Маг ойл-а през призмата на времето...

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Павел Иванов »

Не са единствените две дефектни . От как го има микромодула съм взел за познати 16бр. + една за мен . От тях директно в Япония съм върнал 9 + моята . За три от тях хората прецениха , че и така им вършат работа . Реално от 17бр. общо , само четири са били безпроблемни като чисто нови . Не става само на изложения да се гледат , хубаво е и да му минат на човек през ръцете !
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Мунчо »

yuri todorov написа:...
На пазари където са продадени стотици, няма рекламации, при теб ....80%..... :wink:

Тва си е жив карък, според мен.... :fish1:
Нека бъдем обективни - при него не са 80%, а "само" 66.666(в период) :lol: В интерес на истината, аз също съм предубеден в известна степен към микромодула, но не на база форумни коментари, а позовавайки се на лични размишления, които вероятно не са достатъчно обективни и технически подплатени в дълбочина, а както е известно нещата не винаги са такива, каквито изглеждат на пръв поглед. Честно казано, в чужд форум не съм срещал забележка за този (евентуален) бъг - хората си ловят без да си дават хабер, че макарата им може да затегне всеки момент... И за разлика от фамозното магнитно масло, което е обект на широки дискусии навсякъде...
Ловил съм с три броя "Стелла" на приятели в малки размери - навеждал съм ги във всякакви равнини при обиране на влакното(вече се бе разчуло за блокировката) - не съм усетил каквато и да е слабост или дискомфорт. Единия колега си е купил две - имам си постоянно приказка с него, човека каза, че няма каквато и да е забележка до момента. Възможно е човека да разполага и с повече екзисти и стели от колегата Алка, но не го натрапва на околните, просто си лови и не размишлява дълбокомислено къде са им несъвършенствата... Дори мисля, живот и здраве, да се снабдя и аз с новата 1000 PGS, пък да видим - има си хас да ударя направо 100% малшанс и да излезе блокирала от кутията...
С тези чукания, биения и затягания напоследък сериозно се замислям, дали не започнахме да се превземаме(и аз не съм лишен от внушения и вероятности да се вкарвам във филми от излишно много мислене понякога) и не ни "почерняха вече прекомерно задниците", както гласи поговорката...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от pux »

:) Нерде маг-ойл, нерде Стела, ама нейсе :lol: :lol: :lol:.

Аз не знам защо решихте, че точно микро-модула затяга :roll:. Това всъщност е една доста проста предавка и ако има технически проблем, то той би бил трудно отстраним. М/у другото това не е първата Стела с микро-модул - Стела 01, също има микро-модул, макар и от по-различен тип.

Колкото до затягането, ето тук е описано какво го причинява и как се решава (по-руски :lol: :lol: :lol:) проблема.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Д-р Флекс »

мы русские люди, нам японские роботы не авторитет, у нас всегда есть под рукой напильник
:lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Мунчо »

Да се чуди човек на необятността на руската душа - кусур, анализ и метод за подобрение на всичко могат да направят, ама самото нещо - не...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Павел Иванов »

Мунчо написа:...дали не започнахме да се превземаме...
Тц . В случаят не идва реч за Рьоби Екусима , една макара която за парите си предлага повече отколкото дори е нужно , а уж за топ ъф дъ топ в макароиндустрията . Респективно като си вземе човек Мохер си знае какво може да очаква от него , е може да се изненада ако му сложи двигател от Ламборджини и му залее пода с бетон , но пък като си вземе Майбах има съвсем други очаквания и за парите които е дал има пълно право да се превзема и вталясва :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Мунчо »

Така е, съгласен съм. И точно защото е така, ми се вижда абсурдно подобно нещо и не ми го побира акъла. Не споря, не съм имал контакт с толкова много Стели от новото поколение, просто за себе си разсъждавам...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от yuri todorov »

Е честно, и на мен не може да ми побере акъла..... :roll:

Как аджеба и защо, купуваш последователно, 16 пъти подред нещо, което всеки път идва счупено........Тва да не е нЕкъф нов вид мазохизъм! :?

Накъде отива света........Здравия разум, не трябва ли да проговори още след първата или макс. втората...... :roll:

ПП: Тва не е въпрос, просто разсъждение!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от Павел Иванов »

Както споменах не ги купувам за мен а и не идват счупени а с дефект . Когато човек си реши , че иска нещо , колкото и да му разправяш , че баш това нещо не е нещото което му трябва , щом го е решил той си го иска . Макарите са взимани от различни селъри , само япончета , не визираме виетнамци , сингапурци и пр. , с цел да не би сал от едно место да идват не как требва . В размер от 4000 вкл. и нагоре , проблемацията като чели изчезва , ама това и при водоплътността на старите Стели , Туйнове , Страдици , Биомастери и пр. си се забелезваше , до определен размер си е екстра , под него , капут :lol:


пп - споменах общо 17 пъти :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от b_lomsky »

:D Моята руска инерционка досега съм я смазвал един път със зейтин, а я ползвам шеста година, два пъти е топена във вода. Върти се на ония два китайски подшипника - мазно и дълго като Виенското виенско колело. Сега ще взема да й капна малко магнитно масло и става самолет.
czd
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от czd »

pux написа:М/у другото това не е първата Стела с микро-модул - Стела 01, също има микро-модул, макар и от по-различен тип.
Горе долу същото е и с митиния маг ойл, конструктивната разлика между макара с маг ойл и стара макара без него е само в каналчетата, който са сложили, за да стои маслото в тях. Така че дори и да падне маслото макарата си остава толкова водонеплътна колкото стар модел.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от plamenivanov »

czd написа:То магнитното масло по принцип няма общо с това колко мазно ще върти макарата, функцията му е съвсем различна и проста, все пак на който не му харесва може от март месец да поръча новия Стийз, който няма да е с магнитно масло.
Ето го и него https://www.youtube.com/watch?v=tWX7iwgW9QY
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от plamenivanov »

plamenivanov написа:
czd написа:То магнитното масло по принцип няма общо с това колко мазно ще върти макарата, функцията му е съвсем различна и проста, все пак на който не му харесва може от март месец да поръча новия Стийз, който няма да е с магнитно масло.
Ето го и него https://www.youtube.com/watch?v=tWX7iwgW9QY
Другото интересно за новия стеез е че няма размери на тялото а само диаметъра на шпулата.
http://www.daiwa.com/jp/fishing/item/re ... index.html
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от yuri todorov »

Има-има! Не биха пропуснали такъв основен детайл!
В описанието на спецификациите, под снимката втория абзац е споменато, че е на базата на р-р # 2500
:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Маг ойл-а през призмата на времето...

Мнение от smog »

То така или иначе 20ХХ и 25ХХ са били с еднакви тела.
Гледайки драг-а на двата модела, то този с 2кг ще да е 20ХХ, а този с 3 ще да е 25ХХ.
Обаче друго ми прави впечатление, тялото е това на Луваис, а не като не предишните генерации на Екзист.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”