избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
bogomilbogdanov
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнениеот bogomilbogdanov » Сря Сеп 27, 2017 19:17

Здравейте колеги,
отварям темата поради пълната обърквация в моята глава:) а и в това лошо време да чуя ваши мнения!!!
Става въпрос за спининг пръчка която ще се използва за пилкери в диапазона от 7-35гр. главно по морето в гръцко , дали ще е от плаж или от скали ни най-малко имам на идея просто къде ще ме отвее вятъра .
Та гледах доста по сайтовете, разни клипове и т.н. но всеки си има собствен вкус и разбирания. Питанията ми са няколко ако може така да ги формулирам за по-голяма яснота:
1. Пръчката за пилкери какъв строй трябва да е, дали да е бърза и/или екстра фаст ?
2. Колко трябва да е дълга , тук виждам всякакви импровизации от 2.30 до 3.30?
3. Колко трябва да тежи и с колко голяма макара се балансира?
4. за такива пилкери колко дебело влакно ползвате и дали е 4 или 8 нишково?
Моля да давате конкретни предложения за модели на пръчки , макари и плетени от ваши впечатления и практика . Лайци като мен да не ме объркват и да пишат :) по добре- да четат и да се учат :) . Приемам всякакви оферти без ограничения финансови, просто наистина искам да се забавлявам но не да стигна на ниво мания , не приемам крайностите!!!

Асти
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнениеот Асти » Пон Окт 02, 2017 10:19

Гледай лекцията на Маркос Видалис и ще си отговориш на всички въпроси

d.d
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнениеот d.d » Пон Окт 02, 2017 10:34

Асти написа:Гледай лекцията на Маркос Видалис и ще си отговориш на всички въпроси

Заради такива като тебе темата няма да има поне 50 страници! :(
Това все едно да кажеш гледайте Реал - Барса и кво..... трябва да прекратяваме нашето първенство.

Аватар
Мунчо
Риболов: пуристки
дал Браво: 276 пъти
получил Браво: 696 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Мунчо » Пон Окт 02, 2017 11:17

За тоз Маркос Видалис съм чувал, че много обичал да прави морската лАстовица на чорбъ...
"...
Но аз не ти се сърдя Лена.
Не съм еснаф. Аз съм поет."

"Душевно сме болни, а духовно сме богати"

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ

bogomilbogdanov
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Мнениеот bogomilbogdanov » Чет Окт 05, 2017 21:00

Колеги явно темата не е актуална, може администратора да я затвори , явно всички гледат Маркос Видалис :) .

dancho66
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Мнениеот dancho66 » Пет Окт 06, 2017 11:25

Здравей колега!
Не си получил нито 1 смислен отговор защото не е тук правилното място на тази тема. Има си тема "Такъми за морски риболов в Гърция". Там предполагам би получил повече мнения. От това което си написал разбирам, че сега прохождаш в този вид риболов и не ти се дават още пари за специализирани шоре джиг такъми. Обикновено всички така тръгват и според успехите някои се отказват бързо а други наливат хилядарки.
Аз също нямам специализирани такива и ползвам наличното спинингово оборудване. За диапазона от 7 до 35гр. обаче с една въдица не можеш да минеш. За дребните пилкерчета 7-15гр ти трябва някаква лайт пръчка, но с добри балистични възможности. Желателно е да можеш да метнеш малкото желязо поне 60м. Влакно 0.6 - 0.8 а дали 4 или 8 жилно си е твой избор. За по-големите ситуацията е подобна, но там е желателно да достигаш поне 80м. За пилкер максимум 35гр. влакно по-дебело от 1.5 едва ли ще ти е нужно, но минимум 200м. ФК повод предполагам знаеш, че е задължителен.
Успех!

Аватар
nafplio
Риболов: spinning , fly fishing
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнениеот nafplio » Пет Окт 06, 2017 15:27

Привет колега . Последните риболовни излети по гръцко , наблягам на риболава с пилкери - основно за кокали , лица и паламидчета (макар че и леферче изкарах) .
Можеш да разбереш че ползвам основно малко такива , до към 12-13гр.
Затова преди месеци реших да си взема въдичка с подходящ тест . Заприходих си YamagaBlanks Blue Current 77tz nano , като съм я пробвал с плетеняци 0.6 и 0.8 и двата осем нишкови + повод . Супер доволен съм от гореспоменатата като цяло - или поне на мен ми пасна перфектно :)
Според моите виждания , една fast бланка би ти свършила перфектна работа - мисля че 'ex fast' повече ще оплита пилкера след някой туич ... на мен ми се случваше доста често с една ex fast която ползвах - но то може и от задвъдичното да е !