Daiwa Steez 2017

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Daiwa Steez 2017

Мнение от Мунчо »

Момченца, забелязахте ли появилия се съвсем скоро Steez? Предлага се в два варианта - Type I и II, със свръхплитки шпули, оптимизирани за флуорокарбон, за съжаление и двата варианта са високооборотни... Което е интересно обаче, макарите не са гледжосани с фамозния магнитен вазелин. Това обстоятелство ме кара да купувам стизове...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
stingar
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 10, 2014 20:32
Риболов: spinning
Местоположение: Manchester
получил Браво: 3 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от stingar »

Какакво пък не му харесваш на мангнитния вазелин? Всичките ми макари са с него и си работят безотказно, като се има в предвид, че ги водя на море поне два пъти в месеца.

Идеята на японците с новият Steez 17 е да предложат УЛ макара за сладководен риболов. Интересно ми стана, че са премахнали "the magsealed and the waterproof packing" а същевремeнно пише, че макарите "Can be washed with running water". Не ползвам УЛ пръчки и всичко под 230/240г. ще ми развали балнса на най-късата и лека пръчка която имам.

Лично съм превърженик на високооборотните макари когато се ползват сравнително леки примамки.

Предполагам, че лагерите ще бъдат много по прицизни тъй като не са предназначени за солена вода съответно и макарата може да е по чувствителна и хода по-плавен.

Имах подобна дилема преди месец дали да заложа на Steez 17 или Certate 16 и в крайна сметка Certate 16 надделя и съм много доволен. Все пак ако имах по-лека и къса пръчка не бих се замислил да си взема един Steez 17 тъй като концепцията ми харесва а това дали е с магнитен вазелин или не, въобще не би наклонил везната в избора ми.

PS: Exist 17,18 ???
Rods:...............................................Reels:
Tenryu Swat SW97ML 8-35g......................Daiwa Certate 3012h
Tenryu Rayz RZ68LML 2-10g.....................Daiwa Luvias 3012
YAMAGA BlueSniper Blanks 95M 80g.............Daiwa Catalina 4020pe-h
czd
Мнения: 600
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от czd »

Точно вчера ми се отдаде възможност да повъртя на сухо по-малкия размер Стийз.
Доста симпатична макаричка, много плавен и безшумен ход, абсолютно безтегловна, отлична изработка. Единственото, което ме смущава и леко притеснява е предавателното число, по принцип недолюбвам по-бързите макари.Не мисля, че ще си допаднем, пък и срещата ми с една друга макара модел 2017 ме разколеба допълнително. Имах възможност да пипна новия Гекабижин EX 2004C, който визуално ми хареса повече, направо ми останаха очите на него, адски красива макара. В този си вариант (2004c) е с нормално предавателно отношение 4.8, предполагам е и една идея по-качествено направена, с оглед на това, че е пригодена за морски риболов, пък и цената й е поносимо по-висока.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от Мунчо »

И аз загледах новите модели, но червения цвят е на заден план сред естетичните ми възприятия, пък и ако мога да взема нещо без магнитен маджун, няма как да взема с такъв. Инак за оборотите съм напълно съгласен. Напоследък редовно се замислям дали да не туря генерално кръст на "Дайва" и да мина на "Шимано", между другото...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bogomilbogdanov
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 13, 2017 22:41
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от bogomilbogdanov »

Е ти пък Мунчо за един магнитен вазелин ще драснеш дайвите!!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от Мунчо »

Ами старост - нерадост... С напредването на възрастта хората стават дребнави и сръдливи... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от getsbi »

Мунчо написа:за съжаление и двата варианта са високооборотни...
Мунчо, не се настройвай така срещу бързооборотните. Тя може да се върти и бавно, ама като накичиш примамката с водорасли си изтегляш бързо. Не губиш време.Това е голямото предимство. Ако се видим след около две седмици, ще ти покажа моята бързооборотна с каква лекота върти. Само дето е с магнитен вазелин, но това няма да го гледаш :D
Според мен това, че бързите макари насукват влакното е мит. Поне при моята не се получава.
p.s.: Преди 30 години, 4.5 оборота се водеше бързооборотна. Просто технологиите са вече други.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от Д-р Флекс »

Милият ни приятел е просто една завършена консерва, getsbi. Оттам любовта към абутата от времето, когато Фелини направи Анита Екберг суперзвезда, оттам омразата към високите предавателни числа... Спомни си само, как бучеше против новия Air Rotor още преди да се усети че "магнитния лубрикант" му боде очите! :wink: :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:И аз загледах новите модели, но червения цвят е на заден план сред естетичните ми възприятия, пък и ако мога да взема нещо без магнитен маджун, няма как да взема с такъв. Инак за оборотите съм напълно съгласен. Напоследък редовно се замислям дали да не туря генерално кръст на "Дайва" и да мина на "Шимано", между другото...
Няма произведено такова шимано, което да е по-добро, от който и да е Стиз......
макар, че сега ще заръчам един кардиф , но то е само от естетична гледна точка да се окомплектова колорално с пръчките.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от MapuaH »

quietriot написа:
Мунчо написа:И аз загледах новите модели, но червения цвят е на заден план сред естетичните ми възприятия, пък и ако мога да взема нещо без магнитен маджун, няма как да взема с такъв. Инак за оборотите съм напълно съгласен. Напоследък редовно се замислям дали да не туря генерално кръст на "Дайва" и да мина на "Шимано", между другото...
Няма произведено такова шимано, което да е по-добро, от който и да е Стиз......
макар, че сега ще заръчам един кардиф , но то е само от естетична гледна точка да се окомплектова колорално с пръчките.
Покрепям и ще допълня, че няма такова Шимано досега (та дори и митичният Ванкиш), което да работи по-мазно от новия Екзист :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от Д-р Флекс »

MapuaH написа:
Покрепям и ще допълня, че няма такова Шимано досега (та дори и митичният Ванкиш), което да работи по-мазно от новия Екзист :)
Има. Stella.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от MapuaH »

Д-р Флекс написа:
MapuaH написа:
Покрепям и ще допълня, че няма такова Шимано досега (та дори и митичният Ванкиш), което да работи по-мазно от новия Екзист :)
Има. Stella.
Да бе, Андро... Забрави :) Просто няма място за сравнение, с който и да е от досегашните варианти на Стела :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от Мунчо »

Вие тези бутащи масло дайви сте ги фетишизирали...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от MapuaH »

Напротив! Той и старият Стиз върти по-добре от всички Стели :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Daiwa Steez 2017

Мнение от quietriot »

Аз нямам нито една маг сийл дайва, само ординарни.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”