Поляризирани очила за риболов

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Владимир »

http://www.riboco.com/index.php?mod=product&show=2324" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз съм с тези от 6-7 години,супер доволен съм.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от jagger1 »

Да, това, което е допълнил Баш майстора е вярно и полезно. Добре е очилата да прилепват добре от всички страни, но не чак толкова, че да предизвикват запотяване.
Иначе, на водоема не е нужно да се носят всички чифтове. Просто трябва да се вземат онези, които отговарят на съответните условия за деня. Ако прогнозата е цял ден слънце, ако ще ловим само през деня - кафевите или сивите. Ако ще ловим само сутринта или привечер, а после ще си почиваме - амбъра и светлокафевите. Ако времето е облачно и очакваме цял ден да е такова - пак амбъра и сивите. Два чифта винаги се носят лесно: едните на главата, другите - в раничката, джоба, колата, който където му е по-лесно. Но е добре да имаме поне трите цвята, от които да избираме за деня: амбър, кафяво и сиво. Всичко друго е бонуКс, който всеки сам си преценява дали да го има - с лещи, без лещи, фотосоларни или само с плавна промяна на плътността на филтъра, с подрамка за допълнително диоптрично стъко, с по-дебела рамка за втори чифт очила под основните .... това е индивидуално за всеки.
Поздрави.
mgrozdanov
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 15:58
Риболов: спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от mgrozdanov »

Полароид също са добри очила, има евтини има и скъпи, но всичкита са добри. В момента съм си взел с най-високия филтър UV и поляризация за и съм много доволен.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от sandista »

pi4a94 написа:
1. Специално за риболов е много важно очилата добре да покриват очите отдолу...

Имам еди очила ефтинджос и точно затова ми се запотяват по време на риболов,страшно гадно е...
Не е от цената,Саше :)
Най-хубавите ми очила са с т.нар хидролитна лента (гума която ти прилепва за лицето за да не паднат). Именно поради този факт като се движа много и сляза на по-хладно и влажно място се запотяват много бързо.
Затова в зависимост от условията избирам очилата за риболов (с това отговарям и на въпроса за избор на основен цвят на очилата).
Добро решение което може да се намери из Европа на сносни пари (Ebay) са http://www.mauijim.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Внимавайте при избора на рамка -
Изображение
От силното слънце рамката по средата често пъти се "изпича" и пластмасата става крехка и чуплива ! ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от babydoctor »

Kaloyan87 написа:времената доста са се променили от тогава, така че всяко мнение ( ако има възможност и линк ) би ми било от полза !Поздрави !
Бих казал, че само цените са се променили...Това е горе-долу като с лекарствата, да ме прости Господ и фармаиндустрията...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от ninja »

При Maui Jim и Costa del Mar има един специфичен ефект - WOW ефект. После всичко останало дето имах - RayBan, Polaroid ми се виждаше посредствено.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от MapuaH »

ninja написа:При Maui Jim и Costa del Mar има един специфичен ефект - WOW ефект. После всичко останало дето имах - RayBan, Polaroid ми се виждаше посредствено.
Те точно такава беше и реакцията при мен като ги сложих за първи път, Сашо. Ебаси и контраста, ебаси и чудото. Сега искам да си взема едни, но търся да се комбинирам с някой от Щатите да ги донесе, че само шипинга е 50$, да ги еба.

Ако име някой, чийто френд ще си идяа скоро да казва. Ще го почерпим след това доволно.

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от stancom »

В "Продавалник" едни Коста дел Мар стояха две седмици, на цена 99лв :shock: Вече не стоят там :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от sandista »

Мариански, как 50 долара за доставка бе :shock: Да не е някоя латинка да ти ги носи до вратата ;)
16-на долара беше доставката ако не се лъжа.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Веско »

Доскоро ползвах Polaroid...стъклата им са добри и не са скъпи, но на последните рамката се счупи по средата без да съм сядал на тях и не мисля да повтарям! UVEX са добри очила на прилична цена, а ако си готов да се разделиш с повечко левчета...погледни OAKLEY, имат добри модели за риболов!
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 464
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Kaloyan87 »

Аз в момента ползвам този модел очила и на този етап съм доволен от тях, като за тази цена мисля че си заслужават и вършат добра работа ;)
http://www.dimibike.com/otdih-svobodno- ... t-8169.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Vid »

От скоро ползвам тези: http://www.voblershop.com/search/page-4/dragon" onclick="window.open(this.href);return false; - първия модел, който е с най тъмни стъкла. Третия модел- Mega Baits е с много светли жълти стъкла, подходящ за ловене в облачно време.
След като ги закупих, ги проверих в качествена оптика- имат си всичко що е написано и определено като качество/цена си заслужават всяко левче...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от MapuaH »

sandista написа:Мариански, как 50 долара за доставка бе :shock: Да не е някоя латинка да ти ги носи до вратата ;)
16-на долара беше доставката ако не се лъжа.
Епа толкова е бе , да ги еба. Под 40 $ немаше.
Ама, както и да е де. Мойте са вече в БГ. Остава само да ида да си ги взема от френда :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Vid »

MapuaH написа:
sandista написа:Мариански, как 50 долара за доставка бе :shock: 16-на долара беше доставката ако не се лъжа.
Ама, както и да е де. Мойте са вече в БГ. Остава само да ида да си ги взема от френда :)
Чета и немея.... Само аз ли съм с голяма тиква, само аз ли нося 47-ми номер обувки??? Как ги пазарувате те неща по нета без да ги пробвате преди това? А, ако не ви паснат, кВо ги правите???
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от toko »

Vid написа:Чета и немея.... Само аз ли съм с голяма тиква, само аз ли нося 47-ми номер обувки??? Как ги пазарувате те неща по нета без да ги пробвате преди това? А, ако не ви паснат, кВо ги правите???
Не си сам, не бой се:). А ако не им стават отиват два подфорума надолу...
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”