Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни макари

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни макари

Мнение от Алка »

Повода да отворя тази тема е, че се върнах от риболов след като изпуснах макарата във водата,а нямах резервна.Няма ли възможност да се направи важна тема за ремонта и обслужването на риболовни макари особенно от средният клас нагоре на Шимано и Дайва.И ако има някъде в България човек, който владее този занаят може да му се даде място за реклама във форума,така и ще си докарва доходи ,а ще ни е от изключителна полза за нас които не умеем това.А трябва и инструменти,както и всякаква грес,масло за макарите в зависимост от износеността им разбира се.Както и да умее да пазарува от вън резервни части за тях.Вярвам ,че има такива хора,но може би не влизат във форума и ако Вие познавате такъв човек нека се договорят с администратора на форума и си пусне реклама и да се направи важна тема.Всеки да може да се възползва от услугите му .
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от MapuaH »

Подкрепям. Това освен полезно, би било и огромно спестяване на нерви и време.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от artaks »

Алка написа:Повода да отворя тази тема е, че се върнах от риболов след като изпуснах макарата във водата,а нямах резервна.Няма ли възможност да се направи важна тема за ремонта и обслужването на риболовни макари особенно от средният клас нагоре на Шимано и Дайва.И ако има някъде в България човек, който владее този занаят може да му се даде място за реклама във форума,така и ще си докарва доходи ,а ще ни е от изключителна полза за нас които не умеем това.А трябва и инструменти,както и всякаква грес,масло за макарите в зависимост от износеността им разбира се.Както и да умее да пазарува от вън резервни части за тях.Вярвам ,че има такива хора,но може би не влизат във форума и ако Вие познавате такъв човек нека се договорят с администратора на форума и си пусне реклама и да се направи важна тема.Всеки да може да се възползва от услугите му .
Шиманата JDM..предни аванси няма проблем никакъв..Стела,Туин,и всичките им аналози.
Имам възможност за доставка,на оригинални резервни части,на много разумни цени
Моделите за Европа са по-проблемни щото части за тях се намират много трудно,и на солени цени..За тях мога да предложа само профилактиране..Т.е..почистване,смяна,на лагери,и гресиране с доказани смазки..
Има доста Колеги от форума,на които съм ремонтирал,и профилактирал макари..
Мисля,че са останали доволни..
Също така мога да предложа,и различни "тунинги"...От,на вид по-елементарни модели използвайки корпуса да се превърне в макара с механизъм,на Туин или Стелла и повече лагери естествено,както,и много други варианти..
Това е от мен..Ако някой има желание да пише,на ЛС..
Поздрави...
Аватар
Krisko
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 11:44
дал Браво: 30 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от Krisko »

Аз съм ползвал услугите на колегата Artaks,за две Стели и един Twinpower,и съм изключително доволен от крайния резултат и услугите му.С две приказки професионално свършена работа,с оригинални японски части.Мисля че който и да се възползва от работата му няма да сбърка.
Поздрави.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от fisherman 007 »

artaks написа:
Шиманата JDM..предни аванси няма проблем никакъв..Стела,Туин,и всичките им аналози.
Имам възможност за доставка,на оригинални резервни части,на много разумни цени
Моделите за Европа са по-проблемни щото части за тях се намират много трудно,и на солени цени..За тях мога да предложа само профилактиране..Т.е..почистване,смяна,на лагери,и гресиране с доказани смазки..
Има доста Колеги от форума,на които съм ремонтирал,и профилактирал макари..
Мисля,че са останали доволни..
Също така мога да предложа,и различни "тунинги"...От,на вид по-елементарни модели използвайки корпуса да се превърне в макара с механизъм,на Туин или Стелла и повече лагери естествено,както,и много други варианти..
Това е от мен..Ако някой има желание да пише,на ЛС..
Поздрави...
Приятелю темата ми дойде като дар от небето.
Пусни ми на ЛС някакъв телефон за връзка.
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от starlight »

Мисля, че както днес беше края на пъстървовия риболов, колега може
леко да го затрупаме с работа :)

Аз също имам едно проблемно макаре, но за него ще пусна много скоро отделна
тема със снимки и видео. След това ще му мисля.

