Поляризирани очила за риболов

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Публикувай отговор
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Jeeves »

Мунчо написа:ама каквито и да съм слагал до момента, все ме заболява главата

Пробвай ги без да се напиваш вечерта да го ева :lol: :lol: :lol:
Ице може да е от цвета, пробвай различни цветове :wink:
Аз този проблем го имах преди години с един полис, очилата беха с доста добра качество, освен тва стъклата бяха некви зелени, горска сянка или нещо подобно, което било принципно един от най-ненатоварващите за окото варианти... обаче при риболов след първия час такъв зловещ главобол ме почваше, къвто и след тежко препиване не съм имал...интересното е, че при шофиране или квато и да е друга употреба, независимо от продължителността, нямах проблем с очилата :roll: ю ту сии :roll:
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Веско »

Ице, аз също съм попадал на очила от които ме боли глава, но това ставаше когато ги поръчвах онлайн, без да съм пробвал. Нямам наблюдения дали цветът оказва влияние върху главобола, но със сигурност при мен факторът, който оказваше влияние, бе размерът на рамката. Понеже ми е едра тиквата и някои по-тесни модели ми притискаха кръвообръщението и от това ме болеше главнята. Откакто си взех Коста XL размер нямам грижи 8) За стъклата им няма к'во да говорим....без да съм имал Смит или Мауи, оставам верен на тая марка доживот (въпреки, че ме блазни идеята да пробвам Смит :oops: )! По отношение на стъклата, Коста имат цветове за различните видове риболов, грабвай едни според това което практикуваш и си свиркай. Аз си взех Silver Mirror и съм супер доволен.
https://www.costadelmar.com/shop/sungla ... logy/color
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Ilian70 »

nafplio написа:Ице , преди време си взех едни на Коста (Blackfin) зелените ,580 стъкло - имаше един контраст... wow !
На мен лично ми идваха 'тежки' - така де , изхлузваха ми се и се потяха много - това от модела и рамката естествено . Иначе лещите са добри , но и на мен ми идваха 'в повече' ... Некадърна изработка на рамката :idea: ...
Очилата на Тодор са в мен и потвърждавам всичко казано от него. Аз се потя доста и в комбинация с дъвчене на дъвка например, на всеки "оборот" слизат с около 3-4 милиметра надолу. В един момент става супер досадно и се принуждавам да хвърля дъвката, защото ми свиди да хвърля очилата :mrgreen: .
Преди това бях си купил Maui Jim Hamoa Beach (Matte Black) http://www.mauijim.com/en/shop/men/wrap/hamoa-beach
Почти винаги съм с тях, когато съм навън. Не съм усещал какъвто и да е дискомфорт.
Изработката и качеството на рамката са в пъти по-добри от тези на Коста.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Д.Граховски »

Ilian70 написа:
nafplio написа:Ице , преди време си взех едни на Коста (Blackfin) зелените ,580 стъкло - имаше един контраст... wow !
На мен лично ми идваха 'тежки' - така де , изхлузваха ми се и се потяха много - това от модела и рамката естествено . Иначе лещите са добри , но и на мен ми идваха 'в повече' ... Некадърна изработка на рамката :idea: ...
Очилата на Тодор са в мен и потвърждавам всичко казано от него. Аз се потя доста и в комбинация с дъвчене на дъвка например, на всеки "оборот" слизат с около 3-4 милиметра надолу. В един момент става супер досадно и се принуждавам да хвърля дъвката, защото ми свиди да хвърля очилата :mrgreen: .
Преди това бях си купил Maui Jim Hamoa Beach (Matte Black) http://www.mauijim.com/en/shop/men/wrap/hamoa-beach
Почти винаги съм с тях, когато съм навън. Не съм усещал какъвто и да е дискомфорт.
Изработката и качеството на рамката са в пъти по-добри от тези на Коста.
Пробвай да им сложиш връзка и отзад на главата с ония цицки (така викам на всичко което не знам :lol: ) дето пристягат връзките на живарниците или анцузите, си го пристегни към главата, би трябвало да не се измазулват толкоз много
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от za4o75 »

Jeeves написа:
Мунчо написа:ама каквито и да съм слагал до момента, все ме заболява главата

