Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от za4o75 »

Начи всички въдици къде съм ползвал с малък първи водач(лоу райдър,RG) са предназначени за работа с брейдове и съответно оптималния препоръчителен диаметър е обозначен в Pe.При останалите ,които позволяват ползването на монофилно и флуорокарбон предполагам означението на диаметъра е в либри!Понеже има някакъв приет стандарт за монофилните влакна,че еди колко си либри отговаря на еди какъв си диаметър.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от za4o75 »

Вчера ми попадна означение на една въдица от най-висок клас,което мисля че обяснява всичко!http://hiropon.naturum.ne.jp/e1135613.html (това разбира се важи за спининг въдиците,от там нататък,тия с упоменатия макс драг и т.н са друга работа)
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от takezo »

Хай банда спинингисти !

След всичките неща написано за конеца, либрите, средно-претеглената стойност на... и те това #, плюс либрите на 70 % MAX* с изтеглена линия над еди си колко, доларите в марки и прочие. Как 0.10 от милиметъра е 0.010 от инча, ма некой забравил да турне едната нула, щото нулата само по себе си нямала стойност. Даку да е след десетичната запетая па и този брейд бил за Европейския пазар, па после килограмите не били килограми, а либри :shock:, а либрите били фафли, а Японския метър бил по-къс от Европейския щото бил Японски :lol: ... та моля за мнение, съгласно етикета на една пръчица с какво влакно се ползва :


Изображение


Щото си я ползвам с к'вото си я ползвам, но реших да ставам примерен, а не хулиган и е време да вляза в пътя бих казал и да ловя по правилата.

:fish15:
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от za4o75 »

И аз това казвам,че упоменатия диаметър на линията има отношение с оптималната работа на въдицата а не с нейната здравина!!!В момента имам две сибасови пръчки, от които едната е с мах.28гр с означение за линията 16либ. с диаметър на първия водач 25мм. а втората е мах.24гр. с с означение за линия 20либ. като диаметъра на първия водач обаче е 30мм.!За мен няма логика въдицата с по-голям тест по примамките да е с по-малък тест по влакното,освен разликата да идва от разликата в диаметъра на първите водачи!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”