Поръчка от Plat

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Поръчка от Plat

Мнение от xsxboy »

Здравейте колеги.
Обмислям да направя една поръчка на въдица от Plat. Говорих с човека и каза, че може да сложи цена на пратката на стойност каквато си избера.
Отделно до колкото разбрах доставката е:
Shipping ....4,550YEN
Handling .... 553YEN

като тази цена(доставката) няма да фигурира никъде по документации и такива неща...

От тук да попитам хората който са по запознати... при така стеклите се неща, колко да му кажа да напише за самата пратка, че да не се занимавам с митници, ддс-та и всякакви други подобни... или евентулано ако трябва да плащам нещо да е като на по бира с приятели :mrgreen: . Естествено запознат съм, че нещата може да не се развият така както ми се иска но все пак да пробвам.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от yuri todorov »

Здрасти колега!

Плат е достатъчно "известен" магазин, дори и митничари-те го знаят.
Ако ти я опишат, като резервна част за пръчка на стойност 17-18 US$, мисля, че няма да имаш проблеми и спирки на митница-та.
Но, понеже сме в България, винаги трябва да имаш и едно на ум!

Успех!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от xsxboy »

Има ли някакъв минимум до който не се задейства ддс и мито?
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от aphala »

"За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.
За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.
За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС."
Temperata fortuna optima.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от xsxboy »

Благодаря много...
Значи от цялата работа ми стана ясно че ДДС-то е неизбежно...
Аз нещата си ги представям така а вие да кажете дали минава номера... Разбирам се с продавача да пише стойност на пратката примерно 30$... правя едно ръчно плащане с paypal 30$ примерно.. доставката не фигирура по документацията... пристига в България... плащам си ддс 20% на тези 30$ и си тръгвам щастлив? Дори и да ми бъде поискана разпечатка за покупката вадя едно копие от paypal с платените 30$ и готово... дори да проверят на сайта и да видят, че цената не е такава, аз мога да кажа, че тогава продукта е бил на такава цена, защото е бил в промо и така.. Реално дори да звучи глупаво в техните очи, след като документацията е изрядна какво да направят повече?

Варянт 2..
Обявява я на стойност 15$ и тука пак се правя на луд....
jamie
Търговец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 9:11
Риболов: на река
получил Браво: 4 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от jamie »

най-лошия вариант :
ако /не дай боже се случи нещо със пратката/счупване,изгубвани,липсващи части от пратката ....
транспортната фирма плаща обявената стойност на пратката
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

xsxboy написа:плащам си ддс 20% на тези 30$ и си тръгвам щастлив? ....
Де да беше толкоз лесно . Преди време да , ама сега . Еори , митническа декларация , ако пристигне на летището поне два часа загубено време ..... Демек към 20% добавяш едни трийсетина кинта още и тогава си тръгваш ама след опашките не ми се вярва да си особено щастлив . На "Веслец" е по-спокойно та за туй си искай поне пратката да дойде с EMS а не с алтернативи разни .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от valeri hinkov »

Чувам нещо, че в момента целият фишинг влизал в митница без значение какво пише на инвойса и без значение да ли си платил на два пьти с цел две платежни.
Отваряли пратката и чукали в гуглето да видят цена. Така, че тьрси или врьзки или бьди психически готов с пари в джоба да си платиш. Особено пък пръчка. Кьм тях подозрението винаги е друго, щото са по големи заради обема. Макари прескачаха поне преди митницата.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

При фактура изпратена в пратката от селера , съответстваща на ПП извадката , могат само да те викнат и да си поприказвате без нищо да могат да направят . Всеки има право да продава нещо на каквато си цена иска . Това , че струвало различно , ми като цяло нищо не значи . Това само ако има инвойс в пратката и съответства на извлечението . Самото извлечение е желателно да бъде занесено разпечатано . Никой не може да те накара да отвориш ПП сметката си , без съдебно постановление , на друг компютър . Друг е въпроса , че ПП има споразумение за директна връзка между митницата и него , но за тази връзка пак си трябва съдебна заповед , при това легализирана за да бъде разрешена такава проверка от ПП . Същото се отнася и за банковите извлечения . Та тъй общо взето :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от A_Mitov »

Към автора на темата, на фона на всички вносители има ли смисъл да си поръчваш сам нещо?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

Далеч не всичко има вносители :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от m65 »

Аз през последните 15 месеца два пъти пазарувах от PLAT. Не се навиват да декларират сума по-малка от 5000 техни пари.
Аз плащам с дебитна карта VISA от ПИБ, и никога никъде не съм имал проблеми.
Сега обаче реших да заприходя една макара от DIGITAKA и системата отказа да приеме плащането. За да проверя дали има проблем с картата, направих неангажираща поръчка на едно плетено влакно от eBay, 300 метра за 4$ (така и така се налага да имам за подложки) и всичко мина без проблеми. В последствие в разстояние на три дни пробвах още няколко пъти, и отново бе отказано плащането. Пробвах с поръчка от Aliexpress (бяха ми намалели клатушките), и там всичко мина без проблем.
Реших да пробвам от PLAT, обаче и там ударих на камък. Продавачът от PLAT, с когото се разбрахме да декларира 5000 йени, ми изпрати инвоис с цената която трябва да платя, но отново картата ми бе отхвърлена от системата. В последвалата комуникация с продавача, разбрах, че картата трябвало да бъде кредитна. Което доста ме озадачи. За протокола - винаги плащам през PeyPal, и както споменах, до сега проблеми не е имало.

Така, че ако все пак се стигне до поръчка от PLAT имай предвид тези неща, които споменах.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

Интересно . Плащал съм и с дебитна карта към PLAT и DIGITAKA и никакъв проблем . Прегледай личното ти ПП споразумение профилактично :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от czd »

Предполагам картатата ти е на ОББ, та и аз има същата драма, банката отказва плащането. Преди имах този проблем с Плат, преди няколко месеца се появи и при други японски сайтове. Все пак намерих решение, най-вероятно в акаунта ти в Пейпал си сложил отметка за превалутиране през банката издател на картата, ако преди да платиш избереш другата опция плащане с превалутиране от Пейпал (разбирай, много по-тегав курс) нещата се оправят и плащането става без проблем.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от m65 »

czd написа:Предполагам картатата ти е на ОББ, та и аз има същата драма, банката отказва плащането. Преди имах този проблем с Плат, преди няколко месеца се появи и при други японски сайтове. Все пак намерих решение, най-вероятно в акаунта ти в Пейпал си сложил отметка за превалутиране през банката издател на картата, ако преди да платиш избереш другата опция плащане с превалутиране от Пейпал (разбирай, много по-тегав курс) нещата се оправят и плащането става без проблем.
Не, както споменах, картата е на ПИБ. От последните около две години винаги проверявам като каква е настройката на въпросната опция. Имах няколко случая, когато със сигурност знаех каква настройка съм направил, но тя е бивала променена, и със сигурност не от мен. Като се чудех като как така курсът на дадена валута, обявен от банката е един, а на мен ми вземат по-вече парички.
Ще пробвам и този вариант след малко.
Павел Иванов написа:Интересно . Плащал съм и с дебитна карта към PLAT и DIGITAKA и никакъв проблем . Прегледай личното ти ПП споразумение профилактично :wink:
Павка, какво трябва да проверя, че не зацепвам?
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”