Пробвай ги без да се напиваш вечерта да го ева :lol: :lol: :lol:
Ице може да е от цвета, пробвай различни цветове :wink:
Аз този проблем го имах преди години с един полис, очилата беха с доста добра качество, освен тва стъклата бяха некви зелени, горска сянка или нещо подобно, което било принципно един от най-ненатоварващите за окото варианти... обаче при риболов след първия час такъв зловещ главобол ме почваше, къвто и след тежко препиване не съм имал...интересното е, че при шофиране или квато и да е друга употреба, независимо от продължителността, нямах проблем с очилата :roll: ю ту сии :roll:

Също съм от тия с главобола(без значение дали съм пил вино или ракия)!Ползвал съм упоменатите Коста,Смита и Мауито на Тодор(по няколко часови риболова) ,както и съм сменил доста марки слънчеви очила,като с всички почва да ме "стяга" главата.Като същото се случва и при няколкото ми кратки проби за гледане на 3D филм!Започвам да си мисля,че при неестественото излъчване(възприемане) на действителноста мозъка ми се оказва недостатъчен като количество и "прегрява"!От друга страна казват ,че "празна глава не боли" ,та знам ли ...
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Д.Граховски »

Пичове тези неща може и да се дължат на проблеми с очите. Отидете на очен и им обяснете проблема, те биха могли да ви предложат решение.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от za4o75 »

Д.Граховски написа:Пичове тези неща може и да се дължат на проблеми с очите. Отидете на очен и им обяснете проблема, те биха могли да ви предложат решение.
Възможно е, ама защо тогава никога не ме боли глават когато не нося слънчеви очила?
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Д.Граховски »

za4o75 написа:
Д.Граховски написа:Пичове тези неща може и да се дължат на проблеми с очите. Отидете на очен и им обяснете проблема, те биха могли да ви предложат решение.
Възможно е, ама защо тогава никога не ме боли главата когато не нося слънчеви очила?
Най-вероятно е от ефекта на поляризиращото покритие, това вече очен може да го каже. Знам ли
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от zee »

И аз имам проблема с главоболие с очила а без тях не моога. Пробвах най разни и накрая ходих на доктор. Ще ви кажа моето решение НО то е индивидуално и требе доктор да си каже. При мен проблема беше че на повечето очила плаките изкривяват / пречупват светлината при преминаване през плаката. Оптиметристите имат един уред да ти ги проверят но може и лесно сам да си ги провери човек. ето такива требва да са плаките за да не боли глава

Изображение
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от bulgarche-to »

Аз мисля да си взема такива, поне няма да им чупя рамките:
Изображение
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от ndn »

Тази година се взех Polaroid и съм много доволен.
Преди това с по скъпи на Bolle едва изкарах една година, обели им се едното покритие от плаките и се виждаше доста зле.

И да спомена че е много важно да се почистват правилно очилата за да се запазят, а именно след всяко носене:
1. мокрят се под чешмата
2. нанася се лек слой течен сапун
3. изплакват се
4. подсушавт се с микрофибърната кърпичка, без излишно търкане
и нетрябва да се търкат с хартии, дрехи и т.н.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Jeeves »

bulgarche-to написа:Аз мисля да си взема такива, поне няма да им чупя рамките:
Изображение
рамката няма да се счупи, но при по-сериозно огъване им излизат плаките, тва им е единия недостатък на тези очила :wink: не казвам че са лоши, напротив имам такива и ги ползвам понякога, най-вече щото са много леки, тва им е основното предимство.. другия недостатък е че не стоят стабилно, но в крайна сметка едното е за сметка на другото...
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от Владимир »

Хм...защо избора на очила се явява ,тооолкова твудно,нещо.Едни очила са макс 70лв и вършат работа ,цял живот,стига да не ги изгубите.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от plamenivanov »

bulgarche-to написа:Аз мисля да си взема такива, поне няма да им чупя рамките:
Изображение
Аз ползвам същите и до сега съм нямал проблем.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Поляризирани очила за риболов

Мнение от bulgarche-to »

Ще споделите ли от къде сте ги взели и на каква цена?
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”