Облслужване на Daiwa Mag Seal

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Аватар
serdjo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 20:36
Риболов: спининг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от serdjo »

Ехааа , такива не съм правил , ма ша чакам да се престРашите :lol:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от za4o75 »

serdjo написа:Имах предвид . че Лувиасите винаги съм ги предпочитал пред всички други модели на Дайва , но от половин година насам окончателно съм се разделил с въпросната фирма и сега се радвам на макарите на Шимано , Дайва само ремонтирам , но едва ли ще си закупя който и да било модел на фирмата някога . Макарата от снимките няма проблем , просто дойде нова за обслужване , това е


Серго,имам няколко колеги ,които махнаха всякакви стели и туини и минаха на сертейти и екзисти,а те ходят за риба!
Искам да те попитам,има ли вариант ако паразитката е метална,при изтърване върху шпулата по-лесно да се изкриви оста вместо да се счупи паразитката(за да не се смеят колегите,предупреждавам,че смазвам сам само ролката на ролера!)

п.п . Вчера разглобих целия сертейт(къде ми го смазва) и прецаках магойла,няколко пъти вече го потапях сериозно в морето та рекох да му източа водата,за съжаление нямаше и следа от такава,най-учудващото обаче е,че успях да го сглобя!Сега какво правя с магойла,настъргвам малко магнит в чаша машинно масло и заливам :lol: ?
Аватар
serdjo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 20:36
Риболов: спининг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от serdjo »

Здравей Зачо
Сега какво да ти кажа , сертейтите който идват при мен , говоря за 13 сертейт , който са ползвани предимно по морето , обикновено в 90% от случаите са сериозно разхлопани в короната. Въпреки всичките така рекламирани от Дайва магойли и др. глупости лагерите на ролката на бигела са почти винаги блокирали или много страшно шумящи , при теб там е друга системата затова нямаш проблеми (говоря за ролката). Чакам да видя новия Сертейт как ще се държи след година натоварване по моретата . Паразитка от металните , която да става на новите модели за сега няма , миналата седмица правих Сертейт 2004 финес кастъм - бил е изпуснат на асфалт - колелото беше здраво , но беше със сериозно изкривена ос , така , че колеги не си изпускайте Дайвите , нови или стари все тая .

ПОЗДРАВИ И НАСЛУКА :tup:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от za4o75 »

Ей,тая пластмасовата паразитка,да не се окаже екстра накрая .....
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от Д-р Флекс »

Стелите може ли да изпускаме ? :)
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от yuri todorov »

za4o75 написа:Ей,тая пластмасовата паразитка,да не се окаже екстра накрая .....
Със сигурност си е "екстра", която явно е добре да имаш под ръка :wink:

.......................................................................................................
Д-р Флекс написа:Стелите може ли да изпускаме ? :)
Апропо, Докторе,
В повечето случаи, Стели-те, хм, не са за изпускане ! :lol:

.......................................................................................................


Серджо ..... Сорри , че така ти смазваме темата ! :oops:

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от za4o75 »

yuri todorov написа:
za4o75 написа:Ей,тая пластмасовата паразитка,да не се окаже екстра накрая .....
Със сигурност си е "екстра", която явно е добре да имаш под ръка :wink:

.......................................................................................................

:)

А по-добре ли е,да трябва да носиш ос в джоба?!?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от yuri todorov »

Не е никак добре!

Ама явно с тия Дайви, ако се случи да уцелиш асФалта с макарата, ще се наложи да провериш, какво имаш в джоба.

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от za4o75 »

serdjo написа:Здравей Зачо
Сега какво да ти кажа , сертейтите който идват при мен , говоря за 13 сертейт , който са ползвани предимно по морето , обикновено в 90% от случаите са сериозно разхлопани в короната. Въпреки всичките така рекламирани от Дайва магойли и др. глупости лагерите на ролката на бигела са почти винаги блокирали или много страшно шумящи , при теб там е друга системата затова нямаш проблеми (говоря за ролката). :tup:
Серго,мисля си, че до голяма степен разхлопването на макарите напоследък се дължи на нецелесъобразното им ползване(освен в занижаване на качеството им,каквото е общото мнение)!Имам предвид наложилите се напоследък огромни воблери ,които се ползват по Гръцко а също така и лашкането на разни пилкери на големи дълбочини ,с макари предназначени за МЛ спининг !Преполагам,че се разхлопват повече сертейти напоследък, защото се ползват доста повече от туин пауерите например,ако беше обратното резултата щеше да е аналогичен.
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от blader2 »

