търся акъл за макара/въдица :D

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Martin187
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 16:00
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

търся акъл за макара/въдица :D

Мнение от Martin187 »

Здравейте,

Нов съм във форума, риболова не ми е чужд, обаче от над 20 години не съм ловил сериозно (да се разбира често, да не кажа, че всичко се изчерпва с това да ида с някой друг, веднъж на година - две, и да ме засърбят ръцете).

Харесал съм си една макара, Nomura Hiro Alu 4000 - http://masterfishing.bg/product/4564/ma ... o-alu.html. Някой има ли я, някакви отзиви?

Привлече ми погледа, с предавателното число, 5.5:1. Обаче се оказа, че информацияте е грешна, 5.1 си е (вчера ходих и я гледах). На Номура на сайта пише 5.5, писах им, ама сигурно ще ме отсвирят. Въпреки всичко макарата ми хареса. Намерих някакви клипчета, гледам и в солена вода я ползват.

Та пак да питам, някой нещо? Мисля да я стиковам с Gad Fair 762MHF. Идеята ми е за спининг на Дунав-а, и евентуално морски риболов (някакъв)... Доколкото разбирам, няма да сгреша с Gad-a.

Много ми харесаха и Berkley Cherywood HD, най вече на външен вид :D. Видях доста мнения за въдицата, доста разнопосочни. Акция 7-28 или 15-40?

Извинявам се, че пиша в секцията за макари, и за въдици, но като цяло въпроса ми е повече за макарата, отколкото за въдицата. Там май съм взел решение.

Благодаря
Martin187
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 16:00
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: търся акъл за макара/въдица :D

Мнение от Martin187 »

айде де колеги, помогнете :). в тоя форум все едно не пишат българи, българина акъл да му искаш, ще даде веднага.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: търся акъл за макара/въдица :D

Мнение от Pike »

Явно са ти прочели мейла, 5.1:1 пише в сайта им ;)

Но тук в БГ май никой не ги е пробвал, аз лично за първи път в чувам тази марка.

За 90 лв. звучи добре, щом ти е хванала окото, вземай и ще споделиш после, заслужава ли си.
Martin187
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 16:00
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: търся акъл за макара/въдица :D

Мнение от Martin187 »

Здрасти,

Благодаря за отговора. Нямах предвид masterfishing, имах предвид http://www.nomuralures.com/#/reels/2 .

Май ще я взема, пък ще видим :).
Martin187
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 16:00
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: търся акъл за макара/въдица :D

Мнение от Martin187 »

Да поясня - на доста сайтове, български и чужди, включително на www.nomuralures.com размерите 2000 и 4000 ги дават 5.5. На www.nomuralures.com може да се изтегли и .пдф каталог, там е 5.1. Ходих в магазин на мастърфишинг, макарата я държах в ръце - видя ми се хубава, но си пише 5.1. Затова питам. Явно е грешка, но надеждата умира последна, мисля си че е възможно, макари от по - предишни години, да са били 5.5.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”