Макарите - поглед отвътре

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от za4o75 »

Да де ,ама нали като лагера се "измие" от солта пак ще си работи безпроблемно!Затова си слагам тънка грес на ролера(макар,че по-спомен Takezo беше много учуден от тоя метод,лишен от логика) ,не толкова да смазва,колкото да предпазва да влиза морска вода.
Наскоро беше отворен сертейта ми(10' 2500R) ,взех го малко след като излезе на пазара(около 370евро го платих тогава от Яп.),макарата вътре беше като нова,а това ми е основната макара с която спинингувам минимум 2 пъти седмично!Ако беше влязла морска вода,за такъв период от време все щеше да нанесе някакви поражения,или пък ако не беше смазана(как все на колегите им идват все сухи макари не мога да си обясня,стария ми сертейт също си беше смазан заводски както си трябва) .....
А иначе Румен може и да е прав за стопа на Дайва,на моята изтърва(вярно че я напънах с един голяяям .... клон ама..).
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от kriki »

Хайде и от мен огромни благодарности на колегата Румен !
Изключителен професионалист.
И така - 7бр. са готови за откриването:
Daiwa Аirity Tournament 2508,
Daiwa TDR 3012,
2бр. мачови Daiwa 2503i Match,
2бр. Ryobi Slam (2000+4000)
Shimano Rarenium 3000
Буквално са преобразени макарите и са в ТОП състояние в коетно никога досега не са били 8)
Много съм доволен 8)
Евала !!! :tup:
Fish friendly
сирака
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 7:49
Риболов: Релаксиращ
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 91 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от сирака »

На мястото на втулката,не може ли да се сложи лагер?

Изображение
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

сирака написа:На мястото на втулката,не може ли да се сложи лагер?

Изображение
Не.Колега..Тя е от две части.От задната страна изглежда масивна но смяна с лагер е невъзможна..Утре имам още една такава,и ще покажа втулката в детайли..
Поздрави...
сирака
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 7:49
Риболов: Релаксиращ
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 91 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от сирака »

Благодаря!
Значи така ще си я връткам. :D
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Здравейте Колеги...Продължавам темата с още едно китайче...Вероятно защото има какво да се види...Преполагам де..

Макарата е доста сходна с тази от горното ревю,но е малко по-висок клас..Както по отношение,на чарколяците,така и като поведение като цяло...По-тиха.По-плавен ход.И наличието,на един лагер който буквално ме изненада...
Ето го,и него....не лагера. :D Макарето..Лагера после..
Изображение

Изображение

Шпулата която има страхотен,и звучен аванс,както,и дръжката са видимо солидна изработка..
Изображение

Както предишната...
Изображение

Изображение

Браво...
Изображение

Изображение

Ето,и пиньона с характерните лагери..Не са от много високо качество,но на пръв поглед се справят супер добре.Заводски са отворени.Което няма никаква разлика от това да са затворени...Само дето последните са по-скъпи.Поне при Шимано..
Изображение

Следва короната...С диаметър от 30мм...вероятно ще се справя добре.За това обаче само в "боя" Тук,на място мога само да гадая..
Изображение

Паразитното колело също е лагеровано..Както,и трябва да е...
Изображение

Стоп системата като цяло...Изпитана,и работеща при доста по-стари модели...
Изображение

Ето въпросния лагер за който стана,на въпрос по-горе..Едва ли има колега който да не знае при кои класове,на Дайва той съществува :wink:
Значи няма невъзможни неща,а такива които не желаят те да съществуват...Този лагер е само пример.Не,че той специално е от огромно значение.Просто показва,че всичко е възможно.Но както се казва...ииииикономика мамка му....
Изображение
При "високите" Тики даже са два.

Затварям....
Изображение

Прави ми огромно впечатление,че в последно време китайците сериозно завишават качеството за разлика от водещите японски производители..Защо е така???Вероятно има отговор,на който икономистите ще се произнесат.Апелирам...
От доста време колеги "китаец" не значи еднодневка.Разбира се,че,и цената не е както беше преди,но както е видно си има причина..
Макаричката е сериозен конкурент,на почти всички шимана,и дайви които се намират във високия сегмент,на ниския клас..Това е което виждам...Колко време ще "изкара" макарата е въпрос,на отношение към нея...
Това е Колеги...
Поздрави,и Късмет....
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от MapuaH »

Румба, в моя бранш имам една поговорка - ако нещо не е китайско значи е менте :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

