Съвет за обувки.

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа:Че на новите Фрийстони кво им е :roll: Па и лесно се намират .
Павка,около 400лв не ми се дават за обувки,макар да знам,че са здрави и да съм ползвал стария им модел.Сега играя за един Фенуик ,ако не ги спечеля,ще го мисля...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от Д-р Флекс »

Колега Владимир,
Питал си за Taimen - горещо ти препоръчвам гащеризоните, елеците, шапките, и не толкова горещо - обувките. sandista и Wobbler носят гащеризони Taimen, и двамата са доволни, а те ходят много интензивно по риби. Като търговски сайт са безупречни, ААА, удоволствие да се пазарува от тях.

Сега, за обувките: от собствен опит се убедих, че "евтини и хубави обувки" е оксиморон. Или купуваш нещо което наистина ти защитава краката, не те притиска никъде в нито един момент, осигурява максимално сцепление и не се къса по шевовете за един сезон, или си купуваш обувки за 50-100 евро като компромисен вариант, и мечтаеш за Орвис или Симс, докато ги носиш. Таймен са от вторите.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от Владимир »

Д-р Флекс написа:Колега Владимир,
Питал си за Taimen - горещо ти препоръчвам гащеризоните, елеците, шапките, и не толкова горещо - обувките. sandista и Wobbler носят гащеризони Taimen, и двамата са доволни, а те ходят много интензивно по риби. Като търговски сайт са безупречни, ААА, удоволствие да се пазарува от тях.

Сега, за обувките: от собствен опит се убедих, че "евтини и хубави обувки" е оксиморон. Или купуваш нещо което наистина ти защитава краката, не те притиска никъде в нито един момент, осигурява максимално сцепление и не се къса по шевовете за един сезон, или си купуваш обувки за 50-100 евро като компромисен вариант, и мечтаеш за Орвис или Симс, докато ги носиш. Таймен са от вторите.
Прав си за Симс,ще мисля да купя на марката,но чакам един търг на приключи.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от sandista »

Имам 2 чифта обувки Таймени. На едните след около 2 сезона им падна подметката докато бях по средата на силен бързей с много хлъзгави камъни.Едвам излезнах от каньона... Обущар ми ги оправи и занити чудесно за 10-на лева и нямам проблеми сега.
Другия чифт леко се скъса на сгъвката и трябва да се зашие. Но аз ходя доста,в много кофти терени,драки,капини,жипки,остри камани,склонове и хич не жаля нито тях,нито гащиризона. За 20-на еврака на чифт(бяха на прИмоция) не може да се очаква нещо повече .. :mrgreen:
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от Д-р Флекс »

И по отвесни скали лазиш, куче спайдърменско... :evil:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от sandista »

Скали,тунели,проломи,дРъвеа и трънье-нищо немоЙ спре истинската черната нинжа тръгнала на риболовен поход :)

http://www.taimen.com/bg/bg/product/tai ... 043/102459" onclick="window.open(this.href);return false;
Това са едните обувки. Цената някак си никак не ми допада...
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от Владимир »

Спечелих на търг обувки на Фенуик,при цена в магазина 60лири,аз ги взех за 26 :wink: :tup:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от pi4a94 »

Ако не те затруднява щракни да ги видим 8)

Честити да са :tup:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от Владимир »

http://www.ebay.co.uk/itm/Fenwick-Wadin ... 1047953318" onclick="window.open(this.href);return false;
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от lacho44 »

Загледал съм се в едни обувки за газене Патагония, та се интересувам за вашето мнение относно качество и размери?
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от lacho44 »

Явно не сте ползвали обувки с марката Патагония. Въпреки силно негативните англоезични мнения, реших да поръчам един чифт от бигфиш, но се оказа поредната куха бг промоция. Стандартната цена е над 300лв, но предвид негативните мнения, които изчетох, предполагам не си заслужават.
Неохотно се пренасочих към Таймен. Въпреки, че промоцията им беше изтекла, успях да платя един чифт, чрез запазен линк от преди изтичането на промоцията. Имах известни съмнения дали ще изпратят нещо, но след като получих номер за проследяване от UPS, явно има някаква надежда. Дано съм уцелил и номерацията, че на сайта им не намерих информация.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от bgfishingmaniac »

lacho44 написа:Явно не сте ползвали обувки с марката Патагония. Въпреки силно негативните англоезични мнения, реших да поръчам един чифт от бигфиш, но се оказа поредната куха бг промоция. Стандартната цена е над 300лв, но предвид негативните мнения, които изчетох, предполагам не си заслужават.
Неохотно се пренасочих към Таймен. Въпреки, че промоцията им беше изтекла, успях да платя един чифт, чрез запазен линк от преди изтичането на промоцията. Имах известни съмнения дали ще изпратят нещо, но след като получих номер за проследяване от UPS, явно има някаква надежда. Дано съм уцелил и номерацията, че на сайта им не намерих информация.
Извинявам се за късното включване. Последните 3 сезона съм с обувки на Патагония и съм със смесени чуства:
Позитивите са че са удобни за сериозни преходи
Негативите са:
- Стъдовете (металните нещица които се навиват на подметката) падат изключително лесно. След 2-3 риболова ги няма. Пъвия път ги навих просто ей така, след това им сложих канакулит а на края накарах обущар да ги залепи - без особена разлика. Без тях си като на кънки по хлъзгави камъни.
- Обувките не са много устойчиви. Вече 2 ри път ги кърпя из основи. Хубавото е че се късат по шевовете и лесно се възтановяват.
Честно казано не бих повторил.За съжаление обаче чувам подобни отзиви за по известните марки вкл. и Сиимс. Специалитите казват че имало един техен успешен модел Simms Guide , ама от старите. Отдавна търся (не сериозно) да закупя един чифт ама не са особено евтини а и стези митници не мис е занимава.
Относно обувките на Таймен - не чух добри отзиви.
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от lacho44 »

За мен е късно, но благодаря за мнението. Аз понеделник очаквам да ми пристигне Таймен-а. Ще го видим колко ще изкара, но с моите два риболова на месец с много кратки пешеходни маршрути, предполагам скоро няма да ги хвърля.
Положителни мнения прочетох само за Симс, но за съжаление дори и оттатък океана няма промоции на 45номер.
Митниците няма какво да те притеснява, само че над 15евро се плаща ДДС, а над 150евро и мито. А и на куриера пълномощно.

п.п. Винтове с по-широка резба, няма ли да ти свършат работа.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за обувки.

Мнение от MapuaH »

Гащеризони, якета и обувки на Таймен са перфектни!!!
Ползваш съм и дългите им ботуши - още са бомба :)

Не взимайте най-еврините им неща :)
Последно промяна от MapuaH на Нед Яну 22, 2017 15:18, променено общо 1 път.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Съвет за обувки.

Мнение от lacho44 »

Ако някой реши да си купува обувки Таймен, качвам няколко снимки, за да имате някаква представа за размерите им, че на сайта им няма почти никакви размери за нищо. Сега очаквам едно якенце и един пуловер, и тях на късмет ги купих, че да видим.
IMG_20170113_120712.jpg
IMG_20170113_120712.jpg (118 KiB) Преглеждано 4092 пъти
IMG_20170113_120825.jpg
IMG_20170113_120825.jpg (66.6 KiB) Преглеждано 4092 пъти
IMG_20170113_121132.jpg
IMG_20170113_121132.jpg (138.65 KiB) Преглеждано 4092 пъти
Води се размер 12. Доста е широко отвътре, явно са предвидили дебел крак, дебел вълнен чорап и чорап на гащеризона.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”