Кутии за спинингови примамки ?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от Fisherman66 »

Колега Никозия.. същите като размер и разпределение (и по мое мнение с по-добро качество на пластмасата) ги има на Граувел .... ползвам такива и съм адски доволен .....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1790 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от баш майстора »

ще си позволя една препоръка към Зачо и Наско
вместо дунапрен или корк мисля по-добре е да се ползва материал от туристическа стелка за спане (или нещо подобно)
държи на многократни убождания и не "пие" вода т.е. не задържа влага :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от naso »

баш майстора написа:ще си позволя една препоръка към Зачо и Наско
вместо дунапрен или корк мисля по-добре е да се ползва материал от туристическа стелка за спане (или нещо подобно)
държи на многократни убождания и не "пие" вода т.е. не задържа влага :wink:
Слагал съм подложки от различни материали и съм установил, че това е най-доброто. Още повече, че го има точно в необходимата дебелина 10мм, почти без пари и се използва много, така че мога да си го сменям непрекъснато. При туристическите стелки няма такава дебелина
За пиенето на вода пие, но по време на риболов понякога всичко което е в джобовете пие вода :lol: Нама как
Ще си позволя един съвет към колеги, които ловят нагазили във водата :D Никога не ползвайте кутишки, в които се налага да ровите и разплитате куки. Важен е принципът закачаш за подложката старата и откачаш новата примамка :wink:
Когато ловиш от брега е друго. Там може и да поседне човек, па да порови из кутията и да намери това което му трябва
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от sleepwalker »

Една от кутиите ми е с подвижни прегради и за себе си съм преценил, че общо взето това е оптималният вариант от гледна точка на практичността и индивидуалните предпочитания на риболовеца. Има си и ухо за закачане на някакво въженце, с две закопчалки е. Жалко, че вече не мога да намеря такива кутии, щях да подменя всичките...Но ако някой все пак си вземе такава, вярвам, че ще остане доволен.

Изображение
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от Станимир »

баш майстора написа: вместо дунапрен или корк мисля по-добре е да се ползва материал от туристическа стелка за спане (или нещо подобно)
държи на многократни убождания и не "пие" вода т.е. не задържа влага :wink:
За друго ползвам материала от тези стелки, но подкрепям 100%

Бат' Насо - 12 мм обикновено е стелката, дето ги ползвам (за едни подложки там... дълга тема) 2 мм толко ли са фатални? :? Иначе дунапрена 10 мм мисля последно на 2.03лв./кв.м. го взимах, та откъм цена няма как да се бие наистина :mrgreen:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5836
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1790 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от баш майстора »

абе не е задължително да са въпросните стелки
дадох ги за пример като материал иначе става и от топлоизолациите за тръби от разпенен полиетилен или микропореста гума
а по въпроса за кутиите... за повече и за големи примамки особено ако излета не предполага много ходене ползвам тези кутии от Практикер
Изображение
друстранна, размер от сорта 30/40, подвижни прегради, събира поне 200 ситни воблера или около 50-60 по-големи и всичко това на цена от 10-12 лева
за раницата си подбирам примамки според целта на излета и всичко влиза в две такива кутии
Изображение

Изображение
отново двустранни, пасват перфектно на двата предни джоба на раницата и струват нещо от сорта на 2-3 лева
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от javor_st »

MEIHO VERSUS 3020NS е кутията когато говорим за малки до средни примамки (пъстървови, кленски и т.н.) Дебела е само 2.8 см и може точно да си определяш размерите на отделенията спрямо големината на примамките. Общо взето от маса години имам 2 такива кутии(още не са се строшили) и от тогава никога не съм се интересувал какво друго се предлага.

