Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от Simbat »

Колеги нека който има опит с използването на магнезиеви модели в солена вода да сподели опит.Проблеми.Грижи за макарата. Подходящи ли са според вас магнезиевите модели за морски риболов.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от anonimen »

Да стават.Имам магнезиева Стеала с която ловя на море и нямам никакви проблеми.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от mikibg »

Стават ако не им се нарушат защитните покрития по някакъв начин /наблюдения в/у стария Екзист/ .Имам и стария Лувиас на който след едно дълбоко надраскване започнаха да се появяват язвички.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от Д-р Флекс »

Eкспериментът "с магнезиева макара на соленоводен риболов" е възможно, но скъпо удоволствие. Мики е описал защо, в основни линии. Има и други причини, но не виждам защо повече да се пише - ако искаш, ползваш магнезиева Дайва или Шимано за морски спининг, но ако имаш немагнезиев вариант, избери него :wink:
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от Simbat »

Д-р Флекс написа:Има и други причини, но не виждам защо повече да се пише - ако искаш, ползваш магнезиева Дайва или Шимано за морски спининг, но ако имаш немагнезиев вариант, избери него :wink:
Имам да.

И въпреки това ми е интерно и считам, че нужда да се пише още има. Досега целенасочено съм избягвал магнезиевите макари по тази причина, заради мнение като горното. Но наскоро попаднах на идеи по чуждите форуми за ползване на силиконови спрейове за обработка на макарата като допълнителна защита. Убеден съм, че тук има хора с личен практичен опит, от който искам да се възползвам за да научим всички по нещо. Освен това има модели, които са с Hyper Digigear и всички лагери са им корозионно защитени (CRBB), което значи, че са целево разработени за употреба в солена вода, но същевременно са с магнезиев корпус и ротор и ако не могат да се ползват при морски риболов няма смилъл да същетсвуват такива модели. Не вярвам Exist Hyper Custom да е създадена като декоративна макара.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от mikibg »

Simbat написа:
Д-р Флекс написа:Има и други причини, но не виждам защо повече да се пише - ако искаш, ползваш магнезиева Дайва или Шимано за морски спининг, но ако имаш немагнезиев вариант, избери него :wink:
Имам да.

И въпреки това ми е интерно и считам, че нужда да се пише още има. Досега целенасочено съм избягвал магнезиевите макари по тази причина, заради мнение като горното. Но наскоро попаднах на идеи по чуждите форуми за ползване на силиконови спрейове за обработка на макарата като допълнителна защита. Убеден съм, че тук има хора с личен практичен опит, от който искам да се възползвам за да научим всички по нещо. Освен това има модели, които са с Hyper Digigear и всички лагери са им корозионно защитени (CRBB), което значи, че са целево разработени за употреба в солена вода, но същевременно са с магнезиев корпус и ротор и ако не могат да се ползват при морски риболов няма смилъл да същетсвуват такива модели. Не вярвам Exist Hyper Custom да е създадена като декоративна макара.

Не разчитай много на CRBB лагерите , при последния ми риболов една вълна ме заля и събори във водата в резултат на което намокрих цялото оборудване. В резултат на което след 2 дена макарата с която ловях засвири, захърка и всичко друго от тоя тип което ти идва на ум :D , всички лагери бяха CRBB. В момента съм ги сменил, даже и стоп лагера и той се бе прецакал.

Поздрав
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от Попа »

Магнезиевите бодита,не се препоръчват за солена вода!Не че не можеш,ама си приемаш рисковете.Затова SW макарите,са доста по-тежки от аналогичните,без това обозначение.Да не съм голословен:ползвам магнезиева от 5г. на морето,ама на 6-тата се нарани,и веднага тръгна язва,не че е фатално де.Едно изчистване и лакиране,и е готова за бой,още поне толкова години :tup:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от Simbat »

Благодаря колеги за мненията. Проблема при мен е, че като съм за риба да пазя макарат ми е последното нещо в главата. Макарата е инструемент и трябва да се ползва по предназначение - да се лови риба според условията. Особено високия клас макари в най голяма степен би трябвало да помагат на риболовеца и да не му създават грижи. За какво са ги направили тези екзисти,стийзи и някои стели от магнезий не мога да си обясня. Голямо недоразумение.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
practicar
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 10:28
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от practicar »

Не е недоразумение! Металните корпуси са по-здрави от пластмасовите, каквото и да се говори за супер новите hi карбонови корпуси. Морският риболов натоварва много повече макарите затова е добре да са метални, но пък метала е по-тежък. Изключение прави магнезия, който е най-лекия използван метал, по-лек от дуралуминия. Но понеже пълно щастие няма се оказва, че е химически много реактивоспособен и за да се избегне това се лакира с много слоеве специални лакове. И какво като се надраска, лакираш надрасканото продават се супер лакове вече. Всички си купуват автомобили, въпреки, че са железни, никой не казва няма да си купя кола щото като я одраскам какво да правя.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от Simbat »

И точно затова Ауди А8 и новият Форд F150 (Най продаваният автомобил в света-справка Гъгъл) са от...Алуминии :)

Това олекотяване не на всеки му е нужно.2.90 сопа на морето как да я балансирам със зайонка или магнезийка 3000 ?

И затова всеки си преценява каква макара и каква кола да си купи. И аз съм си преценил, че съм се объркал и няколко от макарите ми поемат към вторичния пазар пан нека да са най най ...ама за някой друг. Напълно сериозно.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Магнезиевите макари и риболова в солена вода

Мнение от za4o75 »

Имах магнезиев страдик(купен от форума),докато беше при мен никакви проблеми!Сега е у приятел и въпреки,че не е останала много боя по него не забелязваме някакви поражения от солена вода.Макарата се ползва поне 5-6години в Гърция и то активно.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”