Масло или грес?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от koko7784 »

tommy12 написа:Здравей, за лагерите на двете ти макари греста трябва да е с лайт или мидиум-лайт вискозитет каквато е Шиманото което ти препоръчвам,при Ардента вискозитета e по голям и за това не е подходяща. Шиманото става не само за лагерите, но и за цялстно смазване на Шимано макарите за сладка вода, за де не се подведе някой, при Daiwa макарите за сладка вода това масло не е пододящо за движещите се части, освен за лагерите. За Daiwa макарите трябва масло с по-голям вискозитет като например Shimano DG04.

https://japanlureshop.com/shimano-genui ... -dg06.html
Сайта който си посочил праща ли до БГ ?
Ако да колко е шопинга?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от tommy12 »

yuri todorov написа:
tommy12 написа:Една добавка правя, не съм я ползвал Ардент греста, но съм я виждал и ми направи впечатление че е доста плътна и дебела, което за лагерите на двете макари които питаш напълно няма да е подходящо.Също така Ардент маслото и греста не са качествени продукти!
Ей Томми, бро!
Нешо не разбирам!
Хем не си ги ползвАл Ардент, хем пък, не били качествени. Как така?!?.... разбра ?!? Светни ни, ако обичаш!

Аз лично, имам няколко годишен опит с нещата им и според мен са си ОК. И смазките им, и другите им неща, за влакна, макари и т.н.
Щом твърдиш, че качеството на макарите и прдуктите на тази марка е ок, която е правят в един и същ завод в Кореа с още 20 подобни марки,незнам как да ти отговоря. Аз съм ползвал няколко продукта и са пълен боклук! Ако искаш подробности ще ги напиша! Същите продукти могат да се намерят на Aliexpress за по малко пари.
Кое влакно си ползвал и казваш че е добро?
Кои точно неща си ползвал?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от tommy12 »

koko7784 написа:
tommy12 написа:Здравей, за лагерите на двете ти макари греста трябва да е с лайт или мидиум-лайт вискозитет каквато е Шиманото което ти препоръчвам,при Ардента вискозитета e по голям и за това не е подходяща. Шиманото става не само за лагерите, но и за цялстно смазване на Шимано макарите за сладка вода, за де не се подведе някой, при Daiwa макарите за сладка вода това масло не е пододящо за движещите се части, освен за лагерите. За Daiwa макарите трябва масло с по-голям вискозитет като например Shimano DG04.

https://japanlureshop.com/shimano-genui ... -dg06.html
Сайта който си посочил праща ли до БГ ?
Ако да колко е шопинга?
Пращат до БГ но шипинга е $19 еxpess mail, можеби е добре да ги попиташ ако ти го пратят air mail която e okolo $12, или се кoмбинираш s някой приятел, виждал съм колеги във форума се комбинират за да спестят в цената на шипинга.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от koko7784 »

При този шипинг по добре да поръчам от тук:
https://m.ebay.com/itm/Shimano-soft-gea ... SwfVhaAS5s
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от pux »

Смазки на Шимано и не само :) могат да се поръчат без проблем от japantackle или hedgehog studio - шипинга до БГ е $10.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от yuri todorov »

tommy12 написа: Щом твърдиш, че качеството на макарите и прдуктите на тази марка е ок, която е правят в един и същ завод в Кореа с още 20 подобни марки,незнам как да ти отговоря. Аз съм ползвал няколко продукта и са пълен боклук! Ако искаш подробности ще ги напиша! Същите продукти могат да се намерят на Aliexpress за по малко пари.
Кое влакно си ползвал и казваш че е добро?
Кои точно неща си ползвал?
Нищо подобно не твърдя! Имам опит само с мазила им, греси, клиинъри за макари и въдици и кондиционери за влакна. Това казвам че ползвам
и затова, и твърдя уверено, че са добри поне колкото някои други и според мен си струват.
За макари и влакна от марката Ардент, нищо не съм споменавал.
Не съм фен на стоки от Алибаба и т.н., затова и няма нужда от ,,подробности,,....
От негативизъм, също няма нужда!

