Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

А, размера... Не знам защо, всички питат за размера, а всъщност той няма значение :idea: Значение има даяна (либрите)! :D
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Leo »

Д-р Флекс написа:А, размера... Не знам защо, всички питат за размера, а всъщност той няма значение :idea: Значение има даяна (либрите)! :D
Може би си прав :) ,гледам,че никой не ще да посочи конкретен размер :D
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

Ми сигурно щото, както аз, купуват осемнишкови, на чиито кутишки е указан даяна, а не размера ...
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от yuri todorov »

Leo написа:Може би си прав :) ,гледам,че никой не ще да посочи конкретен размер :D
Според мен също е прав, Доктора! Преди всичко водеща е здравината, щото различните видове канап при различните производители, има различен размер и здравина!

За Кроа-то до 10 грама, като се съобразя със занижения му тест, мисля че разумно би било да се използва с РЕ с фабрична здравина до към 14-15 либри.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Павел Иванов »

Андре , в случаят гледам Лео е напълно наясно какво те пита щом споменува американска гега . Там , както и на децата в детската градина , на всички е известно , че обозначението е даян на база размер монофил . То верно , че на дофтурите много неща са неизвестни , ама те са свикнали да се учат :lol: :lol: :lol: Демек ако на една гега тип Авид е обозначено , че е убаво да се ползва линия с тест 5 либри монофил , или около 0.18мм. , то значи , че като се ползва брейд е хубаво и той да е с тази дебелина та да натовари правилно бланката . Демек като мааш с брейд слагаш около седем либров такъв ако е четири жилен , или около десет либров осем жилен . Тва да знаеш кат си купуваш и съчетаваш . Ако опреш до трижилен дзвънни един талафон :wink:
Юри , в случаят здравината няма нищо общо , бат Гари доста е поумувал по въпроса .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

Лео попита:
."Плетено влакно с какъв размер е подходящо за въдица с тест по влакно 4 -10 либри?"
Кое от горното определя въдицата, за която пита Лео, като американска, кръщелниче? Кажи ми, че освен прост дофтор, съм и вече стар и недовиждащ, сигурно нещо съм пропуснал... :lol:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Павел Иванов »

Ми това ще рече , че требва да дзвъннеш на Руцко , с цел да те заведе на оня изпит дето струва двуцифрена сума в лв. и след който ти дават жълта книжка , пардон , ти разрешават да караш жълта кола :lol: Не друго , ами на тоз изпит , според изпитаният , наблягали много на това дали внимаваш в цялата картинка а не само в детайлите . Я се върни точно едно мнение по-горе и виж основата :wink:

Leo написа:Здравей Юри,

Как би коментирал избора на колегата на влакно в размер #1,за другата му въдица - Авида :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Leo »

Да в конкретния случай имах предвид Авида на колегата и това дали конкретното влакно,в конкретния размер е подходящ за въдицата му.
Но не това беше идеята ми.
А тя е:
Регистрира се нов колега,купува си въдица на която има тест по влакно посочен само в либри и нищо друго.Не са посочени монофили,Ре.Иска да си купи оплетка и започват едни ходения по мъките,интерпретации,псувни по адрес на няколко качествени брейда,просто,защото се е опитал да спази написаното на въдицата и т.н.Положението му се усложнява още повече,като му кажем,че теста по примамки е занижен,а теста на оплетките е завишен!
Как да интерпретира това 4-10 либри написано на въдицата.Буквално,без значение от вида на влакното,а само по тест издръжливост :roll: Така както е казал Павел :roll: Или така както ще го интерпретирам аз,след като обаче чуя мнения от повечко колеги.
Та пак да питам от името на въображаемия колега,какъв размер плетено влакно да си купя за въдица с тест по влакно 4-10 либри :roll: :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

Така, както го е казал Павел, би го казало и всяко дете от детската градина, Лео, вероятно, неговото също :D Това щото там не изучават закони на физиката, и с право! :idea:

