Abu, Shimano или Daiwa?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от freeman.bg »

Здравейте, заприходих си един Chaser 792mmxf с цел запознаване на по-тежкия спининг от лайт варианта който до сега съм практикувал. Основно ще е джигосване на язовири от брега, понякога ще го водя за щука по блатата и може би един, два пъти в годината на р. Дунав. Така понеже ми попадна на оферта един Rarenium 3000sfb + шпула 2500 реших да се изхитря и да мина с една макара за Avid-a 66 и за Chaser-a. Обаче стана, че макарето пастна идеално на Avid-a, който досега беше с 30гр. по-лека макара и теглеше напред, но на Gad-ъ малее доста. Така настъпи и новата дилема (то в спининга май човек е постоянно в търсене на такъм). Бюджет 450 лв.
Вариант 1: Abu Garcia revo neos 40s
Изображение

Вариан 2: Shimano stradic ci4+ 4000fb
Изображение

От Daiwa в този ценови клас май няма алтернатива, затова ако толкова не си заслужават горните две ми остава да отложа с няколко месеца и да вдигна бюджета до 660 лв. за един Luvias 3012
Изображение

Та какво ви е мнението и има ли други варианти които са ми убягнали, за тия макари в нета пишат само позитиви?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от yuri todorov »

А точно & само от тези три марки ли, трябва да са ?....или..... :roll:


Щото ако не,.....
Aвтоматично ти обръщам внимание-то към Рьоби, Слам например!

Кеф ти сива-та!

Изображение


Кеф ти черна-та!

Изображение

Цената и качеството, СА на нужното ниво.
Някой може и да е против, но всеки с аргументите си! Стига разбира се, да са оправдани ! :idea:



ПП: Аз лично, "660 лв. за един Luvias 3012"..... Никога не бих дал! ......За Шимано Туинпауър, Може! :wink:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от Павел Иванов »

freeman.bg написа:....660 лв. за един Luvias 3012...
От къде ти дойде тая цена за тая макара :roll: Примерно - http://www.bass.jp/reel.php?c=reel&mode ... 0652025430 , или още по-евтино - https://www.digitaka.com/item.php?item=328971 .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от Д-р Флекс »

Такава цена за Лувиас може само някой от "Майсторските бракониери" да му даде.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от freeman.bg »

Такива са цените в Бг. В Дигитаката е 460 лв. + ддс става 550 и такса митница ще иде пак към 600лв. Досега не съм пазарувал от японско, но доколкото знам имало доста разправии по митници. Като цяло знам, че не трябва да се пропускат тези моменти с ддс. защото ако не пристигне да може да ти върнат съответната сума. Също четох някъде, че от Дигитаката често пращат дефектни макари.
Вярно, че до 500 лв. може да се намери Twin power от Европа и така ми отпада момента с ддс и митници. Относно Рйобит-о май повече ми се иска да е новия Zauber L 3000.
Изображение
Също Абу-то много ме кефи и шпулата е по-плитка, обаче пък качеството ако не е по-добро от Заубера примерно, дали си заслужава двойната цена? Или да изчакам и да си взема един ТП 4000 ама пък не знам какъв да е PG, HG или XG.
По принцип се целя в последния етаж на средния ценови клас. Затова съм посочил тези варианти.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от yuri todorov »

freeman.bg написа:........Също Абу-то много ме кефи и шпулата е по-плитка, обаче пък качеството ако не е по-добро от Заубера примерно, дали си заслужава двойната цена? Или да изчакам и да си взема един ТП 4000 ама пък не знам какъв да е PG, HG или XG.
Ако решиш да купуваш Абу, по-добре се ориентирай към най-новите модели. Например, Премиер!

Изображение

Неос-а има някой забележки, които се оказа че се проявяват с времето. При следващите поколения вече е обърнато внимание на тези неща и са оправени. Цената на Премиер и Неос навън, е идентична, и все пак не е лошо, да си купиш макарата от Дигитака, не от България.
Ако наистина не можеш, намери някой който може да ти свърши работа.

Двойната цена спрямо Рьобито си заслужава дотолкова, доколкото си готов да я платиш!
И качеството не е основното, за което плащаш в случая.

