Спининг макара за река Дунав

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг макара за река Дунав

Мнение от Pike »

Със закъснение, но днес се чух с вносителите на Tica, в момента само размер 3000 от Aries била окомплектована с резервна метална шпула.

А през годините е имало различни комплектации, предвид че макарата я правели вече над 10 години.
tino
Мнения: 193
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 23:26
дал Браво: 222 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг макара за река Дунав

Мнение от tino »

Дебеланко,може ли да споделиш мнение за тази макара "Реликс",
ако имаш преки впечатления,благодаря
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг макара за река Дунав

Мнение от Майстор Саки »

Присъединявам се към питането за Relix-а, като най-вече ме интересува частта за „здравите месингови зъбчати колела“ - колко и къде са?
И, макар да съм наясно, че опира до индивидуална преценка, едва ли има по-неудобна за спинингов риболов ръкохватка от топчестата, каквато е на въпросния модел...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
debelanko
Мнения: 245
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 17:15
дал Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг макара за река Дунав

Мнение от debelanko »

към тино и м-р саки, относно реликса.

месингови зъбчатки имат само моделите 6000 и 8000, но те не се продават в бг. тук са обикновените макари, на онези цените са съвсем различни. тукашните са стандартни, с обикновени ЦАМ колела и месингов пиньон. това, което е написано като брой лагери не отговаря на истината. оня ден я отварях, за да видя как е и ме е яд, че бях омазан и не я снимах. графитният корпус е доста тежък, вероятно по-плътен, от обичайните графитни макари. аз ползвам модел 6000 за марица, но като стационарна, заради необходимото количество влакно. навремето ме грабна видът на въпросната макара, с карбоновите пластики по шпулата, с мазния ход и липсата на всякакви непривичности във въртенето й. с две думи - обикновена макара, като останалите.
иначе, за малко повече пари се взима това http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=278 и човек повече не се занимава с тунинговите чалги.

поздрави

п.с. Саки, прав си,топчестата не е от най-удобните :)
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”