Поръчка от Plat

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от xsxboy »

И аз в PayPal съм на FiBank със закачена visa electron и ще споделя дали е минало всичко ок
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от czd »

m65 написа:
Не, както споменах, картата е на ПИБ. От последните около две години винаги проверявам като каква е настройката на въпросната опция. Имах няколко случая, когато със сигурност знаех каква настройка съм направил, но тя е бивала променена, и със сигурност не от мен. Като се чудех като как така курсът на дадена валута, обявен от банката е един, а на мен ми вземат по-вече парички.
Картата ми на ПИБ, беше блокирана от Пейпал по същата причина преди 3-4 години, след 5-6 поредни отказа точно от Плат, та и при тях го има същия проблем, който се появи и при Обб. Имай предвид, че веднъж блокирана карта вече не може да се използва за Пейпал, така че внимавай. Колкото до поръчката на пръчка от Плат, то няма вариант да не се мине през Митница, имам десетки поръчки от този магазин и до сега с много малки изключения ( дребни части) всичко друго на стойност (шипинг+цена на артикул) над 15 евро отива на Веслец.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Д-р Флекс »

Значи, в моя частен случай кампютера на митницата прави "glitch", и квото досега съм поръчвал от Плат, ми е идвало директно на бюрцето в офиса, без ходене на Веслец, ЦП и др. простотии :D
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от m65 »

czd написа:Предполагам картатата ти е на ОББ, та и аз има същата драма, банката отказва плащането. Преди имах този проблем с Плат, преди няколко месеца се появи и при други японски сайтове. Все пак намерих решение, най-вероятно в акаунта ти в Пейпал си сложил отметка за превалутиране през банката издател на картата, ако преди да платиш избереш другата опция плащане с превалутиране от Пейпал (разбирай, много по-тегав курс) нещата се оправят и плащането става без проблем.
По този начин се получи. :tup:
Макарата ми се оскъпи с 18 лева.
Да видим какво ще стане след около две седмици.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

m65 написа:По този начин се получи...

Нормално да се получи . Никога не съм ползвал плащане през ПП различно от самото ПП плащане и съответно никога не съм имал проблем с плащането там , независимо от картата .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от m65 »

Аз имам около 120-130 плащаният (вярно не са много ) през PeyPal с картата която в момента ползвам, но никога не съм имал проблем когато е бивала зададена опцията - банката от където е издадена картата да определя сумата на плащането.
Сега в PeyPal акаунтът ми не откривам тази опция за настройки. Самата настройка може да се променя само по време на самото плащане.
Като цяло от PLAT имам 7 покупки а от DIGIKATA една. Но това са явно някакви тънки номерца между въпросните магазини и PeyPal.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Веско »

И аз наскоро имах подобна драма в йени...просто пейпал искат да те клъвнат тънко и превалутиране през курса на банката издател на картата не става! През пейпал зацепи одма :lol: :lol: :lol: Т'ва го разбрах сам, но се ядосвах една седмица да пиша имейли...лъжците от пейпал казаха 2 пъти, че от банката издател са отказали транзакцията, от банката 2 пъти казаха, че няма такова нещо и се въртях в омагьосан кръг докато не позволих на алчните да ме клъвнат :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

Не само в йени стават проблемацийте . По болшинството от американските , австралийските и тайланските онлайн шопове е същата работа . Виж Ибейката и Алито са си безпроблемни .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от m65 »

Веско написа: и се въртях в омагьосан кръг докато не позволих на алчните да ме клъвнат :lol: :lol: :lol:
Абе да са живи и здрави, нека кълват :lol:
По-лошото кълване идва на наша, местна почва. От оная институция дето винаги ти е кеф да си я псуваш.
По някога това което си си закупил ти излиза не до там изгодно, като включиш в "далаверата" и разходките до въпросната институция, и се разваля удоволствието от новата придобивка.
Аватар
vboriyanov
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 01, 2015 0:30
Риболов: спининг
дал Браво: 286 пъти
получил Браво: 121 пъти
Обратна връзка:

Re: Поръчка от Plat

Мнение от vboriyanov »

Ако не възразява колегата, ще ползвам темата.

Искам да попитам патилите, като Sestrata или друг запознат, в shipping invoice-ът трябва ли да се раздели сумата на стоката от сумата за доставка, или е достатъчно в митницата да се покаже само принтирано копие от Invoice-ът, който японците пращат по мейл?

В инвойсът, който съпътства плащането в пейпал (той е същият, който пращат японците) има разделени продукт, handling charges, shipping (EMS) charges, като само пред handling и shipping има цени, пред продукта няма. Но все си мисля, че на митницата трябва да могат да смятат.

Да му пиша ли на Японеца, да ми пише шипинг таксата в shipping invoice-а, или не?
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от czd »

На мен са ми правили проблем на Веслец, че никъде на инвойса не беше написана цената на доставката, имах фактура, на която пишеше само крайна цена и извлечение от пейпал на същата стойност. Направих им страшен скандал и си тръгнах, на другия ден отидох пак със същите документи, но при друг служител и всичко мина без проблем, та явно зависи от това на кой ще попаднеш.
Аватар
vboriyanov
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 01, 2015 0:30
Риболов: спининг
дал Браво: 286 пъти
получил Браво: 121 пъти
Обратна връзка:

Re: Поръчка от Plat

Мнение от vboriyanov »

czd написа:На мен са ми правили проблем на Веслец, че никъде на инвойса не беше написана цената на доставката, имах фактура, на която пишеше само крайна цена и извлечение от пейпал на същата стойност. Направих им страшен скандал и си тръгнах, на другия ден отидох пак със същите документи, но при друг служител и всичко мина без проблем, та явно зависи от това на кой ще попаднеш.
Ами аз имам написана цената за шипинга в имейл и в инвойсът, който ми прати Японеца. Обаче сега не знам, дали да му искам да ми пише и в шипинг инвойса всички такси разбити, или ако им покажа разпечатка от Пейпал искането за плащане ще мине. Добре де, ще си вържа гащите, пък каквото такова.

Благодаря, Колега.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поръчка от Plat

Мнение от Павел Иванов »

Май , май , голям зор в приказки разни да се вкара човек :roll:
В инвойса който селера изпраща с пратката трябва да пише определена сума която да отговаря на инвойса който ни е пратен от ПП и сме разпечатали предварително !
В "разпечатаният" инвойс може да пише Shipping and handling : free , тука рекомендат или
Shipping details
The seller hasn’t provided any shipping details yet.
което също важи .
Както казах , никакъв смисъл да се вкарва човек в излишни приказки и да се престарава безсмислено като по тоя начин най-много да привлече ненужно внимание :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
vboriyanov
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 01, 2015 0:30
Риболов: спининг
дал Браво: 286 пъти
получил Браво: 121 пъти
Обратна връзка:

Re: Поръчка от Plat

Мнение от vboriyanov »

Павел Иванов написа:Май , май , голям зор в приказки разни да се вкара човек :roll:
В инвойса който селера изпраща с пратката трябва да пише определена сума която да отговаря на инвойса който ни е пратен от ПП и сме разпечатали предварително !
В "разпечатаният" инвойс може да пише Shipping and handling : free , тука рекомендат или
Shipping details
The seller hasn’t provided any shipping details yet.
което също важи .
Както казах , никакъв смисъл да се вкарва човек в излишни приказки и да се престарава безсмислено като по тоя начин най-много да привлече ненужно внимание :wink:
Благодаря много. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”