Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от kole79 »

Здравейте ,имам питанка?
Спрях се на тази макара за спининг риболов на сом от брега .
Не съм я виждал на живо, но визуално изглежда добре :D
Чудя се дали да не е 5000 размер но пък вече отиваме на половин кило желязо.
Как мислите ,ще се справи ли добре размер 4000 за сомчета около 10-те килца,
чат пат някой товарен който ми е удрял но няма спиране с моите мъничета 2500-3000
/на някои вече им се прецакаха я скоба,аванс и какво ли още не/

Ако пък има нещо друго до 300лв.по надеждно, нека по опитните споделят.
Благодаря и наслука :fish15:
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от makiavelli »

Макарата е супер, ползвам я от 5 години за влачене. Има риби до 6 кила с нея и нулеви усилия за ваденето им. Може би ще ти е малко тежка от ръка обаче. Препоръчвам Шимано Страдик 4000 Ci4+, много лека и с добър аванс до 11 килограма, същия като на Пена. Разликата в теглото е над 150 грама. Малко над 300 лева е обаче.
Все по-болен на тема Риболов!!!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от axel »

Страдика,определено не става за сомски риболов на река. :idea: :idea: От доста време обяснявам,че при спинингов риболов макарата трябва да се избира според големината и съпротивлението на примамките,както и силата на течението.Със Страдик на Марица под Димитровград много трудно се води Хорнет 9,да не кажа,че е невъзможно,особенно под бентовете.....какво остава да се хвърлят същите примамки на мощното течение на Дунав. :idea: :idea: Изключая високото предавателно число Батъл-а е много по-удачния избор,от този продавач,можеш да си избереш и макара на Рино Бляк Кат,друг подходящ модел е Фин Нор Летал 40.
риболовът е само хоби!
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от makiavelli »

Не видях да пише някъде, че ще се лови на река. А дори и да е така не виждам проблем със Страдика, при положение че се ползва и за морски риболов с примамки от над 20 грама. Колегата да си прецени, но за този бюджет опциите не са толкова много. да махаш цял ден с такъм около и над 6-700 грама си е болезнено.
Все по-болен на тема Риболов!!!
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от stefar33 »

Ползвам Батълът от5г. за тролинг и до 30кг. съв ги вадил без проблем а такива до три кила даже на ход. Това мога да кажа за макарата. А лично смятам че мнението на колегата AXEL е най експертното тъй като той е човека който поправя и смазва по скъпарските ни макари познава ги и от вътре.Ползвал съм услугите му много съм доволен
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от axel »

Ползването на морски воблери,с малка лопатка и ниско челно съпротивление в стояща вода няма нищо общо с примамките за сом с обемисти с голямо челно съпротивление.При риболов на сом се използват достатъчно дебели брейдове от 2ПЕ нагоре,а пък някой все пак трябва да прочете размера на брейдовете препоръчани от фирмата за конкретната макара.Никъде,ама никъде не казал лоша дума за Страдика,просто особено,при риболов в река с течение за два месеца ще се скапят предавките на иначе сполучливия модел и то без да се хване риба........както сам е споменал колегата имал е инциденти със счупени макари/аз също съм имал такива,макар и доста отдавна/,за какво му е още една такава. :?:
риболовът е само хоби!
kole79
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 16:04
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от kole79 »

Благодаря за отговорите колеги.
Пропуснах че ловя на река , ползвам не големи воблери до 7см ,с къси и широки лопатки.

Мисля да заприходя пена.Благодаря
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от koko7784 »

Погледни и Daiwa BG.
Лично на мен повече ми допада от Пена.
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от Monov »

Подкрепям колегата Коко. Впечатлен съм от ревюто на BG, което четох. Ако туин 15 4000PG се окаже малък за сом по Янтра, най-вероятно ще заприходя въпросното BG в размер 3500.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от koko7784 »

Monov написа:Подкрепям колегата Коко. Впечатлен съм от ревюто на BG, което четох. Ако туин 15 4000PG се окаже малък за сом по Янтра, най-вероятно ще заприходя въпросното BG в размер 3500.
Да ти кажа честно тествах една 4000 чак впечатлен не останах но в сравнение с Пен е по-добре.
Иначе не може да се сравнява с което и да е PG.
Поздрави...
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Макара Penn Battle 4000 за СОМ

Мнение от Monov »

koko7784 написа:
Monov написа:Подкрепям колегата Коко. Впечатлен съм от ревюто на BG, което четох. Ако туин 15 4000PG се окаже малък за сом по Янтра, най-вероятно ще заприходя въпросното BG в размер 3500.
Да ти кажа честно тествах една 4000 чак впечатлен не останах но в сравнение с Пен е по-добре.
Иначе не може да се сравнява с което и да е PG.
Поздрави...
Благодаря за информацията. Сигурен съм, че няма база за сравнение, все пак BG е прдвидена да бъде бюджетна серия на Дайва и да предложи най-доброто, но в сегмента около 100$. Не очаквам да е на нивото на PG, но за тази сума със сигурност предлага добри технически характеристики и изпълнение, жалко, че е само бързооборотна, явно защото е предвидена основно за соленоводен риболов.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”