влакно NanoFil - Berkley мнение

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от ecoplast »

Някой ползвал ли е гореспоменатото влакно?
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3867" onclick="window.open(this.href);return false;
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Д-р Флекс »

В петък го разглеждах в магазина на Видракс в София, отначало го помислих за 8-жилно PE :D Колегите от магазина ми разказаха кво-що за влакното, казаха също, че отговаря съвсем точно и на тест, и на диаметър.

Лично аз го харесах от пръв поглед и ще го пробвам от следващия сезон, но се присъединявам към Екопласта - интересуват ме мнения на колеги, вече тествали го в полеви условия!
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от nafplio »

Д-р Флекс написа:казаха също, че отговаря съвсем точно и на тест, и на диаметър.

!
вижте какво открих - що се отнася за тест-а :
Nanofil size question US vs. UK‏

Dear Angler,

The US rates by the Palomar knot strength and Europe rates by the straight break. Dyneema based lines lose about 40%-60% of their strength at the knot. We rate conservatively also. So, an almost 6 kg knot rating (US) would equate to a 12 kg straight break rating for Europe.

Thank you for your inquiry.
... Customer Service Вerkley ...
yavor_fish
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 21:02

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от yavor_fish »

Д-р Флекс написа:В петък го разглеждах в магазина на Видракс в София, отначало го помислих за 8-жилно PE :D Колегите от магазина ми разказаха кво-що за влакното, казаха също, че отговаря съвсем точно и на тест, и на диаметър.
И по-точно на кой тест и на кой диаметър, защото от сайта им не става ясно.Ето от сайта на Видракс-

№ Модел Диаметър Тест Дължина Цвят
1242392 NanoFil 0.12 мм 6.93 кг 125 м Полупрозрачен
1242393 NanoFil 0.15 мм 7.65 кг 125 м Полупрозрачен

Дотук добре, ама в сайта на производителя пише друго-

- Filler Spool NanoFil
Model No Diameter (in) Pound Test Yards Color Price
NF1501-CM (1239097) 0.001 1 150 Clear Mist $19.95
NF1502-CM (1239098) 0.002 2 150 Clear Mist $19.95
NF1503-CM (1239289) 0.003 3 150 Clear Mist $19.95
NF1504-CM (1239290) 0.004 4 150 Clear Mist $19.95
NF1506-CM (1239291) 0.005 6 150 Clear Mist $19.95
NF1508-CM (1239292) 0.006 8 150 Clear Mist $19.95
NF15010-CM (1239293) 0.007 10 150 Clear Mist $19.95
NF15012-CM (1248502) 0.008 12 150 Clear Mist $19.95

Дори с поясненията от поста на колегата nafplio, пак не излизат сметките.

А ако се загледате и по клипчетата какви работи пише, обърквацията става пълна :lol: :lol: :lol:
Обаче не може да се отрече, че поне името на цвета добре са го подбрали :wink: :lol:
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от pronenkoff »

Такааа..значи, ако догледаш видеото от сайта ще забележиш, че за размер 0.12 здравината е в кг. а, тя е 6.934, за американския пазар опаковката е малко по различна и то не само на този продукт се забелязва. Колкото до размера - size 0.12 e 0.13395 мм. Изображение
Колкото до теста на влакната, той се прави без възел..поне на европейския пазар е така, а за 6 lb или 2.720 кг. при size 0.12 ..определено е по голям, предполагам, че хамериканците го тестват на възел.

Поздрави
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Д-р Флекс »

pronenkoff написа:Такааа..значи, ако догледаш видеото от сайта ще забележиш, че за размер 0.12 здравината е в кг. а, тя е 6.934, за американския пазар опаковката е малко по различна и то не само на този продукт се забелязва. Колкото до размера - size 0.12 e 0.13395 мм. Изображение
Колкото до теста на влакната, той се прави без възел..поне на европейския пазар е така, а за 6 lb или 2.720 кг. при size 0.12 ..определено е по голям, предполагам, че хамериканците го тестват на възел.