PS. Определено имаше нужда от подобна тема!
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от Алка »

За шимано намерихме човека,остава и отзивите от работата му да са положителни и тотално ставаме шиманисти.Не е важно само да имаш хубава и скъпа макара ,но и безпроблемната и работа във времето е най важното ,за да си върне вложените пари и най вече любовта ти към нея и да ти доставя удоволстивие години наред.
А от дайва никой ли няма или там истината е друга ,ловиш и хвърляш като му дойде времето,без обслужване.Може и така да е с това магнитно масло и тези пластмасови макари,ама пък да дадеш една шепа пари за нещо което има вероятност да го хвърлиш още първия сезон,е може и късмет да има човек,ама трудно е решението и едва ли си заслужава според мен.Поне старите модели да ги подържаме и да ни служат по дълго време.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от Мунчо »

Kолега, истинският фен не разсъждава така. Всъщност той изобщо не разсъждава трезво. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от jdbc »

С дайвите нещата седят аналогично, с тази разлика, че все още никой съфорумец не е изявил публично желанието си да ги сервизира.
Аз обслужвам лично моите макари (риболовните имам предвид :lol: ), също използвам части поръчани от Япония, макар до скоро повечето ми дайви да бяха за американския пазар. Оказа се, че е по-лесно и ефективно да се поръчат части директно от Япония, от колкото да комуникира със щатския офис на Дайва. На Японския сайт за съпорт на Дайва има схеми и парт номера, помагат много при поръчката на части - там нещата са малко йероглифни, но не е трудно да се запомни къде да се клика.
Понякога прибягвам до услугите на стругар.
Нямам желание да сервизирам чужди дайви, но се надявам скоро да намеря време да опиша по-подробно процедурата с поръчката на части.
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от Алка »

Мунчо написа:Kолега, истинският фен не разсъждава така. Всъщност той изобщо не разсъждава трезво. :lol:
Мунчо разбирам те напълно,но аз не съм луд фен и обичам да си правя сметката на трудно спечелените си средства без да съм бизнесмен и хора да работят за мене.Но примерно искарвам достатъчно висока заплата за да мога да си позволя за хобито си ,което ме спасява от гадният ежедневен живот и лошите вече хора и ме зарежда с енергия и позитивни мисли и искам това да е наистина така с вече по качествените неща.Но за да не хвръкнат на вятъра тези трудно и честно искарани пари и после да се вайкам ,а дали беше нужно да дам толкова пари за нещо ,което не може да ме искара повече от едно рьоби. Мисля, че най важното е нещото да ти служи вярно по дълго време е подходящият и навременен сервиз с точното масло и грес.Колко дълго ще сме на тази земя ,че да не си позволим да си направим кефа с нещо, което ща го ползваме за удоволствие без да се изхвърляме излишно щом можем да си го позволим.3-4 макари,3-4 въдици 1-2 чанти примамки и огромно желание,както и най важното да има къде да ги използваш тези неща ,че с тази суша и това бракониерство.....Има няма още 20 години и след 60-65 годишнината даже и в интернет няма да можем да влизаме.Живота е сега в момента,човек веднъж е млад,а времето тече много бързо за съжеление.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от баш майстора »

аз търся фрезист (по възможност от София) да ми барне едно зъбно колелце
ако някой има такъв под ръка да свирка :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от mikibg »

За японските дайви също няма пробем с резервните части. Имам схеми на почти всички спининг макари стари и нови , ако някой иска мога да му ги пратя като зип файл. Частите най лесно става от Plat.co.jp ,пратете мейл с номера на часта и колко бройки , той ви връща пейпал ордер с цената и доставката и времето за което ще пристигнат частите при него, като то обикновенно е седмица след заплащането.

Поздрави
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от te4osoma »

Krisko написа:Аз съм ползвал услугите на колегата Artaks,за две Стели и един Twinpower,и съм изключително доволен от крайния резултат и услугите му.С две приказки професионално свършена работа,с оригинални японски части.Мисля че който и да се възползва от работата му няма да сбърка.
Поздрави.

Аз също съм ползвал услугите на Румен /Аrtaks/ за две Шимана .
изключително коректен и точен пич,и най важното професионално свършена работа

Препоръчвам :!:

Поздрави
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2530 пъти

Re: Къде и Кой в България ремонтира и обслужва риболовни мак

Мнение от Ilian70 »

баш майстора написа:аз търся фрезист (по възможност от София) да ми барне едно зъбно колелце
ако някой има такъв под ръка да свирка :D
Само с фрезист няма да стане, Ники :wink:
Ще се опитам да обясня...
Освен фрезова машина, субектът трябва да разполага и със специализирана екипировка за нарязване на зъбни колела. Освен това същата трябва да е със съответния модул, който за твоя случай най-вероятно ще е твърде малък и може би никой не го поддържа като наличност. Само да поясня, че това важи за цилиндрични зъбни колела. За конусни з. к. нещата се закучват още повече и само с фрезист, фреза и набор от модулни фрези няма да минеш, защото модулът по дължината на зъба е променлив, зъбите (по закона на Мърфи) се оказват твърде близо до вала и т. н.
В крайна сметка, ако се вземат всички горни факти предвид, излиза по разумно да си поръчаш частта.
ПП: Това е лично мнение и не ангажирам никого с него!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”