Shimano 16 Stradic

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Shimano 16 Stradic

Мнение от Monov »

Здравейте, колеги !

Новият Страдик 16 просто ми издухва мозъка само като го гледам. Някой от вас притежава ли го, за да сподели впечатления ?

На лице са много подобрения - премахнато е копчето за заден ход, което до сега пречеше и спомагаше за проникване на вода, което ще рече, че новият страдик е по-добре защитен от всички предшественици.

Комбинация от HGN предавка и CI4+ тяло - ултра лек. Гледам има размери с тяло на 1000 и шпула 2000 при тегло 160гр, а размер 3000 тежи само 190гр. Готина дръжка. Още по-олекотен ротор. Опция за бавнооборотни размери (c3000) - страхотна работа.

Мисля, че няма микромодул, което е бонус лично за мен.

Какво е вашето мнение ?
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от empar »

Ще цитирам негово превъзходителство колегата Румен/artaks - "Стрхаотна макара!" :twisted:
Вземай смело!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от pux »

:D Аз имам такава от известно време. Впечатленията ми до момента: още като нова я разглобих профилактично :lol:. Корпуса е хибриден т.е. половината с крачето е метал (HGN), другата - пластмаса. Паразитките са пластмасови, осцилацията е позабавена с допълнителна паразитка. Споменатите 2 неща може и да предизвикват съмнение, но само ще отбележа, че и при легендарните PG-та от 2002 г., е същото. Лагерите са където трябва. Луфтовете са на възможния допустим минимум. Корпуса е водоизолиран с гумени уплътнения. Макарата беше фабрично смазана :wink:. Има възможност за ъпгрейд с още 4 лагера. Ролката на бигела е капселована и добре водоизолирана. Работи тихо, леко и стегнато, навива идеално - поне моят екземпляр. Има вече ок. 10-15 морски риболова. Никакви бради или други проблеми. "Тягата" е добра, според субективната ми преценка. Няма промяна в поведението за този период. С оглед на горе изброеното, мисля че си заслужава парите. За протокола моята е 4000HGM. Пак за протокола ще спомена, че това е единственият модел, доколкото ми е известно, Made in Malaysia, който се предлага и за японския пазар - със съответният сервиз, който върви към това.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от Monov »

pux написа::D Аз имам такава от известно време. Впечатленията ми до момента: още като нова я разглобих профилактично :lol:. Корпуса е хибриден т.е. половината с крачето е метал (HGN), другата - пластмаса. Паразитките са пластмасови, осцилацията е позабавена с допълнителна паразитка. Споменатите 2 неща може и да предизвикват съмнение, но само ще отбележа, че и при легендарните PG-та от 2002 г., е същото. Лагерите са където трябва. Луфтовете са на възможния допустим минимум. Корпуса е водоизолиран с гумени уплътнения. Макарата беше фабрично смазана :wink:. Има възможност за ъпгрейд с още 4 лагера. Ролката на бигела е капселована и добре водоизолирана. Работи тихо, леко и стегнато, навива идеално - поне моят екземпляр. Има вече ок. 10-15 морски риболова. Никакви бради или други проблеми. "Тягата" е добра, според субективната ми преценка. Няма промяна в поведението за този период. С оглед на горе изброеното, мисля че си заслужава парите. За протокола моята е 4000HGM. Пак за протокола ще спомена, че това е единственият модел, доколкото ми е известно, Made in Malaysia, който се предлага и за японския пазар - със съответният сервиз, който върви към това.
Мерси за инфото, колега. Ако имаш някакви снимки от профилактиката, би ли споделил ?
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от pux »

Monov написа:... Ако имаш някакви снимки от профилактиката, би ли споделил ?
:D Не, нямам снимки. Не съм имал намерение да правя ревю на модела. Като цяло няма нищо интересно - стандартен механизъм на Shimano. С горно разположен безконечник, което ми се струва малко неестествено и нелогично и не ми харесва... иначе знам маркетинговото обяснение за този ход :lol:.Редукцията с втора паразитка също не ми допада, въпреки че нямам забележки към работата и реденето. Изобщо, от това което ми е минало през ръцете от Шимано, Стела 10 и Туин 11 са най-издържани във всяко отношение, технически...
tmdb
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 0:31
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от tmdb »

Колеги,

Ще ме прощавате, но според мен говорите на различни езици.

Въпросът на колегата Монов беше относно новия (излезе преди месец и нещо) Stradic CI4 2016- тяло от CI4,механизъм Hagane, а вие му давате информация за Stradic 2015 FK- тяло Hagane, механизъм Hagane.


Поздрави!
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от Monov »

tmdb написа:Колеги,

Ще ме прощавате, но според мен говорите на различни езици.

Въпросът на колегата Монов беше относно новия (излезе преди месец и нещо) Stradic CI4 2016- тяло от CI4,механизъм Hagane, а вие му давате информация за Stradic 2015 FK- тяло Hagane, механизъм Hagane.


Поздрави!
Колега, и аз се зачудих кога другият колега е успял да направи 10-15 риболова. Мерси за подсказката, аз също мисля, че имаме разминаване. Видях размер 4000 пуснат за продан в другия форум и то на много хубава цена. Мисля, че от колегите в България още никой не е пробвал макарата, за да изкаже мнение, май малко избързах, а и трябва време да се пробва все пак. Смятам, че за половин-една година експлоатация ще си покаже. Тялото на новия Страдик е от CI4+, а старият материал беше само CI4, въпреки, че може би изобщо няма разлика освен в името :lol: , ама айде.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от pux »

tmdb написа:Колеги,

Ще ме прощавате, но според мен говорите на различни езици.

Въпросът на колегата Монов беше относно новия (излезе преди месец и нещо) Stradic CI4 2016- тяло от CI4,механизъм Hagane, а вие му давате информация за Stradic 2015 FK- тяло Hagane, механизъм Hagane.


Поздрави!
:) Прав си колега, грешката е в мен - всичко което съм написал се отнася за Stradic 15 FK.
tmdb
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 0:31
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от tmdb »

Да ъпдейтна малко темата:

Днес въртях въпросната макара-4000B, предавателно число 4.8, навива 77см с един оборот на дръжката, в магазин "Риболовен свят" в Младост.

Изключително съм впечатлен- ходът е много лек, плавен и сравнително безшумен.

Свободният й ход също беше впечатляваш, нищо общо с този на Stradic 2015 Hagane, който е като на спънат кон.

Изобщо цялостното усещане, което макарето създава е много добро, като на такова произведено в Япония, въпреки че всъщност е Made in Malaysia.

Поздрави!
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от freeman.bg »

И аз се заглеждам по новите Страдици, но съвсем се обърках вече. Искам размер 1000, но в чуждите форуми които четох всички са за fk модела, а тук пък обратното ci4+fb бил по добър.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от empar »

Чисто механично макарите са едно и също. Просто едната е с доста по-лек корпус! Изборът си е твой! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
belovodski
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 23:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Shimano 16 Stradic

Мнение от belovodski »

Ами аз съм решил да заприходя ci14 + 4000XGFB нещо за нея :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”