Поздрави


На снимките ти от пъстървовия сезон видях, че май ловиш с нанофил? Кой размер ползваш?
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от pronenkoff »

Този 0.12..
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Д-р Флекс »

И? Сподели впечатления! :D

Целия ли сезон изкара с една шпула, разтегливост усети ли, цвета на влакното как изглежда във водата (рибата влияе ли се), наранява ли се лесно, "бради", късания на възел и пр. ...
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от pronenkoff »

Д-р Флекс написа:И? Сподели впечатления! :D

Целия ли сезон изкара с една шпула, разтегливост усети ли, цвета на влакното как изглежда във водата (рибата влияе ли се), наранява ли се лесно, "бради", късания на възел и пр. ...
Oт средата на юли месец съм с него, за разтегливост не може и да става дума ..zero, niente..по чувствително е от плетените които съм ползвал (Спайдер 0.12, Беркли 0.06, Сасаме 0.16) и по безшумно. Цвета ... Изображение Изображение Изображение
дали се влияе, не мисля ..поне при активна риба,.. в неделя при капризни кефали не фанах ни един с 80 см. ФК отпред. За нараняването..в малки планински потоци, където влакното се трие по камъни, се забелязва някакво леко износване, което съм го имал и при другите плетени влакна, но ФК оправя нещата - по устойчиво е според мен от плетените които съм ползвал :!: :!: . Бради не съм имал, а ползвам доста блесни, макарите които ползвам са (понеже има значение :!: :!: :!: ) Soron stx 10 и Ryobi Zauber 2000. Възела.. който правя на вирбела е Изображение а за ФК с този Изображение
като и при 2-та максималната здравина която съм постигал примерена на мъртва тяга в/у 1 м. влакно е било 3.500 кг. Влакното не "пие" вода, на пипане е мнг гладко, като моно, кастинга е по-добър от плетените в същия реален диаметър.
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от Д-р Флекс »

А, ето това имах нужда да прочета. Изчерпателен. Благодаря много!
yavor_fish
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 21:02

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от yavor_fish »

И аз благодаря за изчерпателния отговор!
Аватар
atanas atanasov
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 11:44
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: Разград
получил Браво: 1 път

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от atanas atanasov »

Възела на ФК с плетеното не трябва ли да е наопаки.(надписа дето пише моно да е плетено )Иначе май и аз се зарадвах на отзивите за поведението на нанофила.
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от pronenkoff »

atanas atanasov написа:Възела на ФК с плетеното не трябва ли да е наопаки.(надписа дето пише моно да е плетено )Иначе май и аз се зарадвах на отзивите за поведението на нанофила.
Прав си на обратно трябва да е, грешката е моя :oops: , а на Uni knot минавам 2 пъти през ухото на вирбела.
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от jdbc »

Пацо, а държи ли на остъргване в храсталаци, камънаци и прочие издевателства ?
Ще ти кажа що питам - пробвах влакно, направено по подобна технология - http://www.japantackle.com/Lines/Duel_SuperSmooth.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
и останах доста разочарован от покритието, или по-скоро материяла който държи отделните тънки нишки слепени - доста бързо се разпада ... после влакното бухва , като използван конец за зъби, красотата настана като в "бухналия" му вид се лепна за една от лепенките на джобовете на елека :?
Ся, верно е, че го мъчих в истинска джунгла - яко обрасли брегове, стъргане в клони и прочие прастатии във водата ... ама се получава доста тъпо като се поостърже , и понеже нишките са доста тънки, а не са оплетени - т.е. без покритието нищо не ги държи заедно.
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: влакно NanoFil - Berkley мнение

Мнение от pronenkoff »

Павка, на съм сигурен че съм го ползвал като при описаните от теб условия
jdbc написа:Ся, верно е, че го мъчих в истинска джунгла - яко обрасли брегове, стъргане в клони и прочие прастатии във водата
:lol: :lol:

Наранява се при стъргане по камъни, набюдения при риболов в малки, плитки реки, но както казах, този проблем съм го решил с ФК. Не е вечно, то е ясно. При 3-4 риболова при описаните условия без ФК,след това махам по 50-60 см...не, че чакам трофеи, но не ми е сигурно отърването от закачки ;). Чета, че става и за солена вода и ако се подредят звездите 8) ще го пробвам другият викенд у Грийс.

пп: ..и пак казвам, всички наблюдения са на база на влакната, които съм ползвал :!: :!: :!:
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”