас марката се представя от Танер Али - "Фишинг зоун". Аз ползвам три въдици от марката - една стандартна до 24 и две за микроджиг(не нано!), работещи от над 1 до 4 грама без забележки. Даже съм им написал ревюта, ама пусти мързел... Пръчките са отлични като качество на изработка и характеристики, за добри пари, има и различни варианти от всеки модел, за всеки вкус. Не мисля, че ще има проблем с резервните части - официалният представител за България е изключително коректен...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от plamenivanov »

Владимир написа:Колега,миналия сезон наблегнах на джиг риболова,основно с 3гр глави и 2" примамка.Ползвах Tenryu Cierry 7ft 2-8gr 3-6lb,мога да ти кажа,че съм много доволен,ползвах я и със 5,2гр и с 10гр.Приятел,лови(успешно) със Major Craft Nextino 6.6ft до 10гр.Мятах с нея ,съвсем прилично се усаща и кълнане , глави над 1.5гр

Пп.Не се мятай на скъпи въдици,без до си сигурен,че при счупване,ще можеш да получиш нова снадка.
Аз също съм имал и ловил с Cierry 7ft 2-8gr и смея да кажа че определено джиг риболова не и е силата.Мое мнение.
И съответно никои няма да каже че такъма с които ливи не става.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от yuri todorov »

Всеки лови с квото има и с квото може.
Едно е да кажеш, че една пръчка ти харесва или не, съвсем друго да се произнесеш генерално, че не става!
За да кажеш, колко става или не става една въдица, най-малкото трябва да си я ползвал известен брой пъти и също така, обезателно да имаш база за сравнение с някоя друга, с която си ловил също достатъчно дълго.

Достатъчно практически опит трябва! Достатъчно!

Всичко друго е ала-бала.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


ts.dimitrov82
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 19, 2017 20:02
Риболов: Хищни

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от ts.dimitrov82 »

Здравейте колеги. Относно Yamaga и Апиа избирах между двете, и избрах Ямагата 85 3-21гр. Аз предпочитам не много твърди пръчки и ми допадна много, както съм написал преди известно време. Но по вкус и цвят приятели няма както казват побратимите ни. Тествах я с глави 3гр. Идеална чувствителност. Имам две други пръчки с тест 1-10гр и 1.5-13гр мога да кажа че почти не се отличава. Като се натовари с около 20 гр се огъва но ги хвърля уникално. По тежките воблери я натоварват малко повече но за по-големи блесни е идеална. Бих казал воблери до 15 гр им прави играта перфектно. За по тежките туича става малко вял. Кастмастери, джигове, силикони - перфектна. Сега смятам да я пробвам с калмарки. Ако всичко е наред ще напиша как е минало. Не съм вещ по въпроса но смятам да навляза в този риболов. Аз имам един въпрос към всички знаещи. Какво ще кажете за Zenaq Muthos. Ще съм благодарен за някакво ревю. Благодаря предварително.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от Веско »

bogomilbogdanov написа:Благодаря ти Владо,
Наистина съвета ти е безценен в това отношение за резервни части.......и в тази връзка някой знае ли как стои въпроса с резервните части за Yamaga-те.
Аз вече ползвах гаранцията...купуваш новата пръчка на 70% от цената. При мен ремонт или резервна част нямаше как, тъй като и двете снадки бяха счупени. На сайта им има информация, прочети я.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
bogomilbogdanov
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 13, 2017 22:41
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от bogomilbogdanov »

Здравейте колеги,
предполагам че ще се намерят критици да ми кажат да пиша в друга тема , но както винаги нещата са навързани :D .
Нуждая се от съвета Ви относно закупуване на макара!!!! Спрял съм се вече на пръчката и ще е Yamaga blue current 77tz 1,5-13gr., предстой да се ползва за костур, рок фишинг не повече от 20 дни годишно и рядко за кефал и пъстърва. Спярл съм се на daiwa luvias 2510 pe-h или 2500. Дай те насоки и дали изобщо става за море модела, че мненията са доста противоречиви ( някой казват че тялото става за море но не всички лагери са защитени) и се препоръчва модела Емералд. Макарата ще се ползва главно с воблери от 2,3 см. до към 11см. и силикони от 3 см. 6 см до макс.11см.(пак рядко). Също може да дадете препоръки и за плетено. Ако някъде греша в насоките ще приема градивните ви критики smile емотикона
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от za4o75 »

По-добре за такава въдица 2506Н или 2506!
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Изьбор на спиниг въдица!!!

Мнение от plamenivanov »

Тук в саита http://yamaga-blanks.com/product/lightg ... z/?lang=en ясно е написано подходящия размер макара за даива и шимано.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”