Благодарско на Серго за перфектната работа по мойте скромни макари :tup:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
serdjo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 20:36
Риболов: спининг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от serdjo »

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ

Многото почивни дни привършват и аз намерих малко време да ви покажа нещо което ме впечатли . Събрах доста снимков материал на различни интересни макари , който смятам тия дни да споделя с вас. И така нека започна с макарата която беше най интересна за мен . След нея започва легендарната SALTIGA , става въпрос за DAIWA TOURNAMENT FORCE 3000 , и така ето и нея

Изображение

Изображение

Под барабана същинска Салтига

Изображение

На всяко възлово място е поставено гумено пръстенче , тук то пази от проникване на вода в стоп лагера

Изображение

Изображение

Ето и под ротора

Изображение

Изображение

Под страничния капак олекотена хипер предавка

Изображение

Основния стоп лагер на макарата и пиньона

Изображение



Механизъм с безконечник , стоманен пиньон и звездовидни шайби на него , който действат като допълнителна контра при завъртане на палеца на стопа

Изображение

Короната с механизма на нея , към допълнителния стоп на макарата

Изображение

Всичко е измито и готово за сглобяване

Изображение

Смазана малко преди затваряне

Изображение

Какво да ви кажа , жалко е че такива макари вече не се произвежда , макари пипнати от всякъде , с голямо внимание към всеки детайл .
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от pux »

Ако безконечният винт имаше някякво защитно покритие, тази макара нямаше да има никаква грешка!
Аватар
serdjo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 20:36
Риболов: спининг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от serdjo »

ЗДРАВЕЙТЕ
Ето и следващата макара . Последната от модела си произведена в Япония и първата макара на фирмата с олекотена шпула . Мисля , че тя е и модела на която е базиран легендарния SOL . Ето я и нея

Изображение

DAIWA CALDIA 2505 :D

Макарата е чиста и смазана , ноо забравих да я снимам затова я отворих втори път за да ви я покажа .

Под шпулата , всичко е максимално опростено

Изображение

Изображение

Лагерите използвани при нея са открити и с много добро качество

Изображение

Стоп лагера с всичките му чаркове , пиньона е изключително лек с много добра оксидация

Изображение

Наново измита и готова за събиране

Изображение

Единствения недостатък според мен е липсата на лагер на паразитното колело , но пък следи от износване няма :)

Изображение

Стопа и пиньона събрани

Изображение

Смазана , преди затваряне

Изображение

Изображение

Елементарно проста макара , която въпреки годините си нямаше и следа от износване . Доста съм учуден , че преди време се появи в раздел продава и никой не прояви интерес към това бижу, ама...
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от Дълголай »

Просто да благодаря.
Две от макарите ми бяха обслужени от Серго в събота.Попита ме дали искам да направи тунингования ми лувиас безпаметен. Нямах идея за какво говори. Все пак той е майстора. Той да решава.Е направи го и разбрах. Макарата никога не е работила с такава лекота и инерция.
Другата макара която пипна е рйоби слам 3000. Беше се нещо поразхлопала. Тормозил съм я яко през последните около две години. Направо я смлях от въртене. Оказа се че има съвсем микроскопични следи от износване на короната. Не знам какво и сложи, каза че е нещо специално. Резултата е .... Не мога да го опиша с думи. Сещам се само за две:

КЕФ и УДОВОЛСТВИЕ

Благодаря М А Й С Т О Р Е
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
serdjo
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 20:36
Риболов: спининг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Облслужване на Daiwa Mag Seal

Мнение от serdjo »

ЗДРАВЕЙТЕ

Ето и най доброто от DAIWA , а именно 15 DAIWA EXIST 3012H ,и на мен ми е интересно да видя разликите със стария модел .

Изображение

Изображение

Леки но ефектни козметични промени , ATD - драг , за сега никой не ми е казал как работи - абе има нещо , но не знам, казват клиентите с такива макари :) , зайонов корпус и ротор , под шпулата всичко е добре познато

Изображение

Изображение

Изображение

Едно към едно със Лувиаса :)

Изображение

Ето и разликите - новата корона , по точно от нов материал , отново маркирана с черен маркер

Изображение

Короната , пиньона и паразитката , измити и готови за ново събиране

Изображение

В етап на сглобяване

Изображение

Преди затваряне , новите лагери са с маг ойл , при стария модел бяха еднакви с лагерите на Лувиаса

Изображение

Старото масло е махнато

Изображение

Е го е и новото

Изображение

Това е за сега , ПОЗДРАВИ И НАСЛУКА :tup:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”