daiwa luvias 2506h

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:
quietriot написа:... И от към естетика са по хубави :wink:
Васе , ти си извратен щом можеш да наречеш най-новият Стийз убав :lol:
за предишния имах предвид както и за екзиста, най-новия дори незнам, дали съм го виждал :lol:
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от fisherman1321 »

titko1 написа: като ти чета постовете,минимум си общински съветник ....
Ех, titko1... Нищо не си схванал от това, което Мунчо ти казва, а то е просто, че имаш сериозни пропуски в граматиката, което някак не кореспондира със самохвалното изтъкване на двете висши образОвания. А Мунчо просто е написал "У" в думата, не защото не знае как се пише ОБРАЗОВАНИЕ, повярвай ми... Когато получаваш някаква критика, не трябва да подскачаш и да нападаш този, който те е критикувал, а да се опиташ да поработиш върху проблемите, заради които си получил критика. Успех с риболова и не се засягай толкова!
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
titko1
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 19:26
Риболов: carpfishing
дал Браво: 2 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от titko1 »

fisherman1321 написа:
titko1 написа: като ти чета постовете,минимум си общински съветник ....
Ех, titko1... Нищо не си схванал от това, което Мунчо ти казва, а то е просто, че имаш сериозни пропуски в граматиката, което някак не кореспондира със самохвалното изтъкване на двете висши образОвания. А Мунчо просто е написал "У" в думата, не защото не знае как се пише ОБРАЗОВАНИЕ, повярвай ми... Когато получаваш някаква критика, не трябва да подскачаш и да нападаш този, който те е критикувал, а да се опиташ да поработиш върху проблемите, заради които си получил критика. Успех с риболова и не се засягай толкова!
ex fisherman1321 , за малко да забравя ,че без такива като теб няма да минем .
Незнам кой,къде какви пропуски има,добре че има арбитри като теб, та да кажат кой е По-По най- мани мани .
аз успех в риболова имам достатъчно, на теб пожелавам повече време за риболов,а не стоене пред телевизора с предаването на Нана - Съдебен Спор
поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
fisherman1321
Мнения: 223
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 22:45
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от fisherman1321 »

titko1 написа:
fisherman1321 написа:
titko1 написа: като ти чета постовете,минимум си общински съветник ....
Ех, titko1... Нищо не си схванал от това, което Мунчо ти казва, а то е просто, че имаш сериозни пропуски в граматиката, което някак не кореспондира със самохвалното изтъкване на двете висши образОвания. А Мунчо просто е написал "У" в думата, не защото не знае как се пише ОБРАЗОВАНИЕ, повярвай ми... Когато получаваш някаква критика, не трябва да подскачаш и да нападаш този, който те е критикувал, а да се опиташ да поработиш върху проблемите, заради които си получил критика. Успех с риболова и не се засягай толкова!
ex fisherman1321 , за малко да забравя ,че без такива като теб няма да минем .
Незнам кой,къде какви пропуски има,добре че има арбитри като теб, та да кажат кой е По-По най- мани мани .
аз успех в риболова имам достатъчно, на теб пожелавам повече време за риболов,а не стоене пред телевизора с предаването на Нана - Съдебен Спор
поздрави

... няма смисъл! :D
риболовът е това, което ми зарежда батериите!
ktonkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Апр 18, 2015 23:03
Риболов: леко,фидер,тежко

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от ktonkov »

Моля пояснете за лувиаса защо върти тегаво?Аз оня ден видях една от по-ниския клас-КАЛДИЯ.Не ми се стори зле.Но тук в Пловдив няма нито лувиас нито нещо друго.Апропо.Знаете ли каква е причината ,за да не са разпространени дайвите както шиманата да речем?Вносителя ли е виновен или нещо друго?А за Стелата 2500 модел какво е мнението ви
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Павел Иванов »

ktonkov написа:Моля пояснете за лувиаса защо върти тегаво?...
Кой го каза това ? Ела па нов Лувиас ? Не друго ами през ръцете ми са минали поне трийсетина Лувиаса , само три от тях мои и нито един не въртеше тегаво . Даже все още си държа един , модел 2007г. , купен предпремиерно през 2006г. който още не е почнал да върти тегаво за разлика от микромодулната Стелла , от която също достатъчно са ми минали през ръцете при това чисто нови , еле па Туйн , Стелла , Биомастер и пр. до размер 2500 след намокряне къде направо спират .
ktonkov написа:...Знаете ли каква е причината ,за да не са разпространени дайвите както шиманата да речем?Вносителя ли е виновен или нещо друго?..
Ами Шимано имат няколко официални представителя в БГ докато Дайва имат само неофициални такива .

ktonkov написа:...А за Стелата 2500 модел какво е мнението ви
Коя точно Стелла 2500 щото има куп модели и модификации някои от които са добре , други не .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от quietriot »

ktonkov написа:Моля пояснете за лувиаса защо върти тегаво?Аз оня ден видях една от по-ниския клас-КАЛДИЯ.Не ми се стори зле.Но тук в Пловдив няма нито лувиас нито нещо друго.Апропо.Знаете ли каква е причината ,за да не са разпространени дайвите както шиманата да речем?Вносителя ли е виновен или нещо друго?А за Стелата 2500 модел какво е мнението ви
Това няма как да знам, но чиста нова макара въртеше осезаемо тегаво, в сравнение със Стиза ми, което и определи съдбата и на другия ден. На Арткас калдията въртеше осезаемо по мазно и леко .
В Пловдив имате вносител на Шимано _Филстар, което отговаря и на следващия ти въпрос защо имате повече Шимана, иначе дайвите са достатъчно разпространени из България, дори се води спора за кокошката и яйцето , между Дайва и Шимано.
Стелата е една прекрасна макара и като дизайн и като въртене, дай боже всеки му да я притежава, 2500 е универсален размер за спининг.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от yuri todorov »

Подкрепям с две ръце казаното за Стеллите! Особено тези JDM!
Дай Боже.....

