Tailwalk Moonwalker

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
ivelintopalov
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 0:16
Риболов: seafishing
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Tailwalk Moonwalker

Мнение от ivelintopalov »

Колеги,никъде не можах да намеря мнения за тази пръчка. :?: :?:
Моля ако някой от вас има(мнение) да го сподели!
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от dancho66 »

Имам такава въдица от 3 год. и половина. Първоначално я купих с идея за "далекобойна щукарка". И при открит бряг се справя чудесно. Достатъчно звънлива е и за джиг риболов от брега с глави от 15гр нагоре. За по-леките си имам друга въдица. Ползвал съм я и 10-тина пъти за морски риболов в Гърция. Силата и е с воблери от 120 до 170мм. По-големите въпреки, че влизат в тегловия и диапазон не ги води добре. Добре се справя с морските джигове от 30-40гр. но все още читава риба на тях нямам. Балансира се добре с Сертей 3012. По каталог я дават Фаст, но за мен е една идея по-гъвкава. Много-добра въдица, но в никакъв случай "универсална".

Поздрави!
Ако има още въпроси питай.
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от mr_miti »

Много общ въпрос :roll: За кой Moonwalker точно питаш? Аз притежавам Moonwalker AJI 610-ti до 5 гр. Ако те интересува нещо конкретно с удоволствие ще ти изкажа мнение :)
ivelintopalov
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 0:16
Риболов: seafishing
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от ivelintopalov »

Tailwalk Moonwalker Surf Titan KR 96M е модела.Взех я за морски спининг,но нещо не можем да се напаснем.И да,наистина с големи воблери още не мога да я "подкарам".Търся мнения и от други колеги за да видя къде греша.Като изпълнение пръчката е уникална!!!

БЛАГОДАРЯ И НА ДВАМА ВИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!!!!
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от A_Mitov »

Притежавам въпросната пръчка от две или три години, за мен е уникална пръчка.
Не съм съгласен, че не се справя добре със големи воблери даже напротив 17-ка дуо 19-ка момоти 20-ка дуо ги мята перфектно, аз поне не изпитвам трудност да ги водя.
Ако има нещо конкретно питай.
Аватар
WaterMan
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 18:58
Местоположение: Sofia
дал Браво: 129 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от WaterMan »

Понеже и на мен ми се върти в главата тази пръчка, искам да питам притежаващите я, дали се справя с воблери в долния теглови диапазон и повърхностни примамки.
Какво и "куца"? -
Много-добра въдица, но в никакъв случай "универсална".
...ясно ми е, че няма универсални...за съжаление!
И, не уморява ли ръцете, след третия час туичване, примерно - все пак е 2.90 m / 9' 6", макар и само 175 g ?!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от fisherman »

IMG-6ef41316ecf2d927bae19b067aca5b77-V.jpg
IMG-6ef41316ecf2d927bae19b067aca5b77-V.jpg (122.23 KiB) Преглеждано 2869 пъти

Колега, този юнак е инвалид с дясната ръка поради този факт му взех въпросната пръчка. Определено издържа повече от три часа риболов в морето и е пре-доволен от нея. При борба с по- едри екземпляри се държи перфектно и не отлепва лака на водачите за разлика от конкурентни марки.Съотношение цена- качество за мен това е най- доброто на нашия пазар.
Какво разбираш под повърхностни примамки?
За уолкъри и попери са нужни различни по строй пръчки.Тая конкретно с попери не сме я пробвали.
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Tailwalk Moonwalker

Мнение от dancho66 »

В долния теглови диапазон за мен нещата са много по-добре от колкото в горния. За щука ползвам основно едри воблери, но с няколкото "дребосъка" които имам въдицата се представя добре. Най-леката примамка ми е Salmo Frisky 7см и само 8гр. Другият ми любим мъник е SPRO Crank 70 който е 11гр.
От повърхностните примамки най-малката ми е копието на Пачинко от Savage Gear малкия от 16гр. и всичко е Ок. С големия също няма проблем. Имам и от 210мм копия на Джак Фин и също всичко е Ок.
За морето най-малкия и лек воблер който ползвам е SMITH Haluca 125F
По въпроса с умората за всеки човек е различно. Аз не съм критерий за човек с Херкулесово телосложение, но 3 часа туич не са ми проблем, стига да е с правилните воблери. За едрите съм си купил друга по късичка.

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”