дали и каква макара бих си купил на Шимано

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
EXIST
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 2:20
Местоположение: Хасково

Мнение от EXIST »

Мунчо едва ли скоро ще дефектира,но смятам да минавам на някоя hyp.cus. 2500R.Дай сега да видим откаде идва разликата в теглото между Стела 4000 (JDM)-275гр,и европейската 4000FD-295гр.FD-то да не би да е от чугун?Ти си сега.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Aйде, че хората вече минаха на hyp.cus., да не говорим, че са събрали по няколко! Що се отнася до по-голямото тегло на европейския вариант, то се дължи без съмнение на повечето букви в названието, и по специално инициалите "FD". :lol:
А сериозно казано, мисля, че разликата идва от габаритите (и заради различната оборотност) и изпълнението на предавателния механизъм като цяло и по-големия диаметър на шулата и ротора(сътветно маса). Да не говорим, че и самия корпус на двата варианта се различава значително - японския е много по-деликатен по всякакъв стандарт.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
EXIST
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 2:20
Местоположение: Хасково

Мнение от EXIST »

Значи обоpотите са едни и същи 4,8:1,и двете обират по 69см,следователно и роторите трябва да са еднакви,така излиза.
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

Ице.Не си прав..С риск да дам начало,на бурни,и несъстоятелни спорове от които няма да има абсолютно никакъв смисъл ще кажа,че с Валерката в продължение,на повече от десет минути сравнявахме японската/неговата/Стелла с европейската,сиреч моята..Държа да отбележа,че по отношение,на габаритите нямат никаква,ама никаква разлика..Шпулите също..Обект,на това наше занимание бе именно разликата в теглото,на макарите...Че има има,но то не идва от размерите им,а най-вероятно от механизмите или от материала от който е направен корпуса...
За да отговорим,на този въпрос ще трябва да се отворят,и сравнят от вътре което по моему е абсолютно излишна процедура...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

EXIST написа:Значи обоpотите са едни и същи 4,8:1,и двете обират по 69см,следователно и роторите трябва да са еднакви,така излиза.
Вярно, мама му стара - объркал съм с предните големини, които са 5.2:1
Както и да е - от казаното за "по-фините" японски модели не се отказвам. Виждал съм и "европски", и американски. Тук даже държа една японска...

Изображение

п.с. Тази снимка като я погледна, умирам от смях, как изглеждам. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

Що бе готин си,рицар с бойни доспехи извадил шпагата си и ще спасява омагьосаната булка,на фона на армията си от верни рицари(само не ги пускай да целуват булката преди теб)
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Проблемът е, че е взел чужда шпага :lol: която не му отговаря на религията :lol:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
CrossFire
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:57
Местоположение: Асеновград

Мнение от CrossFire »

Здравейте! На втория мач-шимано 3,90 съм решил да му лепна едно макаре, но се колебая между следните:
Някое старо моделче като тези:
Изображение
Изображение
или някакъв Exage, новичък от магазина.
Като цяло съм се спрял на макарите втора употреба от снимките, но ми се иска мнение на колеги ползвали от тях.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Страдик,произведен в Япония,макар и на старо (ако е добре запазен разбира се),е 2 класи отгоре над Ексейджа и 1-над нов малайзийски страдик.... :lol: :lol:

Тва е положението....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
CrossFire
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 7:57
Местоположение: Асеновград

Мнение от CrossFire »

Благодаря, но ако не го намеря на добра цена, да се ориентирам ли към super aero 300 gtm втора употреба пред exage-а?
Като цяло старите модели ме кефят повече от новите лъскави.
Питам, защото нямам никакви взаимодействия с макарите с бърз аванс на шимано, имам само байтрънъри.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

CrossFire написа:Благодаря, но ако не го намеря на добра цена, да се ориентирам ли към super aero 300 gtm втора употреба пред exage-а?
Аз определено бих постъпил точно така.
Супер Аеро ГТМ е ЛЕГЕНДАРНА макара,ако е в добро състояние никъв ексейдж не преде пред нея...

Така мисла де...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Coarseman написа:Страдик,произведен в Япония,макар и на старо (ако е добре запазен разбира се),е 2 класи отгоре над Ексейджа и 1-над нов малайзийски страдик.... :lol: :lol:

Тва е положението....
Тез стари прехвалени страдици ме разочароваха от всякъде. Преди месец закупих един такъв. Е ПО ГОЛЯМО ДЪРВО ОТ ТОВА НЕ БЯХ ВЪРТЯЛ. Въртеше лошо, вибрираше, шумеше, тракаше. Поставих ексейджа и японския страдик един до друг и не можех да повярвам, че в този момент, когато тябваше да избирам, коя макара да си оставя без колебания си върнах страдика на бившия собственик. Та от онзи момент предпчитам малайзийско, ама ново, от колкото японско, ама старо.
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

LynyrdSkynyrd написа:
Coarseman написа:Страдик,произведен в Япония,макар и на старо (ако е добре запазен разбира се),е 2 класи отгоре над Ексейджа и 1-над нов малайзийски страдик.... :lol: :lol:

Тва е положението....
Тез стари прехвалени страдици ме разочароваха от всякъде. Преди месец закупих един такъв. Е ПО ГОЛЯМО ДЪРВО ОТ ТОВА НЕ БЯХ ВЪРТЯЛ. Въртеше лошо, вибрираше, шумеше, тракаше. Поставих ексейджа и японския страдик един до друг и не можех да повярвам, че в този момент, когато тябваше да избирам, коя макара да си оставя без колебания си върнах страдика на бившия собственик. Та от онзи момент предпчитам малайзийско, ама ново, от колкото японско, ама старо.
колега, явно си попаднал на не добре поддържан екземпляр...добре запазен "стар" японски страдик не виждам как може да бъде сравняван с ексейдж...
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от LynyrdSkynyrd »

На външен вид макарата изглеждаше перфектно. Собственика също твърдеше, че е чисто нова. Е разбирасе само твърдеше, но беше ползвана и то се разбираше. Ако чисто нов страдик от този модел веъпросната X серия работи, като този, който аз въртях....... не благодаря. При въртене страдика вибрираше, а ексейджа няма ни най малка вибрация, също така като почнах да навивам влакно почна да трака, а шума, който издаваше на празен ход шумеше повече от екселер.
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
donky
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 11:27
Местоположение: Видин-София
получил Браво: 1 път

Мнение от donky »

колкото и гадно да върти и шуми,никога няма да се откажа от моето "шимано супер Х мач".купих си и ново и то по същия начин шуми,но това не означава ,че безшумната ми катана ми е по любима
Još jedan šmeker koji je postao pička!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”