Бутикови въдици

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Бутикови въдици

Мнение от Павел Иванов »

Последно време няколко различни колеги ме помолиха да пусна тема относно някои "бутикови" въдици които притежавам или са ми минали през ръцете по ред причини и след последната такава покана реших да пренебрегна бъдещите хейтвания в темата , били от типа на "киселото грозде" , били от дребна злобичка или друго и да драсна ред , два . Тук ще упомена някои по-редки марки , някои от тях станали известни и у нас последно време , какво представляват и как се държат спрямо единствено личните ми наблюдения , от къде и как да си ги поръчаме , срокове за доставка и пр.


Та тъй , да започна от Ito. Craft - http://www.itocraft.com/ .

Като цяло много приятни , "пипнати" от всякъде въдици с особена харизма .
Mountain stream лично на мен ми допадат в целият им предлаган асортимент . От него имам две + една поръчково изпълнение , не от каталога а съм имал досег до всичките по една или друга причина . Жива бланка , перфектна изработка , от към кит трудно би се намерило кой да ги конкурира . Във варианта Мain stream обаче ми допада само модела EXC 730ML , една великолепна щукарка и распероуловителка . Другите им модели са ми прекалено "колести" което не значи , че на някои хора точно те не биха им допаднали .

Варианти на поръчка .
Освен през сайта на Ито такава може да се направи и през други сайтове предлагащи марката но обикновено излиза по-скъпо с едни стотина / двеста лева от според модела .
Начин на плащане ПейПал , банков превод , карта , като се предплаща всичко , вкл. шипинга .
Срок за изработка и доставка .... тука работата е тегава .... преди беше за около година , сега за около година и половина . Не щат да се разширяват и предпочитат да ги чакат което явно не пречи на търсенето .
Намират се по аукциони втора употреба но аз лично не бих си взел употребявана въдица от този клас .
Комбиниране на шипинг .
Могат да комбинират две въдици в една опаковка като приспадат около 50% от шипинга за втората .
Гаранции - само ако въдицата бъде обявена на реалната и стойност и то гаранцията е само за евентуални счупвания или наранявания по време на шипинга .
Пристигат с калъф , нямат тубос , но пък може да им бъде поръчан такъв . Марката предлага ръчно изработени тубоси от естествена кожа но цената им е почти колкото на въдиците , което не пречи ако някой му трябва да си заръча . Аз лично имам един , ей тъй от снобария някаква :lol:
При заръчването на въдиците има опции за избор на дърво на макародържача , предно или задно завинтване на самият макародържач , К или Y водачи , заливки разни и пр. та чак до това ако желае човек да му напишат името на бланка в шрифт изнасящ нему .

Ако се развие темата нямам нищо против да отговарям на преки питания като пак подчертавам отговорите ми ще бъдат базирани на лично мнение съставено от преки наблюдения над конкретната въдица ако имам такова .

Да предупредя , прозби от типа "да дойда да потръскам твоите въдици та да реша дали да си купя такава и аз" няма да бъдат удволетворявани , без изключения !!!
Не случайно избягвам да нося геги от типа по състезания с цел да пропусна "бърничканията" им от как случайно ми преебаха едно Гатти преди време по тоя уж безобиден начин . Има колеги във форума притежаващи от тези въдици и нямащи нищо против да им ги тормозят но аз отдавна не съм от тях . Е , има опция ако някой е много на зор да дойде с мен на свободен риболов и да види как се държи въдицата в ръцете ми , но само в моите ръце , без други опции :lol:

Тъй за сега като увод толкоз , тия дни ще спомена относно Club Casket и Anglo & company .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Бутикови въдици

Мнение от Мунчо »

На мен също ми е интересен Итото. Общо взето въдиците им в пъстървово изпълнение по строй и динамика лично аз някак ги нaмирам сходни с моделите с аналогични показатели на "Ст. Кроа" от високия клас, колкото и странно да прозвучи на някого. Казвам го в положителен аспект, да не остане някой с погрешни впечатления - бързи пъргави, но работещи с цялата бланка плавно при натоварване. Макар да прозвучи еретично - не бих ги определил като свръхчувствителни, понеже за някои колеги това е от съществено значение, нито с някакво категорично превъзходство, сравнени с други въдици от приличен ценови клас. Просто има един диапазон, в които границите много силно се размиват и нещата стават много близки. Е, естествено, ако човек скочи от бездната на "Осако", нещата ще му се видят диаметрални... а може и да не му се видят и прагматично уместно да се запита за какво точно ги е насипал тези пари :D .
Допада ми възможността за придобиването им без чакане от ендимитните японски електронни магазинчета без убийствени спазми по година и кусур. Освен втора употреба, там се предлага и постоянна достатъчна наличност нови въдици в различни варианти, а японците са много коректни като продавачи. Ако ще се поръчва персонализиран модел, чакането е принудително и оправдано, но за масово им производство в ценовия диапазон около 50К йени е излишен мазохизъм.
Лично за себе си тази марка не я причислявам вече толкова към бутиковите модели - това все пак е масово производство, макар и в по-малки мащаби. Но има просто убийствени и действително извратени техни производителчета, които буквално са в състояние да побъркат простосмъртния человек с перверзиите си. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от Павел Иванов »

