Поляризирани очила за риболов

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:...Как ги пазарувате те неща по нета без да ги пробвате преди това?...
То за туй примерно аз наблягам на RayBan . Отивам до най-близкият мол , меря , гледам се в огледалото и записвам номерата на цаките . После вместо да давам четиристотин кинта за очили , по номерот и от нета за стотина пари :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от toko »

Offtopic: Във връзка с горното много offline магазини в US започват да въвеждат такса за разглеждане/мерене на стоките. Сега в US скоро и у нас :)
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Павел Иванов »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от sandista »

Абе и Мариански не е никак дребен .. :)
Иначе той ги мери моите още преди .. 2 години някъде.
Аз .. обичам риска и покупките от нета. Трябва да има тръпка.
Ако не ти паснат ще ги отнесе някой другар ;)

Павка, да ти разкажа една история.
Седим с едни приятели и пием биричка. Музиканти хора,рокаджии.
Та фронтмена се фука с едни Рейбанки.. Мълчах,гледах и накрая му налупих Костата на главината.
Седя,блещи се и накрая вика - Ебати лудницата!
Та Рейбана .. ряпа .. сравнен с Коста 580 (лично мнение) ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Павел Иванов »

Санде , историята ти в случаят не хваща дикиш , ама ич :wink: Не случайно ползвам няколко модела очила за различни ситуации . Тва тъй щото има различни такива , за различни неща , твоето изказване в случаят е на база виртуален универсализъм а такъв нанай си . "Нахлупването" в един момент може да има ефект , в друг , тц . Та като упоменаваш модел 580 на Коста , то трябва да упоменеш и модела на РейБан , съответно какво е било времето :wink: Да си правиш база само на един модел е малко ... смешно тъй да се рече . С това не искам да кажа че Коста са лоши цаки , просто при положение че ги няма тук , човек няма как да разбере кои ем му тичат , ем му вършат работа . Та както казах , ряпата си я пази за зимно време :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от sandista »

Съгласен,че всеки си има мнение. Също така,че има различни Рейбанки.

п.с: Аз не изказвам мнение на база едни лещи на Коста ;) ( + имам и 2 Мауи-та).
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от za4o75 »

Вчера имах възможноста да пробвам въпросния модел на Коста(всъщност бяха на Тодор :lol: ).Явно още не съм дорасъл за такива очила,щото след като свалих моите(за 40лв.) и сложих тези не видях разликата,която очквах.Не ми показаха веднага всички пъстърви у реката (коя балканка,коя американка) и не ми казаха кой воблер да им подам!А иначе каската ми за мотора тежи долу-горе толкова и не мога да си се представя с "каска" при цял ден риболов!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от MapuaH »

В петък дойдоха мойте цъки. Ами супер са :) Разликата се усеща при няколкочасово носене. С обикновенните ми се напрягаха очите, докато с тези такова нещо няма :)

На мен пък, понеже вчера реших да ги тествам на Струма, ми се показаха дузина кефали от водата, които съм хващал и преди, за да ме поздравят за добрата покупка :)

Иначе очилата са малко тежички. Който не е свикнал ще му се види нанагорно !
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от za4o75 »

MapuaH написа:В петък дойдоха мойте цъки. Ами супер са :) Разликата се усеща при няколкочасово носене. С обикновенните ми се напрягаха очите, докато с тези такова нещо няма :)
!
Тук си прав,и на мен ми се напрягат с обикновените и като сложих костата усетих известно успокоение.Предполагам обаче,че високото им тегло не е само от стъклото и че при поликарбонатните лещи пак ще е значително,като за причина смятам грубата(масивна) рамка ,с която се чувствам като кон с капаци!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Павел Иванов »

Злати като иде реч за риболов що не загледаш ей това - http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb8306/082-9a" onclick="window.open(this.href);return false; :roll: Забравяш че си с тях , а успокоението си го има :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от MapuaH »

Павел Иванов написа:Злати като иде реч за риболов що не загледаш ей това - http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb8306/082-9a" onclick="window.open(this.href);return false; :roll: Забравяш че си с тях , а успокоението си го има :D
Павка, тия грозни бе, да еба... :) Хахахаахх :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от MapuaH »

za4o75 написа:
MapuaH написа:В петък дойдоха мойте цъки. Ами супер са :) Разликата се усеща при няколкочасово носене. С обикновенните ми се напрягаха очите, докато с тези такова нещо няма :)
!
Тук си прав,и на мен ми се напрягат с обикновените и като сложих костата усетих известно успокоение.Предполагам обаче,че високото им тегло не е само от стъклото и че при поликарбонатните лещи пак ще е значително,като за причина смятам грубата(масивна) рамка ,с която се чувствам като кон с капаци!

Злати, точно така - тежки са. Мойте са с поликаронатни лещи и пак са си топузи :) Всичко идва от рамката. Дано и да е толкова здрава, колкото масивна, защото при мен очилата винаги се чупят на сгъвките. Нямам изключение - всички са там. И все по един сезон карат :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от za4o75 »

Павел Иванов написа:Злати като иде реч за риболов що не загледаш ей това - http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb8306/082-9a" onclick="window.open(this.href);return false; :roll: Забравяш че си с тях , а успокоението си го има :D
Това вече е друга работа,изглеждат като слънчеви очила а не като маска на електроженист :mrgreen:
plamboniy
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 18:11
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от plamboniy »

Здравейте колеги,
Аз ползвам едни BRENDA за водни спортове... Много са стабилни и вътре са изцяло облицовани с гума.Имат и доста защити, но от както пробвах Петьовите "Costa Del Mar" и при мен нещо се пречупи.
Тук гледам за 2013 на 1во място някакви невероятни:
"These full-coverage glasses have a large lens area (1.7 by 2.4 inches), and the photochromic lenses adjust with the sun’s intensity—a fantastic feature for ever-changing light conditions. The glasses are excellent for nearly every fishing application. The fit-and-finish is the best in the field, as are the stainless hinges. The ground-glass lenses are far more scratch-resistant than a lot of the polycarbonates. "

Моля ако някой ги е ползвал да сподели мнение. Написаното звучи невероятно, че ги има и в ибейката и ме сърбят ръцете :)

P.S.
Извинявам се на автора на темата, че се изместваме малко от ценовите рамки, но мисля е за добро, с тези "photochromic lenses".

Поздрави,
Пламбоний
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Станимир »

Павел Иванов написа:Злати като иде реч за риболов що не загледаш ей това - http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb8306/082-9a" onclick="window.open(this.href);return false; :roll: Забравяш че си с тях , а успокоението си го има :D
Само на мен ли ми дава internal server error га го зайба....
Не, че мисля да си пенсионирам Wayfarer-а, ама не са ми дип удобни за риба...
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”