PS: В Корея се правят много добри неща.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


rap66
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 12:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от rap66 »

tommy12 написа: Греста която препоръчах не е DC6, а е Шимано DGО6, предназначена е за смазване на лагери и движещи се части на спининг макари за сладка вода.
Любопитен съм ти как разбра или от къде знаеш че тази грес не става?
Имам я и съм я пробвал за лагери, стават страшно шумни. На мен лично много повече ми харесваше Dg10 (permalube), но вече не може да се намери.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от pux »

:) Аз съм ползвал смазките на Ардент и не ги намирам за нещо по-различно от много други подобни като Абу, Балзер и т.н., освен че са по-скъпи от качеството което предлагат. Ако сега трябва да ги ползвам, бих го направил, само ако нямам никакъв друг избор! За момента смятам, че смазките на Шимано имат най-доброто съотношение цена-качество, като качеството е повече от добро! Да има и други на цена пр. $30+ за 7 г., :lol:, но тук отиваме в друго измерение и по-добре да не коментирам ...
Последно промяна от pux на Нед Фев 04, 2018 21:55, променено общо 1 път.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от pux »

rap66 написа:...Имам я и съм я пробвал за лагери, стават страшно шумни. На мен лично много повече ми харесваше Dg10 (permalube), но вече не може да се намери.
Скоро имах подобно наблюдение - смазах за проба едни отворени лагери с DG04 и наистина шума се засили :shock:. Даже в първия момент реших, че нещо съм объркал. То може и така да е :lol: :lol: :lol:, щото никъде не съм чел въпросната грес да се препоръчва за отворени лагери. В крайна сметка, смазах наново лагерите с DG10 от която още имам запас :D и получих шума, на който съм свикнал :lol: :lol: :lol:.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от koko7784 »

pux написа::) Аз съм ползвал смазките на Ардент и не ги намирам за нещо по-различно от много други подобни като Абу, Балзер и т.н., освен че са по-скъпи от качеството което предлагат. Ако сега трябва да ги ползвам, бих го направил, само ако нямам никакъв друг избор! За момента смятам, че смазките на Шимано имат най-доброто съотношение цена-качество, като качеството е повече от добро! Да има и други на цена пр. $30+ за 7 г., :lol:, но тук отиваме в друго измерение и по-добре да не коментирам ...
Добре за лагерите разбрах кажете и за предавките какво ползвате.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от pux »

Shimano DG10, но понеже вече е свалена от производство Shimano DG6 я замества.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от tommy12 »

Понеже макарите ти са на 17 години, ако има износване и луфтове при предавките също и при лагерите и не ти се сменят с нови части, аз бих купил и двете греси DG06 и DG04 която както казах преди това има по холяма лепкавост и ще помогне при износените части времено. DG04 е също подходяща за кастинг макари.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от koko7784 »

Само да уточним че Стела 01 се произвежда до 2008 г. така че не е сигурно на колко години е :wink:
Макарата я купих неразличима от нова и няма износване.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от yuri todorov »

Ей тази неизвестна грес е добър избор за зъбните колела и не само.
WP_20180204_22_35_32_Pro.jpg
WP_20180204_22_35_32_Pro.jpg (113.27 KiB) Преглеждано 2931 пъти


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Масло или грес?

Мнение от pux »

koko7784 написа:Само да уточним че Стела 01 се произвежда до 2008 г. така че не е сигурно на колко години е :wink:
Макарата я купих неразличима от нова и няма износване.
Би трябвало да има щампа в/у ротора, на плоскостта на която се завива гайката, с годината и месеца на производство - едно разграфено кръгче със цифра в средата (годината) и стрелка в него, която сочи друга цифра (месеца).
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”