Е , Муня , все пак изрично споменах какво са ме пазарили и за това споделям впечатления само от пряк контакт :wink:
Иначе си прав , че относно държанието си Ито до някъде напомнят за Ледженда , но пък като визия ..... Тъй де , в упоменатите 50 К йени няма геги с подобна визия , по-нагоре също :wink:

Та като се спомена Ледженда да упомена и за GLXа докато имам време , че после кът мъ отвеее ...

Та тъй , Club Casket - http://www.club-casket.com/ .
Докато за Ito. можем да кажем , че са по-скоро универсални геги със страхотна визия то Каскетите са с доста по-аскетична визия но пък определено са по-чувствителни . Тука няма да умешвам уж спрените от производство bezel grip , които ем ги пущат от време на време , ем придават съвсем по-различна визия на гегите и отделно добавят още малко ток в китката . На мен лично дръжки изцяло от дърво не ми допадат а като гледам честите им спирания от производство и на повечето хора тъй .
От тях имам една гега , през ръцете ми са минали няколко , вкл. с bezel grip , от морските им модели нямам никакви впечатления на живо .
Та общо взето какво ? Въдица от три части с държане на такава без снадки . Третата снадка е самата дръжка , тук може да се угоди на различни ищаси спрямо дължината и и това каква макара като тегло ще се ползва та да се получи баланс и съответно да се викне дръжка по желание стига да съвпада с диаметъра на бланка в основата . Втората част е доста по-къса от първата , в калъфа си се транспортира с необработен графитен удължител . Голям кеф е като почнеш да разглабяш и сглабяш Каскетката на оживено място :lol: Та както казах , ако търсим най-вече заветната чувствителност при читаво изглеждаща гега то Club Casket е повече от добро решение .

Варианти на поръчка :

През сайта няма никакви ядове . Кофтито е , че рядко го ъпдейтват , веднъж седмично и като нищо се оказва , че търсеният модел се е изчерпал и ще трябва да го чакаме от един до три месеца . Същото се отнася и за другите сайтове предлагащи марката . Ако не са си напазарили наличности и разчитат само на моментната дистрибуция като предлагат избор от сайта , там същото и тъй . В случаят дали ще си ги вземем директно от Каскет или от повечето му дистрибутори цената е еднаква , трябва да се има предвид допълнителното ДДС което се начислява при експорт .

Начин на плащане ПейПал , банков превод , карта , като се предплаща всичко , вкл. шипинга .

Как стоят нещата със срока за изработка и доставка споменах по-горе .

Комбинирането на шипинг пак е две пръчки в една картонена тръба с приспадане .

Гаранции , същите .

Тубус също нямат . Поръчки за нещо различно от предлаганото в момента са си тегава работа , доста при това , та кой му е зор да има зелени увнаместо червени конци под заливките , примерно , ще трябва да почака между половин и една година .

Та тъй , кът пак ми остане време ще упомена Anglo & company и последствие нямам против да хротувам относно запитвания .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от quietriot »

За който не му се чака година
http://www.bidbaits.ru/search/#auctions ... &orderBy=1
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Бутикови въдици

Мнение от Мунчо »

Васко, не тъй с лошата - ще се подхлъзне някой... Местният резидент не спи...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Бутикови въдици

Мнение от MapuaH »

quietriot написа:За който не му се чака година
http://www.bidbaits.ru/search/#auctions ... &orderBy=1
Васко, и как ще ги докара човек от там ? :)
Руснаците не са много по шишинга до БГ и въобще Европа като цяло.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от quietriot »

MapuaH написа:
quietriot написа:За който не му се чака година
http://www.bidbaits.ru/search/#auctions ... &orderBy=1
Васко, и как ще ги докара човек от там ? :)
Руснаците не са много по шишинга до БГ и въобще Европа като цяло.
Не е проблем, поне до бг.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , да карам нататък :D

Anglo & company - http://www.anglo.jp/index.html .

Като цяло с нищо не превъзхождат другите две марки но предлагат куп "транспортни" геги и голям асортимент къстъм изделия по поръчка .

Имам една пет снадкова насипна тяхна гегичка и мога да потвърдя , че наистина са се постарали в тоя аспект , трудно ще намериш разлика в държането и съпоставена с читава двуснадкова гега .
За кратко притежавах и тяхна бамбучка но не си паснахме и последвах почина на Владе :) То залитания от сорта кой ли не е имал ? Решава , че нещо ще е баш нещото а то се оказва не баш това и на тезгяха :lol: По същият начин постъпих и с прехваленото стъкло на EGOISTick къде уж било с държането на високомодулна графитна гега , ама под такава сигур са имали предвид GL2 която сама по себе си е доста далеч от такава . Ама па прават страхотни кутишки :D А стига с Егоистите а да се върна към Англо . Както споменах , ако сте решили да си заприходите наистина читава "транспортна" гега , то те са правилният избор . Правят нещо което дори на Харди не им се получава особено .

