Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от svetlio80tm »

Може би не е тук мястото да питам, но някой знае ли в кой магазин в София/ или Варна/ продават клатушките на Luhr Jensen- Krocodile?
Знам за един сайт, където ги продават, но ми се иска първо на живо да ги видя, а и ако ми харесат, не ми се плаща доставка.


Един колега ми каза, че ги имало в Капитан Хук в Младост 1, но се обадих там и казаха, че ги нямат. Моля споделете някой дали е виждал да се продават из София и къде точно, че в неделя имам ходене до столицата :)
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от Димитър Тодоров »

Кажи какво конкретно те интересува?
Имам достатъчно Крокодили от 3 грама до 2 унции,ще ги снимам и покажа,така ще ти
спестя ходенето до София. ;)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от Мунчо »

Mите, тези триграмови "крокозъбели" ме заинтересуваха - не знаех, че има толкова естетски...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от svetlio80tm »

То ходенето до София е по друг повод и няма да ми избяга, просто искам да използвам случая, че във Варна не можах да ги намеря. Интересуват ме холографните над 20 гр, и по- специално ей тази сребристата:

http://fishpit.ru/index.php?option=com_ ... &Itemid=29" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от Димитър Тодоров »

Колега Иче, щателната проверка показа,че леко съм се поизхвърлил с долната граница,но какво са два грама между приятели. :roll: :oops: :lol:

Доколкото виждам,най-малките са с тегла 1/6 и 3/16,съответно 4.6 гр. и 5.25 гр.
Дължините им са приблизително,колкото на Мепс Циклоп 00 (около 35мм),но листа е малко по-дебел.Помня,че подарих две такива (от най-малките) на нашият любим Дядо Коледа,така че ако не ги е скъсал все още,можеш да ги видиш при него. ;)
Примерни габарити:

Изображение


Колега Светльо,още една изненада (и за мен). Оказва се,че едни и същи номера Крокодилчета ,могат да съществуват в мултивселената като блесни с различна дебелина на листа и съответно,различно тегло. :roll:

Примери:

* Ей тия красавици са обявени като Крокодилчета №3 (по номенклатура 3/8 oz или 10.5 грама) и дължина на очо около 55мм ,...

Изображение

,обаче какво показва реалността! Ами отново различна дебелина на листа и съответно,различно тегло - ,,костура,, 13.1 грама ,а бялата с люспите - точно 10.0 грама

Изображение


Ето и пример с размера,който те интересува теб..

Крокодилчета №4 с обявено тегло по номенклатура 5/8 унция или 17.5 грама и дължина около 65 мм. Извивката и общата форма може да се види на снимката и да добие обща представа за играта на модела:

Изображение

Обаче,и тук имаме различна дебелина на листа и тези ,,17.5 грама,, се оказват реално
19.5 грама за сребристата и 13.8 грама (!) за златистата. Отбелязвам,че единичната кука на сребристата блесна е с маалко по-тежка от тази на златистата,но едва ли разликата има и грам. Така че ,изборът по-добре на място,а не онлайн. :wink:

Изображение


И накрая,за спорта и за обща култура,ето и един от големите Крокодили,
обявена като 3/4 унции (21)грама. Реална дължина 82мм,ширина 22мм и реално тегло с
морска тройна кука 23.4 грама. Кастингът с тази определено ще е по-малък,отколкото с долният 5/8 размер! :roll:

Изображение

Изображение


Дано съм ви полезен господа,и наслука,даже и без кука! :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от svetlio80tm »

Напълно съм съгласен с теб, че по-добре на място да се купуват, а не от нета. Нали затова и аз питам: къде в софия се продават???
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от s4etovod »

Имаше един колега от Пловдив, който предлагаше доста разцветки и грамажи в другия форум, но не успявам да му открия постовете...ника му беше нещо като Adams... а темата започваше така: Клатушки (колебаещи се блесни)-"KROCODILE"....

темите вече не се отварят https://www.google.bg/#filter=0&q=%D0%9 ... OCODILE%22
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от eroucma »

Мен по ме интересува реално ловят ли тези блесни и приложими ли са примерно за други риби освен пъстърва?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от Димитър Тодоров »

На десетграмово Крокодилче 3/8 oz имам бели риби, а на по-голямата 5/8 (18 грама) -распери.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от Стонин МаХенд »

С размерите от 4 см. някой има ли опит
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Pale rider
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 17, 2015 13:48
Риболов: Spin Head
дал Браво: 57 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Питане за клатушки Luhr Jensen- Krocodile

Мнение от Pale rider »

Нищо им няма на крокодилите- ползват една и съща матрица при направата на 5/8 4/6 унции размер/ два съседни грамажа са мога и да бъркам унциите/ . Странно и на двата размера са обозначени като #3 от което идва и заблудата че са едно и също нещо. Ма не са. На кутийката ясно си пише цвета и теглото в унции .
Проблема до 1-2 гр идва първо от кантар и другото по сериозно нещо - два различни завода.Единия е в Малайзия / -1 гр/ , другия в Китай- / +1 гр/. Явно корпорацията Рапала е успяла да влоши продукта на 60 годишна семейна компания с големи традиции, след като ги купуват преди 10-15 години.
Въпреки всички загадки и мистерии около теглото Лур Йенсен са си квалитетни клатушки отвсякъде. Имат още поне 5 модела/ освен Крокодила/ които уви никога не са стигнали до нашия пазар - Shoehorn, Coyote , Loco и прочие.
Малко цената им е висока/ В Европа , В US не съвсем/ , но малко примамки могат да се похвалят с тяхната многофунционалност / тролинг, кастинг и джиг!/ и същевременно широко обхватния спектър на хищници които привлича. В Кабелас и Фиш USA могат да се прочетат коментари от 2006 насам на колеги ловящи с тях в солена и сладка вода - като се почне от тривиалните 7-8 вида пъстърва и сьомга, мъскита,уолита, костури 4-5 вида та се стигне до риби които даже на картинка не съм виждал.
Аз лично съм хващал щука и костур с тях, но ги разлових от скоро и списъка предполагам ще набъбне.

:fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”