Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от blgmspt »

yuri todorov написа:
blgmspt написа:.......... Малко надвишава писанието на Yamagata (03-06 PE) но това е, ще се бачка с аванса!...........
Според мен, не с малко надвишава , а е точно 2 пъти над указания среден диапазон!

Защо! :idea:
Ами защото, при указани РЕ# 0.3 - 0.6 , най-удачно е да се ползва влакно, което е в средата на диапазона указан от производителя.
В случая, РЕ# 0.3 + 0.6 = 0.9/2 = РЕ#0.45 или 0.5 за по кръгло.

Не знам дали работата с аванса ще помогне много, ама....... Дано!

Усетих преди да пишете и навих на резервна шпула 2506 едни 0,6 които точно пълнят шпулата и Yamagata e готова.
За Авида PE 1 си е просто песен, пък и всички знаем за реалната издръжливост на влакната ;)!
Дето вика Leo аз действам така:

"2 Други,тълкуват теста като индикатор за общата мощ и възможности на въдицата.Не са съгласни,че посоченият от производителя тест 8-17 либри има пряко отношение с възможността да се счупи въдицата.Склонни са да излязат извън тези 8-17 либри,дори и в "опасната" посока нагоре,защото реалната издръжливост на влакната е значително по-ниска от посочената.Тоест, е много вероятно реалния тест на влакното да съответства на този на въдицата."

Да не забравяме и лекия запас на авида!!!

ПС: Бе всички разбрахте че исках с трици риба да лова и да не взимам 2-ра шпула но в просъница :) разбрах че тая няма да мине!!!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от quietriot »

това е най хубавото плетено влакно, което някога съм ползвал, за съжаление дайва спря да го произвежда.........иначе съм ползвал поне 20 тина вида, но толкова мазно и кръгло засега няма.
аз не ловя интезивбно но имам 20-30 риболова на година и това го ползвам вече 2 г и със въртящи се блесни и е чук.
Снимките са на Павел.
Изображение

Изображение
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от b_lomsky »

Посочения диапазон в примера 8-17 либри е препоръка от производителя към риболовците относно безопасността - ако поставим влакно по-малко от 8 либри е възможно да загубим примамката, като при засечка, влакното може да не огъне бланката и да се скъса, ако поставим повече от 17 либри е възможно при засечка на риба да се счупи въдицата.Ако този диапазон е посочен в РЕ тази препоръка е ясна, но ако не е, остава отворен въпроса, какво плетено влакно следва да се постави, за да може който иска да я спази.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от mikibg »

[quote="quietriot"]това е най хубавото плетено влакно, което някога съм ползвал, за съжаление дайва спря да го произвежда.........иначе съм ползвал поне 20 тина вида, но толкова мазно и кръгло засега няма.
аз не ловя интезивбно но имам 20-30 риболова на година и това го ползвам вече 2 г и със въртящи се блесни и е чук.


Защото не си ползвал YGK Ultra JigMan WX 8 , след него коренно ще си промениш мнението за останалите влакна.

Поздрав
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от quietriot »

mikibg написа:
quietriot написа:това е най хубавото плетено влакно, което някога съм ползвал, за съжаление дайва спря да го произвежда.........иначе съм ползвал поне 20 тина вида, но толкова мазно и кръгло засега няма.
аз не ловя интезивбно но имам 20-30 риболова на година и това го ползвам вече 2 г и със въртящи се блесни и е чук.


Защото не си ползвал YGK Ultra JigMan WX 8 , след него коренно ще си промениш мнението за останалите влакна.

Поздрав
то дебелец било , има го при моето японче, ще се пробва
http://jpangler.com/index.php/fishing-l ... m-0-8.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от mikibg »

quietriot написа:
mikibg написа:
quietriot написа:това е най хубавото плетено влакно, което някога съм ползвал, за съжаление дайва спря да го произвежда.........иначе съм ползвал поне 20 тина вида, но толкова мазно и кръгло засега няма.
аз не ловя интезивбно но имам 20-30 риболова на година и това го ползвам вече 2 г и със въртящи се блесни и е чук.


Защото не си ползвал YGK Ultra JigMan WX 8 , след него коренно ще си промениш мнението за останалите влакна.

