Еденични или тройни куки

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Еденични или тройни куки

Мнение от Д Пенев »

Делчо,проблема не е в рибите,които ще вадиш а в примамките,които ползваш!Те прецакват макарата.А и аз съм с 2500R,обаче не ми достога скорост пък и не ми се ще да я ползвам системно с примамки около и над 25гр.
А иначе и на мен при един от последните риболови ми удари мноого яко,бях видял и рибата да скача гонейки зарганите!При първия удар ми взе 30-40м.,около 15 мин (предполагам) я държах и накрая я победих,излезе на 15-16 метра от мен и когато взех да я тегля към мен се откачи.Бях с Норстрийм Динмик 3-15гр. и сертейт 2500R,рибата я видях,беше около 4-5кг.Ту казвам,че е тонче ту паламуд,крия истината за да не ме бъзикат
Извинявам се на автора на темата за отплесването!
Благодаря за съвета Злати :D .
Та, като стана въпрос за откачени риби, нека споделим мнение за еденичните и тройните куки използвани при воблерите, що не и при силиконите, кои са по-удачни, при тройките или при еденичните гелетата са по-малко и т.н...??
Зададох всички тези въпроси, защото откачилата се риба сe улови на http://www.seaspin.com/site/index.php?o ... 13&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false; и воблера е с еденични куки! Много риби имам и на тройки откачени, но уловената на еденични куки риба на същия воблер се беше закачила на най-задната кука само на гръдната перка, в устата кука нямаше, така я изкарах!! Като равносметка мога да кажа: две откачени риби и една закачена за перката, значи воблера се атакува много добре, атрактивен е, но не задържа рибите с еденичните си куки!!
Споделих всичко това, защото битува мниние, че :? еденичните куки били по-добри за изкуствените примамки, незнам това от хора с опит ли се говори или ..... вероятно :? някъде я бъркамз и аз при изваждането или засичането, ...
На едно Buginu 140 смених всички еденички с тройки, на друго само средната и остана да се пробва :lol:
Пилкерите са с еденични, но са две една до друга и атаката на рибата основно е от долу на горе, куките при допира в този случай са първи, а и примамката се тегли вертикално нагоре и т.н. ....... , също и на мното модели водещи фирми в бранша ултра-лайт воблерите им са с уденични куки, та може да се дискутира въпроса!
Поздрави :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от za4o75 »

Делчо,аз не ползвам за сега единични куки,обаче от разговорите ми с хора ползващи такива знам,че имат доста празни кълванета на единичните куки,обаче закачи ли се риба няма оттърване.Те ги ползват предимно на дългите воблери с три куки(Duo Tide minnow 200) при търсене на големи риби.Иначе за пилкерите до 20гр. май е по добре с тройка а от там нагоре със assist hook!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от Д Пенев »

Благодаря Злати :D ,
ще пробвам комбинацията /в една примамка еденични и тройни куки/, дано само има активна риба, когато съм на морето!
Наслука :D
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от mikibg »

На моите воблери 120-140 мм които са с 3 куки съм сменил само най задната тройка с единична . По принцип празните удари са съвсем малко повече при единичните но там няма откачване ако не изправи куката . Няма го пинципа на лоста както е при тройките .Ползвам единични куки на гамакатсу , направени са специално за воблери и малките пилкери но за последните предпочитам assist hook. На големите примамки за туни слагам само единични.Уолкерите и по маките ми примамки са също само с единични куки.Тази година имаше много лефер на тролинг при нас и съответно много откачени риби още при ваденето им преди да съм ги видял даже , след като смених тройките на воблерите с единични проблема се реши /личен опит/

Поздрав
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от Д Пенев »

Благодаря за компетентното мнение Милене :D
Забелязал съм, че по-големите примамки /над 100 мм/ с три куки хищника ги атакува през средата и се закача на средната кука. На моделите с две куки също атакува напред към главата, а на по-малките примамки вече имам закачени риби и на последната кука, но това се случва обикновено при габаритни екземпляри.
В Пловдив не съм видял да предлагат еденични соленоводни за воблери куки, а може и да има, но аз да не съм ги видял. Като за начало, ще потърся да сложа еденични на едно Flash minnow MR 95 mm.

Поздрави :D
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от mikibg »

Серията е Gamakatsu single 56 внася ги Орозов около 5лв е опаковката м/у 4-7 куки, съдържа в зависимост от размера им. Има ги и в нета но са по скъпи.При мен повечето риби са на най задната кука ,много рядко имам на средната.

Поздрав
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от Д Пенев »

Интересни куки са, но за съжаление Орозов не предлага в ойн-лайн магазина си серията Single.

Наслука :D
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от nafplio »

Милене , те наистина хубави тези Gamakatsu ма май са само големи номера :roll: - за по малки воблери какви ползваш ?
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от za4o75 »

Тодоре тук ги има,наистина изглеждат добре ама аз пробвах на малки пилкери и спасих от тиганя няколко кокалита :lol: Моите изглеждат по същия начин ама май друга беше опаковката!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от mikibg »

nafplio написа:Милене , те наистина хубави тези Gamakatsu ма май са само големи номера :roll: - за по малки воблери какви ползваш ?

N:2

Поздрав
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от mi6istiaaa »

kолеги в магазина риби и такъми на красно село продават единични морски куки rapala vmc
за 3,50 10 куки много са добри и количествата са ограничени нахвърляли са ги в един кош:)
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Еденични или тройни куки

Мнение от mi6istiaaa »

в момента подменям тройките с единични на част от воблерите да видим какъв ще е резултата
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”