MapuaH написа:Румба, в моя бранш имам една поговорка - ако нещо не е китайско значи е менте :)
:lol: :lol: :lol: Самата истина Мариански...Ще видиш,че след много малко време ще вложат,и от стоманата,и от бронза за колелата,и ще стане страшно.Ако им позволят разбира се.Ма кой пък ще им забрани?
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от smog »

Гледайки последните две ревюта оставам с лек лош привкус...
Сравнявайки Ноебито с Валианта на АТЦ ми се набиват доста на очи следните три неща.
1. Защо се изтъква лагера на S-образния повдигач на шпулата на Ноебито, а двата лагера на Валианта на същия елемент се премълчават?
2. Защо при очевидно един и същи стоп лагер, коментара за него при двете макари е различен.
3. Защо при Валианта се обръща внимание на това че пиньона в единия си край лагерува на втулка, а същия очевидно "важен" момент се пропуска изцяло при Ноеби, и даже не се вижда на снимките.

Поздрави.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

smog написа:Гледайки последните две ревюта оставам с лек лош привкус...
Сравнявайки Ноебито с Валианта на АТЦ ми се набиват доста на очи следните три неща.
1. Защо се изтъква лагера на S-образния повдигач на шпулата на Ноебито, а двата лагера на Валианта на същия елемент се премълчават?
2. Защо при очевидно един и същи стоп лагер, коментара за него при двете макари е различен.
3. Защо при Валианта се обръща внимание на това че пиньона в единия си край лагерува на втулка, а същия очевидно "важен" момент се пропуска изцяло при Ноеби, и даже не се вижда на снимките.

Поздрави.
Отговарям,на секундата.
По първия въпрос.При Валианта не са лагери,а просто търкалящи се втулчици.Всъщност сами по себе си пак са лагери,но не като при Ноебито.Т.е съчмен..Лошо няма.Пак е в пъти по-добре от варианта S-образния повдигач да се плъзка като шейна.
По втория въпрос.Не виждам какво лошо съм казал,или по хубаво в двата случая.Просто споменах,че стоп системата е изпитана във времето.
По третия въпрос..Валианта е със един лагер,на пиньона,и то от най-горната му страна.Затова е от значение...Това е за макарата от ревюто.При малките размери са два,и пиньона остава висящ ако мога така да се изразя..Т.е от долния край само опира в отливката.
При Ноеби освен,че са два,на пиньона даже,и лагерува с втулка както казваш..Оставаше,и трети лагер да има там,и....???Именно поради тези причини казах,че Ноеби е малко по-висок клас от Валиант,и мисля,че съм прав.Макарите са почти еднакви с много малки/въпросните/разлики.Това е..Нищо повече.
Поздрави...
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Привет Колеги.Попаднах,на нещо интересно което ми хареса определено.Поне,на пръв поглед де..
Ето..
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Страдик за японския пазар.Естествено направен по новите "виждания" на Шимано за направата,на сп.макари.Разгеле,че са спестили микромодулите,което особенно ме радва.
Явно се понасраха при Стелла,и Туин но какво да се прави.Безгрешни люде няма....Нищо.Ще им бъде за урок...
Короната "загатва" за нов материал,и технология,а паразитната система много наподобява тази от старите модели.До 2006г.Стелла,Туин,Страдик,Сенсилит,Техниум,и т.н...
Интересен ще да е размера 4000.Предавателното число 4,8/1 предполага,и подсказва за нещо като PG.... :D Ако е така обаче/за което само предполагам/и в комбинация с теглото си от 275гр.тази макаричка ще е едно прекрасно предложение за любителите,на по силовия риболов.
Да не говорим,че,и цената е "човешка"
Поздрави....
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

Ааа не,не , ....Станах на възраст Румба :lol: :lol: повече експерименти
artaks написа:предложение за любителите,на по силовия риболов
Не Благодаря /DANKE SHOINE MAIN FROIND/демек ,ял съм от тая карпуза /диня/
аз съм си OLD School :mrgreen: :mrgreen: и друго за силов спининг не искам да чуя :mrgreen: :mrgreen: ама да не прайм реклама бате.... :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

:lol: :lol: :lol: ...Казвам Течка така малко,на по-силовия..Далеч съм от мисълта за бруталните изблици,на които подлагаш Легендата...Няма к,во да прайм реклама.Тя толкова се е доказала,че просто....неема накъдя повече... :D
Ейй.Добре,че ме послуша та ги обзаведохме с нови частички,че ги няма вече.. :tup:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от quietriot »

от струва ми се че ще е добре , до доказало се добре са има няма 10 тина годиника тестване на която и да е макара, Румба. :wink:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

тая година ,на есен живот и здраве трябва да направя една профилактика Румба ,че май минаха 2-3 години ....бах му мамата :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”