Поздрав
то дебелец било , има го при моето японче, ще се пробва
http://jpangler.com/index.php/fishing-l ... m-0-8.html" onclick="window.open(this.href);return false;

На тая цена въобще не е дебелец :D
Ако искаш мога да ти пусна линк за сълтигата тук и таме я имат още налична , но това е по добро и както е намалено излиза на цена колкото нея.Ако решиш да поръчваш и имаш желание можеш да пуснеш едно в размер РЕ 1,2 и за мен :D
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от fori »

@mikibg, галис-а е много благо влакно, но като се споменава прекалено често, току виж свършили промоциите :D
Темата е много интересна, но ще вметна няколко идеи за размисъл.
Освен препоръчаното влакно, на пръчките се случва и да напишат макс драг. Хайде някой да ми разясни, как така на салти шейпа ми пише влакно до PE №2 и драг до 2 кг? Драга съм убеден че е реален, защото по време на последният ми риболов на няколко пъти усещах как пръчлето е на предела си. Модела е най-долният в тази табличка. Аз имам много добра идея по въпроса, но ще ми е интересно да чуя мнението на специалистите.
Провокативна задачка, напънете пръчка с влакно близко до горната и граница, хайде да не е на 90 градуса, а дори и на 45. Ако пръчката оцелее, черпя бири. За пръчките с които аз ловя съм 99% сигурен че това важи и за влакно в долната им граница.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

fori написа:Хайде някой да ми разясни, как така на салти шейпа ми пише влакно до PE №2 и драг до 2 кг?, черпя бири.
Това е Slow Jigging-пръчка, Фори, тя е друга бира ... :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от quietriot »

mikibg написа:
quietriot написа:
mikibg написа:
quietriot написа:това е най хубавото плетено влакно, което някога съм ползвал, за съжаление дайва спря да го произвежда.........иначе съм ползвал поне 20 тина вида, но толкова мазно и кръгло засега няма.
аз не ловя интезивбно но имам 20-30 риболова на година и това го ползвам вече 2 г и със въртящи се блесни и е чук.


Защото не си ползвал YGK Ultra JigMan WX 8 , след него коренно ще си промениш мнението за останалите влакна.

Поздрав
то дебелец било , има го при моето японче, ще се пробва
http://jpangler.com/index.php/fishing-l ... m-0-8.html" onclick="window.open(this.href);return false;

На тая цена въобще не е дебелец :D
Ако искаш мога да ти пусна линк за сълтигата тук и таме я имат още налична , но това е по добро и както е намалено излиза на цена колкото нея.Ако решиш да поръчваш и имаш желание можеш да пуснеш едно в размер РЕ 1,2 и за мен :D
Ще поръчам, но малко по натам, че сега имам други разходи да правя, а и човека е ваканция още.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Leo »

Добър вечер,колеги,

Включвам се,като света вода ненапита :) Разбира се,ако не броим окомерно около четвъртинка английска ракия :)

Темата си тече най прилично,без особено крайни сексуални отклонения :)
Може да тълкуваме теста по влакно различно и всеки да вярва,че неговото тълкувание е правилно.И при това,всички да ловим успешно рибки.Това,в крайна сметка не е най-важното.Но все пак е важно нали :wink:

Ако разгледаме влакната,те в крайна сметка имат две основни характеристики - диаметър и издръжливост.Влакната биват най различни - монофилни,флуорокарбонови,плетени.От своя страна,плетените биват 3,4,5,6,8 жилни.Всички тези изходни суровини и технологии на оплитане,осигуряват твърде различна издръжливост на влакното,при еднакъв диаметър.Другата характеристика на влакната,диаметъра е константа.Моно # 1.2,флуоро #1.2,.... 3,4,5,6,8 жилна оплетка #1.2....всички те имат еднакъв диаметър.Оставете настрана неточностите и некоректността при различните производители. 1.2 си е 1.2 .А да си подбираш влакното според характеристика като издръжливостта,която,казано по народному е "курва" и играе по свирката на този,който поръчва музиката е......прощавайте...глупаво!Според мен ,разбира се!
Аз бих си подбирал влакната,според характеристика,която е постоянна :roll:

