дали и каква макара бих си купил на Шимано

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

дали и каква макара бих си купил на Шимано

Мнение от quietriot »

темата я има и в въдици но за да се разграничат нещата я пуснах и тук в макари, а виновника за нея е едно изказване на Мунчо преди малко.
В действително Шимано е голяма конфенкция и аз като пробвал доста от нея мисля че мога да направя едно превю с това което според мен , подчертавам според мен става и си заслужава парите или не става.

Макари:
седона-пълен тъшак реди на буре.
ексейдж-гаден , но разумен компромис.
супер гт-фа -много добра макара за парите си.
туинпаур -уникално здрава и сполучлива макара в всиките и форми.
сейдо-много сполучливо макаре , да ти лови много риби Ники. Laughing
техниум -ако не ти се дават много пари тази с новия ръб става за нещо.
страдик -незнам за мачовите , за белите говоря , но за мен за парите си тази макара/ спининговата/ е боклук.
нексейв -никога това.
катана -за тези пари става
баитрънъри 8000 аеро -за 150 лв на старо стават.
калаис дс -екстра е за мулти ма с тя цена кола се купуваLaughing Laughing Laughing
тиагра-тъшак и проблеми за сомаджиите
тлд -та май и те са там
биомастер -японския страдик , класи над тая чекия която идва в европа.
стела 3000 -много добро за съжаление скъпо нещо.
стела 4000-същото
стела 4000пи джи-същото ма още по скъпо

За да не се разскачат колегите , потретвам че това е мойто мнение за тези неща на Шимано и не обвързвам никой с тях , почти всико ми е минало през ръцете , а за тези които не са имам преки наблюдения.
Нека и други споделят впечатления и отзиви, пък изводите всеки си ги прави сам.
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Само да допълня,че Аспаера е една прекрасна макара,на що годе поносима цена!При Шимано или е пълен боклук или е много добро,средно няма...за съжаление европейските модели са по-скоро от първата категория!
hvani i pusni
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от valeri hinkov »

Мойто мнение е следното:

като цяло има смисъл само от три модела на шимано-европа за спиниг.
Техниум, Туин палър и Стела, всичко останало са разновидности на тези трите и междинки, освен страдика(заради високата му предавака) за който смятам, че е излишно даване на пари.
За шимано-Япония същото само, че вместо техниума, ултегра.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

valeri hinkov написа:освен страдика(заради високата му предавака) за който смятам, че е излишно даване на пари.

:D :D :D

Предлагам Страдика спинингистите да не го коментирате.Той си е направен за нас,не за вас.... :D :D
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Coarseman написа:...

Предлагам Страдика спинингистите да не го коментирате.Той си е направен за нас,не за вас.... :D :D
Отстъпвам ви го напълно! Тази макара е някакво недоразумение за спининг - как пресуква влакното с излишно високите си обороти... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

Нищо не казахте за Фаяра...Кардифа,и Сефията...Не са много,много по назад от Стеллата.
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Хариус »

artaks написа:Нищо не казахте за Фаяра...Кардифа,и Сефията...Не са много,много по назад от Стеллата.
Румба, май тея са мнооого по-назад от Стелата, че даже и от Туин-а :wink: Въртял съм ги, не на риболов, но все пак не ми направиха кой-знае какво впечатление :? Може и да греша де, нека кажат хората, които са ги ползвали. Но нека все пак да правим разлика между размерите за лек и за тежък спининг, защото има огромна разлика в експлоатацията на макарите :idea:
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

Таке е Хари..Но не са лоши макарета.Правени са по Стелла ФБ,като механизъм,а по отношение,на дизайна,са в крак с последните тенденций,на Шимано.А пък са,и значително по-ефтини от флагмана..
Така,че си заслужават...
Късмет..
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

По еВтини от флагмана..
Съжалявам за левашката грешка :oops:
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Аз пък от Сейдо хич нямам добри впечатления, имайки предвид цената й. По-скоро трябва да е в ценовия клас под 70 лева.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

биомастер -японския страдик , класи над тая чекия която идва в европа.
Каква глупост щях да направя,добре,че не се намериха ценители на качествените макари.Оставям си я за дълго време,да я използвам безпроблемно.Имал съм от старите модели на Страдик,към тях нямам забележка,за новия нямам и понятие ,що за стока е.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

butnik написа:Имал съм от старите модели на Страдик,към тях нямам забележка,за новия нямам и понятие ,що за стока е.
Най-новия е грозотия и половина!

Американския Страдик с единичната дръжка,дето там го продават за спининг ич не ми ареса....

Перфектни са си старите дооооо.....предпоследния модел,който за разлика от последния поне не е грозен...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
fishkiller007
Мнения: 205
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 0:58

Мнение от fishkiller007 »

Имам CATANA 2500FA и съм изключително доволен от нея. На резервната шпула съм навил Lazer Dynatron 0.17, а на металната UNITIKA 6lb. Направил съм с нея около 20 целодневни излета на спининг и 5 с фидера. Разбира се ,не съм я натоварвал с примамки с голямо съпротивление и маса( воблери до 10г и джигове до 20г) , но за това време съм имал само един случай на образуване на брада поради увеличаване диаметъра на влакното вследствие на обледеняване :D . Според мен в тази ценова категория е най доброто на пазара.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от valeri hinkov »

Пичове биомастера и страдика нямат нищо общо.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Hi

Мнение от shkarcheto »

Старото американско Симетре е уникално здрава и добра макара.....мога да кажа 4е бие по ка4ество и надеждност пове4ето европейски модели и то от скъпия клас. 4000 модела е леко по тежи4ка,но пък
Symetre 2500FA е върхът и дори я предпо4итам пред страдик и твинпауър.....реди перфектно влакното, без никакви усуквания, драгът е много плавен и удобен за настройка. Продава се и с 2 алуминиеви шпули и е много здрава и стабилна за предавката си 1:6(2500) и 1:5.7(размер 4000). Аз не бих си купил Европейско Шимано.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”