влакно NanoFil - Berkley мнение

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от pronenkoff »

nafplio написа:...
..

Не ве "брат"..просто ей това е обосновано мнение, а не само "боклук"..мерси за мнението..
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
TachkoT
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 14:37
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от TachkoT »

Не знам какво не Ви харесва на нанофила, както и да е. Сега мойте впечатления от един риболов на фидер. Влакното е 0.10. Не знам дали се късат бомбарди ама аз хранилка 45 грама си я мятам и то силово за да достигна дистанция. Влакното мазно се изхулва не ми е направило бради и най-важното супер чувствително си е. Не знам що го сравнявате с плетеняка. Между другото всички плетеняци ама всички са с много завишени параметри. Има едни украинци дето са си играли с микроскоп да ги мерят и да им тестват здравината. По горе беше споменато едно влакно Сънлайн ето и реалните му данни
Плетенка Sunline Cast Away PE I.G.F.A. CLASS Hybrid 8 braided casting line HG DYNEEMA 20lb (8.8 kg max) диаметр #1.2 (0.185mm)
Написано 0,185
Реално под микроскоп 0,21-0,25
Влакното е с неравно сечение, специално на това не са правили тест за здравина.
Файла с всички по известни влакна и тестовете им май беше побликуван от Бачо Илия, изтеглете си го и си направете изводи. Да не говорим пък за Плетёнка Whiplash Pro 0.1mm (новая)
Написани 0,1
Измерени под микроскоп 0,33
Тъпо, тъпо та чак дрънка
Аватар
mite-80
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 21:40

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от mite-80 »

Аз сигурно ще заприходя такова влакно- за риболов с фидер, пък времето ще покаже до колко е пригодно и дали има преимущества пред монофилните и плетените!?? :roll:


п.п. по-долу са украинските тестове за които споменава колегата в предния пост:
Бачо Илия написа:Я вижте лудите руснаци(украинци) какви тестове са направили! Аз такова нещо, никъде не съм виждал; сравнителните таблици са най-отдолу, след снимките с микроскопа:

http://dox.bg/files/dw?a=c88d357adc" onclick="window.open(this.href);return false;


:shock: :shock: :shock:

п.п. ето го и линка от който съм го свалил в DOX.BG:

http://www.spinning.kharkov.ua/index.ph ... estdia.php" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Мунчо »

Само искам да уточня, колеги, че има голяма разлика в спецификата на риболова на спининг и фидер.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
TachkoT
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 14:37
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от TachkoT »

Мунчо написа:Само искам да уточня, колеги, че има голяма разлика в спецификата на риболова на спининг и фидер.
Така вярно е това , но на опаковката хората са написали за спининг, аз пуснах че се държи добре на фидера просто щото по принцип не е за фидер и хората да знаят че става и за това. Още няколко качества на влакното
1. Влакното много добре се държи на вятър, поради факта че не пие вода много добре цепи водата и вятъра почти не му влияе (точно на обратното е при плетеното)
2. Абразивоустойчивостта на влакното не е много голямо (както и на плетеното де). За разлика от монофила много по бързо се надира
3. Влакното не прави бради, и при по пълна шпула не се изхулва
4. На възел се държи добре ако се ползват указаните от тях възли
- тест на клинч - не държи добре, изхлузва се
- тест на гринер - също не държи добре, както горния възел
- тест на паломар стандартния - дбре държи
- тест връзване на кука - не държи много добре на възел, къса се на лопатката
- тест на олбрайт (съединение на моно си нано) - много добре дръжи възела
- връзване на кука с ухо с паломар - добре държи възела и няма проблеми с късане
В неделята ще го тествам влакното за мач, ще постна и резултатите които ще постигна, било то хубави или лоши
Тъпо, тъпо та чак дрънка
Аватар
atanas atanasov
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 11:44
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: Разград
получил Браво: 1 път

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от atanas atanasov »