В същото време незнайно защо имам усещането, че както е тръгнало тука, може би съвсем скоро ще се роДи и нещо ново, грандьозно като пласмаСовите паразитки или фОндаментално кат' тЪоремата за макарите и дръШките !

Нищо де!....Поне ще е весело!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


ktonkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Апр 18, 2015 23:03
Риболов: леко,фидер,тежко

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от ktonkov »

STL2500HGSFI 13 S A-RB + 1 Roller 6.0:1 220гр.
STL2500FI 13 S A-RB + 1 5.3:1 225 гр
Това са двете модификации.Но ако се говори така за макари по 600-1000 лв?Не разбрах точно за недостатъците на Стелата и кой от двата модела според вас е по-добър.Става дума за болонеза Мило Страдивари Стронг на 5 метра.Теглото и е 154 грама
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Д-р Флекс »

Василе,

Steez и Еxist са една и съща макара, подвизаваща се под първото име в САЩ, а под второто - на JDM. :D
Модификацията, известна като Exist Steez (само за JDM), предназначена за пресноводен риболов само с FC-линия, се различава от "основната серия" единствено по шпулата. Ето тук повече:

http://www.tackletour.com/reviewdexist2004pg4.html

The Daiwa Exist is a Japanese Domestic Market (JDM) reel but is readily available from a variety of online dealers specializing in JDM tackle products. It is currently available in four sizes (2004, 2506, 2508, 2500) with new 1003, 2508R, 3012 & 3000 sizes debuting in the Spring of 2007. As previously mentioned, there is also a special, freshwater only version of this reel called the Exist Steez. This is not to be confused with the US Market Daiwa Steez spinning reel which appears to be the same reel as the Exist only with the Steez stealth color scheme and traditional, US Market sized spools.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от quietriot »

Д-р Флекс написа:Василе,

Steez и Еxist са една и съща макара, подвизаваща се под първото име в САЩ, а под второто - на JDM. :D
Модификацията, известна като Exist Steez (само за JDM), предназначена за пресноводен риболов само с FC-линия, се различава от "основната серия" единствено по шпулата. Ето тук повече:

http://www.tackletour.com/reviewdexist2004pg4.html

The Daiwa Exist is a Japanese Domestic Market (JDM) reel but is readily available from a variety of online dealers specializing in JDM tackle products. It is currently available in four sizes (2004, 2506, 2508, 2500) with new 1003, 2508R, 3012 & 3000 sizes debuting in the Spring of 2007. As previously mentioned, there is also a special, freshwater only version of this reel called the Exist Steez. This is not to be confused with the US Market Daiwa Steez spinning reel which appears to be the same reel as the Exist only with the Steez stealth color scheme and traditional, US Market sized spools.
Андрей,
Не ми се спори на сухо и без мезе , но не съм чувал за стиз със хипер предавка, така че явно има и други отлики освен цветовете както пише тука.......
ktonkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Апр 18, 2015 23:03
Риболов: леко,фидер,тежко

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от ktonkov »

Хайде да говорим нещо конкретно.Т.е. ако някой ЗНАЕ нещо да го сподели,а не да чака някой да предположи нещо,друг да го оспори и да стане мазало.Говорим за качествата на скъпи макари -Дайва лумиас,цертате,екзист или шимано стела.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от mikibg »

The Daiwa Steez модификация 2007 г също е Japanese Domestic Market (JDM) правена е само за използване в сладка вода ,Екзиста е и за солена. До сега не съм видял дайва от по- високия клас да върти ''тегаво'' , а доста са минали през ръце ми.

Поздрав
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Павел Иванов »

Юрка , не бери грижа , нема да се роди нищо съществено колкото и да ти е ищах .


ktonkov основен проблем на микромодулните Стелли за които питаш е затягането при отпуснат аванс или навиване при полегнало положение . За какво иде реч ? Примерно макарето си върти перфектно , завърташ го тъй :

Изображение

и въртенето става тегавиня . Взел съм за познати едно десетина , дванайсет Стелли в размери от 1000 до 4000 , за да съм по-конкретен трябва да погледна в ПП акаунта ми и в 80% от макарите под 2500 проблема беше налице . При това говорим само за чисто нови JDM макари директно от Япония взети . При някои от тях , при силно отпуснат аванс даже и в това положение си боксуваха :

Изображение

След връщане в Япония ги оправяха но такъв проблем за бест ъф дъ бест макара на един от дъ топ производителите на такива си е шитня някаква . Та ако си взимаш Стелла до 2500 гледай да не е от микромодулните .

Не съм си барнал маникюра за снимката на кунките ми дет държат тва недоразумение на макароиндустрията ама сорри .
Иначе в по-големите размери си ги бива , даже и копчето за стопа са махнали .

Андре , и в характеристиките на самите лагери се различават . Те ти означенията им , каквото и да означават :

Daiwa Steez - Bearings (7CR+5BB) + 1RB

Daiwa EXIST - Bearings (2M+10CR) + 1RB
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от stancom »

Баси,човеко питаше за Лувиас, вие отидохте на Стела и Екзист :shock: Поне и Бранзино да бяхте намесили :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”