Решиш ли да вземеш Туинпауър, значи си направил най-добрия избор. HG или XG, все тая....... може би ........ :roll:
Всичко обаче, опира до необходимости и пари!

Успех! :tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от Мунчо »

freeman.bg написа:... Също четох някъде, че от Дигитаката често пращат дефектни макари...
Има много приказки за "четеното по книгите и растящото по нивите". "Дигитака" е японски магазин, ползващ се с добро име, а някак не мога да си представя и въобще допусна, че японец е в състояние да предлага брак... И аз съм чел безадресни мнения по въпроса от колеги, които не познавам лично, обаче пък познавам сериозни такива, които си купуват постоянно оттам макари от приличен ценови клас, без каквито и да е забележки...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от blgmspt »

От Hana Digitaka съм взел до сега 6 макари! Нямам никакви оплаквания...........
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от 2pacisback »

http://www.fishingline-bg.com/%D0%BC%D0 ... -4000.html

Ето ти нещо доказано и не по лошо от гореизброените
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от niki71 »

Аз пък се опарих до някаква степен - получих от japan angler новичък лувиас с отчетливо биене в дръжката при всеки оборот. Отваряха го майстори и не откриха проблем- така си остана, но е досадно при толкова скъпа макара. Друга дайва дойде с изпускащ стоп лагер, та си купих нов. И за това давам един глас за шиманото, с другата марка за сега приключих експериментите.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от freeman.bg »

2pacisback написа:http://www.fishingline-bg.com/%D0%BC%D0 ... -4000.html

Ето ти нещо доказано и не по лошо от гореизброените
Сигурно е добра макара, но търся нещо под 300 гр.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от freeman.bg »

Ето нагледно какви са ми терзанията.
Изображение
Това е баланса в момента с Rarenium 3000sfb, който с влакното е 210 гр. горе-долу. Ако се измести почети до дръжката на макарата, няма ли да е по-комфортно за риболов? Това предполагам ще се случи с макара около 250 гр. и тъй като ще се взима нова макара, поне да е по-добра от Rarenium-a. Не че съм го пробвал вече, защото го имам от две седмици. В краен случай май ще си ловкам с него докато събера за един Twin Power 4000, но той пък с неговите 290гр. да не дойде едър за тая въдица защото тя все пак не е heavy спининг.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от yuri todorov »

Зарежи терзанията! ОК е така! Колкото по-лек е такъма като цяло, толкоз по-добре!

Защо ти е чуждо-то мнение, за твоя такъм? Като половиш с него няколко пъти, сам ще разбереш. Имаш ли баланс, пречи ли ти нещо, трябва ли ти друга или не !?

:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от freeman.bg »

yuri todorov написа:Зарежи терзанията! ОК е така! Колкото по-лек е такъма като цяло, толкоз по-добре!

Защо ти е чуждо-то мнение, за твоя такъм? Като половиш с него няколко пъти, сам ще разбереш. Имаш ли баланс, пречи ли ти нещо, трябва ли ти друга или не !?

:tup:
Май вярно ще се отложи. Гадна зима, като не се ходи за риба почват да ме сърбят ръцете за такъми. Ама за сега една въдица и макара стигат, че хептен ще се ошушкам. Интересното е, че като сложа Шиманото на Авида който е 2м, баланса става точно там където искам, но пък сякъш ме спъва някак си в движенията в сравнение с 30 гр. по-лекия Патриарх. Затова спирам го от продажба и ще ги водя двете макари с двете въдици на вода, пък тогава ще преценявам какво ми трябва. Току виж хвана някоя риба пък да забравя за такъм до другата зима.
Благодаря много на всички, че все се бях хвърлил на Неоса, но пък сега като гледам новите Ревота направо къртят, то така и Шиманата и Дайвите. Да сме живи и здрави пък с времето ще се пробва всичко.
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Abu, Shimano или Daiwa?

Мнение от 2pacisback »

Аз затова се насочих към байт кастинг макарите :) общо тегло на макара с пръчка рядко ще нахвърли 350г :) работата с нея е по лесна с една ръка ( след малко тренировки ) . АТС - то не е за подценяване размер 3000 не е толкова тежък и е удобен за работа . Аз като цяло съм изоставил този вид макари на 80% . Риболов от лодка , кастинг от брега практикувам само с мултипликатори включително и тролинг :)
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”