Варианти на поръчка :

През сайта силно НЕ препоръчвам освен ако не се търси някой къстъм продукт . Селърчето чете чужбински езици през транслатора и съответно отговаря па през него та дали ще му пишете на ингилизки или български , се тая . Друго , много трудно се навива да праща извън страната и обикновено сам те препраща към дистрибутор някой . Освен това си пада малко капутче и дори когато се навие да изпрати нещо извън Джапан то като нищо ще пренебрегне обявеният от него срок за изработка , за сметка на друга поръчка с по-голямо количество . Виж ако се наложи да върне кинти го прави безропотно :mrgreen:

Ако се плаща през сайта то приема сал банков превод което само по себе си оскъпява нещата . Та по-добре през дистрибутор при който има наличности както вече споменах .

Сроковете както казах са нещо силно относително и понякога абстрактно . Абе дистрибутори с наличности да се търсят :lol:

Гаранции няма , без значение какво е обявено в инвойса .

Тубос , тц , ама може да си поръчате едно чанте от дебела кожа което да ползвате като такъв от там .

Та тъй , ако на некой му е много зор за конкретен модел от споменатите марки може да попита а аз ако съм имал съприкосновение с него с изобилие ще ръсна от моя гледна точка какво представлява :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Бутикови въдици

Мнение от Shtukata76 »

MapuaH написа:
quietriot написа:За който не му се чака година
http://www.bidbaits.ru/search/#auctions ... &orderBy=1
Васко, и как ще ги докара човек от там ? :)
Руснаците не са много по шишинга до БГ и въобще Европа като цяло.

Не е проблем , Мариански. Редовно пазарувам от там.
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от quietriot »

Shtukata76 написа:
MapuaH написа:
quietriot написа:За който не му се чака година
http://www.bidbaits.ru/search/#auctions ... &orderBy=1
Васко, и как ще ги докара човек от там ? :)
Руснаците не са много по шишинга до БГ и въобще Европа като цяло.

Не е проблем , Мариански. Редовно пазарувам от там.
Незнам магазините що са им куци , но хората са много разбрани , е има и киселяци , един ми отказа , помолих друг да купи от него и да ми прати стоката, човека се съгласи веднага. Три кардифа си купих от там вече и са тук.
Ти им превеждаш парите по банка, кеф им в рубли , кеф им в евро , заедно с транспорта , около 2000 рубли за макара , за пръчка сега ще пробвам с един кардиф.
Те имат EMS , поръчват го, той им идва до дома , пишат товарителница , дава им тракер номер и отнася пратката , какви грижи да имат с шипинга , пишат ти стойност 1000 рубли ако искаш на фактурата , но ако стане мяу това ти е застраховката.
Тука ems обслужван от булпост е по куц и ако не спрат пратката на митница тук и на теб ти я носят в къщи.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от stancom »

Павел Иванов написа: Имам една пет снадкова насипна тяхна гегичка и мога да потвърдя , че наистина са се постарали в тоя аспект , трудно ще намериш разлика в държането и съпоставена с читава двуснадкова гега .
Павка, що си не вдигнеш поотслабналите задни части :mrgreen: и не се довлечеш към мен? Много държа да видя това пет снадково чудо, в предпочитаните от теб дължини, което натоварено да не изглежда като поразгънат шестостен :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Бутикови въдици

Мнение от Мунчо »

И на мен петснадкова пъстърваджийка ми се види вече прекомерно авангардна, въпреки че имам две на по четири и една на три. :lol: Обективно трябва да се каже, че при качествените продукти разлика в поведението е трудно да се открие, сравнено със стандартна такава. Не бих казал, че са по-"дървени" и инертни, със сигурност малко по-тежички.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:... що си не вдигнеш ...

А ти що не се дигнеш и да додеш ?
Таман ще минеш през Бейбиту , щъ отведа до Пънчо , там съобразено с некои писаници ми в първият пост ще ме погледаш как метам и накрая ще почерпиш тройка кифтета на скара с гарнитура тройка пържени кифтета .
Найс , А ?!?


пп - и кутишките мое да разгледаш от дистанция около три метра :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Бутикови въдици

Мнение от Мунчо »

Е барем на СтанкУ няма ли да му дадеш и да попипа - все пак това не е съвсем БейбитУ. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бутикови въдици

Мнение от Павел Иванов »

Тц !
Еле па на Станко :lol: :lol: :lol:
Е питай Цецо колко години не му дадох да пипне Ито. и накрая се принуди да си купи само по визуални впечатления :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”