Таааа,бих възкликнал Докторе
Д-р Флекс написа:А, размера... Не знам защо, всички питат за размера, а всъщност той няма значение :idea: Значение има даяна (либрите)! :D
Даяна ли,той няма значение,ако съм избрал правилното влакно като диаметър(размер),всеки даян ще ми свърши работа.Но не всеки даян,ще ми свърши работа като диаметър :)

Смоче,прощавай,споделям голяма част от вижданията ти,но това:

"Колкото до плетенянците, всички знаем, че заявените либри им не отговарят на истината и то не с малко проценти.
YGK W8 0.6, което ползвам го дават 14lb. Не мисля, че е реално. Ако е дори 10lb реални е чудесно. Така, че според мен, до голяма степен реалния тест на плетките ще сътоветства на рейтинга на въдицата."

-е,като пичка,която знае,че всички мъже твърдят,че имат 20 сантиметров.Ако имат дори и 15 см реални,ще е чудесно.Така,че дори и тия 15 см или дори и по-малко,ще съответстват на рейтинга на пичката и :D
Аз ако съм една пичка,не бих си избирала влакно така :)


А пък тия колеги с онова под 8 либри може да късам,над 17 либри може да си счупя пръчката........ :roll: .......

.......чудих се каква аналогия да направя :roll:

Сетих се за религията,за десетте божи заповеди.Тези които създали библията,писали,добавили,надграждали,редактирали,съобразявали се с всички..........и накрая разбрали,че каквото и да правят,пак ще има хора,които няма да разберат!И решили да опростят цялата работа......та написали десет много логични,прости,разбираеми,първосигнални и ограничителни правила."Не кради"."Не убивай"....."Не прелюбодействай"(тва ми е любимото и много ме кефи)!Разбира се по този начин осакатили религията до известна степен.Изкривили своята си идея за света и правилата.Но били прави.Защото човеците не искали "ала бала"!Те искали "Не убивай" :)

Наздраве :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от smog »

Не оставай с грешно впечатления за избора ми на влакно :)
В случая избрах РЕ0.6 просто, защото ме беше страх РЕ0.4 да не е прекалено "крехко", тъй като нямам голям опит с плетките, а не заради либрите и теста на въдицата. С това влакно търся дистанция, така че по тънкото е по-добре ;)

Все пак май не видяхме твоето тълкуване на въпросния тест по влакната :)

Влакната разбрахме, че ги избираш според апликацията по диаметър. Въдицата как избираш?
Съборазяваш я с диаметъра на влакното ли :D
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Д-р Флекс »

Хахаха, Лео, не предполагах, че си завеждащ катедра "Софистика" в Никополския философски университет (а би трябвало!!!) :D По непробиваемата ти логика, дори и оплетка на баба ти от хурката би вършила същата работа за риболова на распери, както "Японски 8 нишков брейд", стига да е с "правилния размер", понеже даяна няма значение :lol:

Ето това е истинска зимна тема, колкото и да рита срещу това определение смога!
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от bat.galin »

... имам много добра идея по въпроса...
Може пък да решиш да я споделиш някой ден.
Saint P
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 23:47
Местоположение: SF
дал Браво: 3 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Saint P »

Чувствам се малко като хипотетичния колега на Лео дето тръгнал за гъби, аааа за влакно :lol:
Купих си нова тояжка и за да съм в крак с новостите реших да се обзаведа и с плетено влакно от тия новите, гъзарските #PE ненам си кво. Понеже на въдичката не пишеше, запитах производителя аджеба какво влакно са предвидили като изрично питах за номер по #PE та да не се лутам, а направо да се мятам на нещо. Е отговориха ми веднага: от 10-25 либри :shock:
Зарадвах се като я открих тая тема, но трябва да ви кажа, че ако в началото съм имал някаква идея какво да избера то към края вече ми беше доста мъгливо кое какво е и кое е по-важно.

Та май ще си карам по старо му: взимай най-тънкият диаметър който откриеш за килограмите който си преценил че трябва да ти държи, без да те интересуват подробности.
Което в моя случай казано поновому би трябвало да изглежда така: 0,8#PE , 16или18Lb. :tup:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Препоръки за Японски 8 нишков брейд.

Мнение от Павел Иванов »

Ъхъ , само къде РЕ 0.8 и надолу , не всички макари ги понасят :wink:
Да не говорим за въртящи се блесни .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”