избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
bogomilbogdanov
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 13, 2017 22:41
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от bogomilbogdanov »

Здравейте колеги,
отварям темата поради пълната обърквация в моята глава:) а и в това лошо време да чуя ваши мнения!!!
Става въпрос за спининг пръчка която ще се използва за пилкери в диапазона от 7-35гр. главно по морето в гръцко , дали ще е от плаж или от скали ни най-малко имам на идея просто къде ще ме отвее вятъра .
Та гледах доста по сайтовете, разни клипове и т.н. но всеки си има собствен вкус и разбирания. Питанията ми са няколко ако може така да ги формулирам за по-голяма яснота:
1. Пръчката за пилкери какъв строй трябва да е, дали да е бърза и/или екстра фаст ?
2. Колко трябва да е дълга , тук виждам всякакви импровизации от 2.30 до 3.30?
3. Колко трябва да тежи и с колко голяма макара се балансира?
4. за такива пилкери колко дебело влакно ползвате и дали е 4 или 8 нишково?
Моля да давате конкретни предложения за модели на пръчки , макари и плетени от ваши впечатления и практика . Лайци като мен да не ме объркват и да пишат :) по добре- да четат и да се учат :) . Приемам всякакви оферти без ограничения финансови, просто наистина искам да се забавлявам но не да стигна на ниво мания , не приемам крайностите!!!
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от Асти »

Гледай лекцията на Маркос Видалис и ще си отговориш на всички въпроси
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от d.d »

Асти написа:Гледай лекцията на Маркос Видалис и ще си отговориш на всички въпроси
Заради такива като тебе темата няма да има поне 50 страници! :(
Това все едно да кажеш гледайте Реал - Барса и кво..... трябва да прекратяваме нашето първенство.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от Мунчо »

За тоз Маркос Видалис съм чувал, че много обичал да прави морската лАстовица на чорбъ...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bogomilbogdanov
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 13, 2017 22:41
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от bogomilbogdanov »

Колеги явно темата не е актуална, може администратора да я затвори , явно всички гледат Маркос Видалис :) .
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от dancho66 »

Здравей колега!
Не си получил нито 1 смислен отговор защото не е тук правилното място на тази тема. Има си тема "Такъми за морски риболов в Гърция". Там предполагам би получил повече мнения. От това което си написал разбирам, че сега прохождаш в този вид риболов и не ти се дават още пари за специализирани шоре джиг такъми. Обикновено всички така тръгват и според успехите някои се отказват бързо а други наливат хилядарки.
Аз също нямам специализирани такива и ползвам наличното спинингово оборудване. За диапазона от 7 до 35гр. обаче с една въдица не можеш да минеш. За дребните пилкерчета 7-15гр ти трябва някаква лайт пръчка, но с добри балистични възможности. Желателно е да можеш да метнеш малкото желязо поне 60м. Влакно 0.6 - 0.8 а дали 4 или 8 жилно си е твой избор. За по-големите ситуацията е подобна, но там е желателно да достигаш поне 80м. За пилкер максимум 35гр. влакно по-дебело от 1.5 едва ли ще ти е нужно, но минимум 200м. ФК повод предполагам знаеш, че е задължителен.
Успех!
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: избор на спининг пръчка за пилкери!!!

Мнение от nafplio »

Привет колега . Последните риболовни излети по гръцко , наблягам на риболава с пилкери - основно за кокали , лица и паламидчета (макар че и леферче изкарах) .
Можеш да разбереш че ползвам основно малко такива , до към 12-13гр.
Затова преди месеци реших да си взема въдичка с подходящ тест . Заприходих си YamagaBlanks Blue Current 77tz nano , като съм я пробвал с плетеняци 0.6 и 0.8 и двата осем нишкови + повод . Супер доволен съм от гореспоменатата като цяло - или поне на мен ми пасна перфектно :)
Според моите виждания , една fast бланка би ти свършила перфектна работа - мисля че 'ex fast' повече ще оплита пилкера след някой туич ... на мен ми се случваше доста често с една ex fast която ползвах - но то може и от задвъдичното да е !
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”