http://www.fishingtackle24.de/product_i ... 55x19x28cm" onclick="window.open(this.href);return false;
minimum STRESS
maximum BLESS
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от Павел Иванов »

nikozia написа::shock: Повече от 3 воблера в отделение е извращение ...
Да бе , извращение :mrgreen: То кога ходех с туристическа раница пълна с кутии с примамки , пак така си ги тъпчех , та сега ли като съм станал направо минималист нек`ъф :lol: :lol: :lol: Основното предимство е че така воблерите не тракат и съответно не плашат рибата :mrgreen:
naso написа:...ловят нагазили във водата...
Насе а де остава екшъна и кефа от екстремният риболов със спининг :roll: Инак гледам си естет ексремист как наш Муня :lol: Колко пъти съм го докарвал до прединфарктно състояние туй габровче :mrgreen: Инак нема да го забравя на едно състезание по РусИ . Пристигаме по-раншко предният ден и отиваме са половим . Като се върнахме гледаме масите пълни с народ който консумира . Какво му остава на човек в такъв случай ? Хвърля чантето с примамките на една страна , въдицата на друга , един бърз душ и у "густото" . Да ама Муня остана по гащи пред на Мишко буля му да си вади примамките да съхнели , да олабва макарите , чисти въдицата и прочее , колкото и двусмислено да звучи :mrgreen: На другият ден след състезанието , каталясали от жега се прибираме , в басейните на "Люляка" млади девойки се шляпуркат ли шляпуркат и съвсем естествено човек да фърли пак всичко и право при тех . Да ама Муня не , пак суши и чисти :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от te4osoma »

:D :lol: :lol:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от naso »

Павел Иванов написа:
naso написа:...ловят нагазили във водата...
Насе а де остава екшъна и кефа от екстремният риболов със спининг :roll: Инак гледам си естет ексремист как наш Муня :lol: Колко пъти съм го докарвал до прединфарктно състояние туй габровче :mrgreen: Инак нема да го забравя на едно състезание по РусИ . Пристигаме по-раншко предният ден и отиваме са половим . Като се върнахме гледаме масите пълни с народ който консумира . Какво му остава на човек в такъв случай ? Хвърля чантето с примамките на една страна , въдицата на друга , един бърз душ и у "густото" . Да ама Муня остана по гащи пред на Мишко буля му да си вади примамките да съхнели , да олабва макарите , чисти въдицата и прочее , колкото и двусмислено да звучи :mrgreen: На другият ден след състезанието , каталясали от жега се прибираме , в басейните на "Люляка" млади девойки се шляпуркат ли шляпуркат и съвсем естествено човек да фърли пак всичко и право при тех . Да ама Муня не , пак суши и чисти :mrgreen:
Много хубаво си прави Мунчо. Такъмите трябва да се подържат в изрядно състояние. Масите и девойките могат да почакат. Те са нещо преходно и незначително.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от Павел Иванов »

То зависи от гледната точка все пак де .... :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от naso »

Павел Иванов написа:То зависи от гледната точка все пак де .... :wink:
Е много ясно. Ето една друга гледна точка
Например, ако Мунчо разкаже същата тази история, той ще напише така:
Когато се върнахме от риболов, аз старателно си избърсах и подсуших пръчката, макарата и примамките, а софиянчето фърли всичко и се ръгна у басейна при девойките :D
XEPO
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 10:07
Местоположение: Атина

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от XEPO »

za4o75 написа:
Изображение

Много съм доволен от тях,имат и връвчица за да ги връзваш за елека за по-сигурно,пък и цената им е наполовината на Мейхото.
Е тая кутийка лично съм я гонил километър и половина по течението на един бетониран канал и то на 40 градуса жега...Все пак е много важно кутийките да плуват и връвчицата да е вързана за елека.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от nafplio »

XEPO написа: Е тая кутийка лично съм я гонил километър и половина по течението на един бетониран канал и то на 40 градуса жега...Все пак е много важно кутийките да плуват и връвчицата да е вързана за елека.
:lol: :lol: :lol:
Аватар
Владимир
Мнения: 10394
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 491 пъти

Re: Кутии за спинингови примамки ?

Мнение от Владимир »

От 10 години съм с една и съща кутийка,как ги прецаквате,нямам си идея :lol: Моята я взех от Лоди Коцев,на Балцер е и за 10 години,няма поражения :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”