Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от Monov »

Здравейте, колеги.

Днес отворихме с колега неговия Заубер, след като беше отказал да функционира пълноценно. От "симптомите" бях на 90% сигурен, че безконечникът е заминал и така се оказа.

Нов намерих единствено в сайта на Penn, като резервна част за Penn Affinity AF4000, но не шипват до България, а и доставката е двойно по-скъпа от резервната част и цялата цена ще е колкото половин макара.

Въпросът ми е - има ли колега, който има умрял Заубер, но със здрав безконечник, с който би се разделил срещу разумна сума? Най-вероятно ще е небходим и клинът, който контактува с улея на самия винт, но за него не мога да преценя дали е в топ състояние на 100%.

Още един въпрос - има ли някое друго място, от където може да бъде закупена въпросната част в България?

:fish15: :fish2: :fish5: :fish1:
Аватар
bobopeli
Мнения: 463
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 884 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от bobopeli »

Имам умряла 1000-ка :D телата май бяха еднакви,но не съм сигурен.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от Monov »

bobopeli написа:Имам умряла 1000-ка :D телата май бяха еднакви,но не съм сигурен.
И аз си мисля, че механизмът е еднакъв. Иначе на 3 и 4000 роторът и шпулите са по-големи. С удоволствие бих погледнал на твоя споминал се Заубер дали мога да ползвам тези 2 части - безконечник и клинът, в който влиза основната ос.
Аватар
bobopeli
Мнения: 463
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 884 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от bobopeli »

Monov написа: И аз си мисля, че механизмът е еднакъв. Иначе на 3 и 4000 роторът и шпулите са по-големи. С удоволствие бих погледнал на твоя споминал се Заубер дали мога да ползвам тези 2 части - безконечник и клинът, в който влиза основната ос.
Как да организираме нещата,от Габрово съм :D
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от Monov »

bobopeli написа:
Monov написа: И аз си мисля, че механизмът е еднакъв. Иначе на 3 и 4000 роторът и шпулите са по-големи. С удоволствие бих погледнал на твоя споминал се Заубер дали мога да ползвам тези 2 части - безконечник и клинът, в който влиза основната ос.
Как да организираме нещата,от Габрово съм :D
Писах на ЛС.
KGramatikov
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 15:43
Риболов: Мач риболов
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 1131 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от KGramatikov »

Здравей,

Можеш ли да качиш снимка на счупената част.

И още нещо - как точно се случи.

Поздрави
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от todor bakalov »

Заубер 1000 и 2000 е с един механизъм но на 3 и 4000 е друг само при ексия е едно тяло при всички размери.
pop_stavri_
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 16:42
Риболов: предимно спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от pop_stavri_ »

По принцип размер 3000 и 4000 на Заубер би трябвало да са с еднакво тяло, но ако се вярва на схемата, то точно безконечника (№67) при двата размера е различен. За размер 1000 и 2000 го дават еднакъв, но все пак различен от търсения.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от Monov »

pop_stavri_ написа:По принцип размер 3000 и 4000 на Заубер би трябвало да са с еднакво тяло, но ако се вярва на схемата, то точно безконечника (№67) при двата размера е различен. За размер 1000 и 2000 го дават еднакъв, но все пак различен от търсения.
Traverse cam е детайлът с номер 6 от тази снимка: http://www.alanhawk.com/reviews/tlsmn/gbox.jpg
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от Monov »

bobopeli написа:
Monov написа: И аз си мисля, че механизмът е еднакъв. Иначе на 3 и 4000 роторът и шпулите са по-големи. С удоволствие бих погледнал на твоя споминал се Заубер дали мога да ползвам тези 2 части - безконечник и клинът, в който влиза основната ос.
Как да организираме нещата,от Габрово съм :D
Колега, благодаря сърдечно, но току що се разбрах да изпратя макарата на майстор, който има въпросната част, а ще направи и по-добро обслужване, ако има нещо, ще се чуем пак.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от Monov »

KGramatikov написа:Здравей,

Можеш ли да качиш снимка на счупената част.

И още нещо - как точно се случи.

Поздрави
Предишният собственик е обслужил макарата още като нова изцяло с литиева грес. Човекът, на когото я дадох е ловил година и нещо, но изглежда клинът е приплъзвал и е рязал малко по малко безконечника.

Ето снимка, колега. С моя телефон и такова качество не мога да изкарам, така че няма как да стане по-добре. Дано се вижда
endless screw.jpg
endless screw.jpg (92.26 KiB) Преглеждано 3361 пъти
pop_stavri_
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 16:42
Риболов: предимно спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от pop_stavri_ »

Monov написа:Traverse cam е детайлът с номер 6 от тази снимка: http://www.alanhawk.com/reviews/tlsmn/gbox.jpg
В бързината днес съм показал само списъка с номерата на частите вместо схемата - ето я и нея --> схема Заубер 3000 и 4000. Сега вече се вижда предполагам за кой детайл говорех. А кой как си е кръстил частите си е негова работа, аз само показах, че производителят ги е представил като различни парт номера.
:tup:
KGramatikov
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 15:43
Риболов: Мач риболов
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 1131 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от KGramatikov »

Възможно е при обслужването да не събрана нормално и да е имало някъде изпуснат елемент. Такова износване е в резултат на сериозен проблем. И дори да намериш нов винт, шанса да се случи същото е доста голям. Поздрави.
П.С. Утре ще кача снимки от обслужването на една такава.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от pux »

KGramatikov написа:Възможно е при обслужването да не събрана нормално и да е имало някъде изпуснат елемент. Такова износване е в резултат на сериозен проблем...

Какъв изпуснат елемент би довел до подобно износване? :)
KGramatikov
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 15:43
Риболов: Мач риболов
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 1131 пъти

Re: Безконечник за Заубер 4000 - издирва се

Мнение от KGramatikov »

За да прескочи клина и да почне да реже винта някъде се е появил огромен луфт. В тази макара има прекалено много части! Може и да е от разхлабен болт на оста към възела държащ клина. Не е ясно прост така. Сега ще кача обслужването на такава. Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”