Макара за Berkley Skeletor XCD

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
shack
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Авг 26, 2018 22:36
Риболов: Спинингов и риболов на плувка.
дал Браво: 2 пъти

Re: Макара за Berkley Skeletor XCD

Мнение от shack »

Ясно. Аз имам от шаранджийския XT 12000 с 6 лагера, минали са ми през ръцете почти всички известни шаранджийски модели макари и никоя не ми е допадала толкова, за толкова голяма макара върти без абсолютно никакво усилие.
Може би си прав за по-новото, защото гледам, че този Биомастер стои от доста време на фиксирана цена и никой не го взима. Разбрах, че е тежичък, иначе на вид ми е една от любимите.
Стана ми интересно, ако можеш да споделиш, какъв модел го превъзхожда в този ценови диапазон?
g.nikolaev
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 16:39
Риболов: спининг
дал Браво: 191 пъти
получил Браво: 296 пъти

Re: Макара за Berkley Skeletor XCD

Мнение от g.nikolaev »

Ценовият диапазон при употребяваните макари е нещо много разтегливо и винаги има риск да не уцелиш вярната котка от чувала, щото и малките жълти човечета са големи шмекери. Чисто теоретично ,за около тая цифра може да се на мери запазен Биомастър до към 2008 - 2011
а за някой долар отгоре и Туин 2002 - 2005 , иска се ровене и дебнене по сайтовете.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Макара за Berkley Skeletor XCD

Мнение от koko7784 »

g.nikolaev написа:Ценовият диапазон при употребяваните макари е нещо много разтегливо и винаги има риск да не уцелиш вярната котка от чувала, щото и малките жълти човечета са големи шмекери. Чисто теоретично ,за около тая цифра може да се на мери запазен Биомастър до към 2008 - 2011
а за някой долар отгоре и Туин 2002 - 2005 , иска се ровене и дебнене по сайтовете.
Скоро взех Биомастер О8 за джиг и съм доволен.
Моят е Жапан за другите незнам.
От Японците дотук съм нямал изненади в чувала с котки!
Имам 6 броя поръчани директно от Япония не от ибей.
Също добър вариант е Биомастер 1О SW.
Имал съм го във вариант 4ООО РG.
Доста по добре е от О8.
g.nikolaev
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 16:39
Риболов: спининг
дал Браво: 191 пъти
получил Браво: 296 пъти

Re: Макара за Berkley Skeletor XCD

Мнение от g.nikolaev »

Био 10 SW е последния японски .Боята е по-добра , вътре е същата механика като на 08. Другата разлика е ,че при 08 короната е запресована
върху стоманена ос, а при 10 е цяла алуминиева отливка и при размер 4000 е с 10 грама по-лека. От 2011 са Малайзия, но пък имат втори лагер
на пиньона,главната ос вече е стоманена , а може да се тунингова и с още лагери.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”