Конструкторите на въдици, поне на по-читавите такива, обаче, познават тези закони, затова надали биха подходили според написаното от Павле...или от Джим Бийм, което и от двете да е приложимо в случая :D А пък, ако аз, неукият доктор, греша, и конструкторите на въдици верно смятат, че дебелината на влакното определя издръжливостта на бланката на силата на опън, а не издръжливостта на самото влакно, тогава, стриктно ще се придържам към подхода на Павле: " дреме ми!", и ще я карам, както аз си знам. :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Павел Иванов »

Оуффф , Андре , що па заби в дребният детайл ? Кой е казал , че на геги от типа Кроа , Лумис , Ламиглас и пр. някой определя лимита на който ще се скършат освен вносителят на някои от тях за БГ :roll: Самият аз по-горе споменах , че хората определят диаметъра подходящ за натоварване цялата сигнатура на бланката посредством динамиката и статиката предизвикани от съответното напиняте , на съответният диаметър , върху съответните водачи разположени по еди къф си начин по самата бланка . Демек свали капаците и погледни какво става извън света на Спортекс :lol: Инак за да оспори човек умозаключенията на бат Гари , трябва да е нещо като измислител на Изображение с цел да обори Нютона на бланко формулирането :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Павел Иванов »

Чакай , че пропуснах да конкретизирам уравнението което уважаемият бат Гари е систематизирал за бланките си и дало основа на сумати народ да го ползват :
- конкретната бланка с упоменат тест при еди каква си акция и с еди какъв си строй е препоръчително да бъде ползвана с еди какъв си диаметър линия , съпоставен с теста и другите неща като динамика и статика , за да получи човек оптималното от нея . Разни дребнавости от типа колко либри ще скършат дадена бланка е оставял да ги решава жена му докато е намотавала конците по водачите . От там , благодарение на НЕЯ , американските въдици по подразбиране са със занижен горен тест . Съвсем просто , също както Изображение :)
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

Добре, да оставим дребния детайл; още повече, след като не съм чел нищо за спининговите пръчки извън каталозите на Спортекс, ловя риби по ужасяващо ненаучен начин ... затова ви пожелавам "лека нощ", и "наслука" ! :wink:
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Leo »

Хм,много интересна тема :wink: И много интересно развитие.Не мислите ли,че след като общо взето се внесе порядък по отношение на тест,акция,мощност и т.н. на спининговите въдици,не е дошло времето да избистрим и въпроса как да разбираме теста по влакно на една въдица.Май е време.Да не се окаже,че совите..........!
Аз например искам да чуя мнението на брат ми,сестрата, и на Митака Тодоров.Разбира се,има доста други колеги,чиито виждания по различни въпроси намирам за много правилни и уважавам,но не ги познавам лично,а и се притеснявам да не пропусна някой.
Например като начало можем да започнем с това,какво значи долна и горна граница на теста по влакно :roll: Да не се окаже,че не значи това,което си мислят 80-90 процента от колегите :roll:
Аз,разбира се,щом ръчкам огъня,имам мнение по тия въпроси.Дали са правилни или не,незнам.Но пък е важно да имаш мнение :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от quietriot »

Аз се изгубих в превода на ви чета с интерес :-o
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Daniel Defoe »

Върху етикета на японските брейдове никога не е упоменат диаметъра, а единствено и само познатия ни до болка символ # и след него цифричка, която варира най-често в диапазона 0.3 до 1.5 !
За по-практично (удобно) и лесно избираме цифрата 1, поставена непосредствено след символа # - аз до скоро приемах тази цифра, най-общо казано, за "номерация по японските влакна", без обаче да знам, какво, аджеба, указва този индекс :oops:
Та, #(?!) - указва масата (теглото) на 100 метра брейд, при #1 тя е 2,45 грама и се измерва в dtex
Демек, 10 000 м брейд би следвало да тежи само 245 грама :roll:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”