Макарите - поглед отвътре

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от jdbc »

Майстор Саки написа:
Смазана и подготвена за сглобяване:
Какви смазки ползваш ?
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Майстор Саки »

Най-обикновена грес - каквато имам подръка и няколко вида масла с различна гъстота, нищо специално.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Точно така Майсторе...Скоро отварях няколко нови модели,на Дайва от сравнително ниския клас...Вътре са Екселер..Разликата е козметична...Екселера се е доказал..Мой приятел а врътка вече четвърта година,и проблем няма...Но не я товари излишно...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Exsense....3000M...
Какво да кажа...Стелла с много малки/незначителни/разлики...
Правена по Туин Mg..09..но повече е Стелла отколкото Туин...
Изображение

Изображение

Еднакви със Стелла...
Изображение

Изображение

Ето една малк разлика...Няма я характерната за Стелла гайка в която има лагер...Нищо фатално обаче..
Изображение

Също еднаквост..
Изображение

Пак...
Изображение

Тук разликата е в покритието,на короната...Това не значи,че не е добра.
Изображение

Пиньон,безконечник,паразитка...всичко е еднакво със тези,на Стелла..
Изображение

Почистена..
Изображение

Изображение

Събираме...
Изображение

Изображение

Изображение

Макарата е изключителна...Както казах е повече Стелла отколкото Туин...Цената обаче се доближава,на тази,на която се продава Стелла...Има защо обаче...Покритието,на короната при топ макарата я прави малко по-шумна отколкото при Ексенс..респективно Туин...По отношение,на ресурса мисля,че е безмислено да се говори щото колкото,и да е..ще е поне 15..г при правилна експлоатация разбира се..
Макарата е изключително лека...Много плавен,и мазен ход който доставя удоволствие дори,и при липса,на улов/капо/както се случва,и ще продължава да се случва..Всеки снае защо...
Като цяло едно много удачно решение за L...ML..спининг
Пожелавам много успехи,на собственика,и много Късмет...
Поздрави...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Д-р Флекс »

artaks написа:Екселера се е доказал..Мой приятел а врътка вече четвърта година,и проблем няма...Но не я товари излишно...


Ох, добре, че и ти си на това мнение, че аз водя окопна война във форума с разни стари...експерти, според които Екселера е пълен боклук и недостойна макара за уважаващия се спинингист...

Имам два, р-ри 2000 и 2500, единия е 2007 година, другия - 2009; експлоатирани до безобразие, и все така надеждни и безпроблемни. За разлика от разни там Фуега, 07 Лувияси и пр. под, от които се освободих в условията "на разпродажба" ... :roll:
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Кое Докторе определя една макара дали е боклук или не....???Всичко е относително..Знаеш,на кого е мисълта...Или вероятно защото е 100USD...Тя като конструкция е идентична с много други Дайви от средния до висок клас...Разликата е,че не са тези материали с които е Сертейт..примерно..Това не я прави лоша в никакъв случай..Подобни макари се ползват с години от Колеги,и то,на мега спининг,и все още държат..Пример...Аплаус по Марица за сом....Сещай се...Между двете макари има разлика но минимална...
За съжаление психиката така е устроена,че при евтини макари не се вслушваме..Тракала..Майната му..Стърже,шуми..Нормално...Ниския клас са така..Не точно обаче...Ако обаче макарето е за 700 и повече...всеки непривичен звук прави впечатление..Бре мамка му...Как може макара за хиляда.и повече лева да работи така..Ми може...Не само,че може но е нормално да "скърца" когато при размер 2000 по Шимано се употребяват блесни/въртящи/ в течение с номер по-голям от 3 и воблери които с пръта не можеш да ги изтеглиш камо ли с макарата...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Привет Колеге..Имам невероятното удовоствие да Ви представя един шедьовър в историята,на макаростроенето,а именно...Ами Кардинал 33....
Каквото,и да кажа ще е излишно..Така,че гледайте,и съжалявайте като мен за дето такива макари никога повече няма да се правят...
Сега.....
Макарата е със заводската/японска/смазка..За тези които не знаят...Това е макара която от известно време се възражда,и се произвежда в Япония...
Изображение

Лагера,на пиньона
Изображение

Сабележете оста приятели....Изработката се доближава до съвършенство...Граничи с прецизност характерна за часовникарската индустрия..
Изображение

Без коментар..
Изображение

Изображение

Шпулата е със система за бърз демонтаж..
Изображение

Изображение

Червячния механизъм е толкова направен,че въобще не оказва затруднение при хода,на макарата...В следващия момент всеки вижда материалите....
Изображение
Да не прави впечатление размера,на зъбите...Едно,на ръка,че са супер качествени..Второ...Специалноста,на червяка..Едновременно работят три зъба..

