Тика Сцептер....

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Тика Сцептер....

Мнение от artaks »

Привет Колеги...Много отдавна не съм писал,и показвал нищо щото просто няма какво..Скоро ми попаднаха едни Тики които ми направиха сериозно впечатление,а и обещах на Колегата да им направя ревю..Има определено какво да се види така,че приятно гледане...
Та така...Тика Сцептер.Едно както се оказа много удачно решение за Колегите шаранджий,и не само...
Изображение

Това е характерно за повечето тики от по-високия клас..
Изображение

Солидно и здраво...
Изображение

Също..
Изображение

Стопа е много сериозен.Нещо средно между тези на Стелла и Салтига...
На Таурус ако не се лъжа е същия а тя е предназначена за много сериозни натоварвания..
Изображение

Изображение

Тук просто няма мърдане...Винтчетата и пластината са от много яка стомана.Първите са с дължина около 1см.и резба с много къса стъпка..
Нещо което за съжаление не може да се каже за много от съвременните топ модели...
Изображение

Ето я най-хубавата част...Както е видно тук разлика от Шимано няма..Короната 41мм..е повече от солидна а пиньончето е...красота.
Масивна стоманена ос,и паразитно колело от алуминий..
Изображение

Безконечника и водача където може би е единствената разлика с Шимано...Един водач и лагерче на оста...
Изображение

Малко ъпгрейт не е излишен...Две лагерчета,на безконечника.Един от дясно,на короната,и опорен лагер,на пиньона....
Изображение

Тук мисля коментарите са излишни.Цели пет карбонови шайби с размер,на монета от 50ст..
Изображение

Остана само събирането...
Изображение

Изображение

Та това е Колеги..Какво мога да кажа в заключение?Макара която сама по себе си е една много стойностна,и истинска машинка..Материалите е видно,че са с високо качество.За цената да не говорим..Предназначена за сериозни натоварвания за което съм сигурен,че няма да се изложи..Имам една единствена забележка..Можеше ръкохватката все пак да е ,на резба,и да се завива директно в короната,а не да минава през нея.Но пълно щастие няма както се казва пък,и не е болка за "умиране"
Поздрави.....
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Тика Сцептер....

Мнение от artaks »

Всичко е ОК....
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”