Имам питанка за две неща:
1.Обявената в килограми издраъжливост да я смятам ли,че всъщност са либри ?
2.Обявените диаметри реални ли са ?
TachkoT
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 14:37
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от TachkoT »

mite-80 написа:Колега, а как е на "потъване"? :roll:
Ако ме питаш дали влакното е като мачовото потъващо не знам какво да ти отговоря
Ползвал съм го на фидер а кошничката го кара да се потопи веднага, не е като плетеното бавно да се потапя , бързо потъва но кошничката го увлича. В неделя ще го ползвам на мача за слайдер изпълнение и ще дам по точна информация
atanas atanasov написа:Имам питанка за две неща:
1.Обявената в килограми издраъжливост да я смятам ли,че всъщност са либри ?
2.Обявените диаметри реални ли са ?
Според мене не в либри а килограми, тествах дебелина 0.02 и си беше в килограми приблизително няма как да направя точен тест, по отношение на втория въпрос дебелината е точна втората която са дали за 0.10 с ел шублер го мерих и излезе 0.11. Меря го като направя възел и стегна възела. Меря възела колко е дебел и деля измерената дебелина на 2. Така дават да се мери плетено влакно щото се сплесква ако го мериш направо, по същата логика измерих и наното.
Тъпо, тъпо та чак дрънка
TachkoT
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 14:37
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от TachkoT »

Забравих да спомена, ползвах нано дебело 0.02 за поводи. Много е тънко влакното и на практика като го пуснеш във водата близо на брега направо изчезва. Много невидимо най-вероятно поради факта че е тънко. Влакното си е доста по твърдо обаче от моното за поводи. И на последно място не можах да вържа една кука с лопатка като хората. Влакното много се хлъзга и като почна да затягам възела не мога да го затегна здраво. Единия край го хващах с клещи да го затегна и пак се хлъзга, пък да не говорим ако трябва да се върже на самия водоем. И поради факта че се хлъзга възела на куката се придвижва до лопатката където се прорязва. На практика ако влакното държи примерно килограмите х то след като вържете повода реалните килограми на повода ще са х/3 приблизително нещо такова ми показаха. Само да спомена че кантарчето ми не е кой знае какво някакво си китайско
Тъпо, тъпо та чак дрънка
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от jdbc »

TachkoT написа: Файла с всички по известни влакна и тестовете им май беше побликуван от Бачо Илия, изтеглете си го и си направете изводи.
Може ли линк, или някакви насоки от къде да го изтеглим, че нещо не успявам да открия въпросния файл.
Благодаря!
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от yuri todorov »

jdbc написа: Може ли линк, или някакви насоки от къде да го изтеглим, че нещо не успявам да открия въпросния файл.
Благодаря!

Ето го
http://www.spinning.kharkov.ua/index.ph ... estdia.php" onclick="window.open(this.href);return false;

А ето и още нещо по въпроса
http://www.spincasting.ru/news/overviews/220.html" onclick="window.open(this.href);return false;


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от za4o75 »

След първия тест на вода мога да кажа,че не бих си го купил отново.Твърдо, не се навива добре при водене на повърхностни примамки.Кастинга не мисля,че е по -добър от торейчето 8 жилното.Вярно,че го ползвах с 3000 шимано а торея е на дайва 3000.Може би ще го ползвам при риболов с бомбарда(ма не ми се случва много често).Това са ми първите впечатления и се въздържам от крайни заключения.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от D-r Kosio »

Момчета,
по параметри това чудо ми се струва ужасно подходящо за зимен риболов.
С тези диаметри, пълна липса на разтегливост и уникална здравина..
Как ли се държи на студ? Ще се вледенява ли ако поеме все пак вода?
Много съм се "наточил" да го пробвам...
Косьо
TachkoT
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 14:37
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от TachkoT »

D-r Kosio написа:Момчета,
Ще се вледенява ли ако поеме все пак вода?
Косьо
Не поема вода и би трябвало да държи. За сега никой не го е тествал като хване лед
Тъпо, тъпо та чак дрънка
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от D-r Kosio »

Благодаря TachkoT,
...хм.м, а самите нано-нишки дали са чувствителни на студ?
Косьо
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”