Стомана та стомана..
Изображение

Ще я нарека корона...Изчистена,и обезмаслена...
Изображение

Ясно се вижда оста...Всъщност това е плъзгащ лагер който контактува минавайки през корпуса в месингова втулка..Тзази система е брутално открадната от някои съвременни американски марки...Разликата е,че в основата на оста преди да контактува с лицевото капаче е сложен лагер...Това е пълна безсмилица тьй като дължината,на въпросния плъзгащ лагер осигурява такова съосие,и дълговечност колкото и 100 съчмени не могат..
Изображение

Изображение

Като ще е Абу..да е...
Изображение

След "банята"
Изображение

Изображение

Тънък слой от грес...Абу разбира се...
Изображение

Задължителното смазване,на плъзгащия лагер...Смазката трябва да бъде колкото се може "по-тънка" инак с оглед,на сериозната площ ше затрудни доста хода,на макарата..
http://media.snimka.bg/s1/2435/031114375.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

В процес,на събиране..
Изображение

Изображение

Това е приятели...Лично аз съжалявам,че никога,и никъде няма да намеря подобно бижу..Имам в предвид от макарите които се произвеждат сега...То,и няма как да е обратното...Тази макара е вечна..При разумна експлоатация обаче...А като знам собственика и думата вечна е слабо казана...
Един шедвовър,на инжинерната мисъл...Продукт който предлага максимално удовоствие от боравенето с него дори,и само визуално...
Поздрави,и Късмет..
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Тази не се получи...
Изображение
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Мунчо »

Почитания, Румене, не само за златните ръце, но и че ни отваряш очите за "анатомията" на обектите на фетишите ни! :D Като се видим, живот и здраве, ще ти дам да направиш едно "кръгче". :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...Ти приготви гроздовия дестилат...За кръгчетата лесно...
Белким в следващите 10...на години успеем да вдигнем един тост.. :lol: :lol: :lol:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от zee »

Поздрави и от мен колега - на мен ми е много интересна темата и как я представяш. Аз не ползвам много спинингови макари но за съжаление си прав - вече е много рядко да се появи нещо ново из макарите - както беше с Суверена,лагера при ротора на Стелата...Консуматорско поколение е на ред и никой няма интерес да прави нещо което да трае дълго - трябва да се подменя...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

zee написа:Поздрави и от мен колега - на мен ми е много интересна темата и как я представяш. Аз не ползвам много спинингови макари но за съжаление си прав - вече е много рядко да се появи нещо ново из макарите - както беше с Суверена,лагера при ротора на Стелата...Консуматорско поколение е на ред и никой няма интерес да прави нещо което да трае дълго - трябва да се подменя...
Много си прав...Абсолютн съгласен...
Само за протокола...Извън темата...Имам един хладилник..Бирюса..От 1972г. работи без да се е повреждал..
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

Адска машина си Румбааааа :D :D :D

Жив и здрав :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

te4osoma написа:Адска машина си Румбааааа :D :D :D

Жив и здрав :wink:
Не аз...Ти си машина..Как издържаш.,на рускини,полякини,чехкини,и всичката останала паплач...??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не лесно...Мамка му....
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

artaks написа:
te4osoma написа:Адска машина си Румбааааа :D :D :D

Жив и здрав :wink:
Не аз...Ти си машина..Как издържаш.,на рускини,полякини,чехкини,и всичката останала паплач...??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не лесно...Мамка му....
Ха ха ,издържам :D няма начин бате ...всичко правим за клиентите :mrgreen: :D ...да ги еба.. :mrgreen: :wink:

то тука трябва да си евнух или гей ..даже ако си гей пак няма да имаш почивка ебаси и мамата... :lol: :lol:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”