Кеп със силиконова мрежа

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от bgfishingmaniac »

И още, мислите ли че този макар и без силиконова мрежа би свършил работа? С друфи думи дали тройките на воблерите ще се оплитат непоправимо?
http://www.brodin.com/cutthroat.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от баш майстора »

Смятам, че всеки кеп, чиято мрежа е направена от нещо текстилно е лоша идея, ако става дума за спининг. Мухарите могат да си позволят този лукс, но там имаме единична кука, обикновено без контра, която е скрита в устата на рибата. Но 1-2-3 тройки, особено ако са с контри... без мен в тоя филм!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от bgfishingmaniac »

баш майстора написа:Смятам, че всеки кеп, чиято мрежа е направена от нещо текстилно е лоша идея, ако става дума за спининг. Мухарите могат да си позволят този лукс, но там имаме единична кука, обикновено без контра, която е скрита в устата на рибата. Но 1-2-3 тройки, особено ако са с контри... без мен в тоя филм!
Какво решение намери?
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от баш майстора »

Никакво. Продължавам да си ползвам стария кеп (този на снимката с толстолоба).
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от bgfishingmaniac »

баш майстора написа:Никакво. Продължавам да си ползвам стария кеп (този на снимката с толстолоба).
Ти поне си имаш нещо що годе подходящо....
Аз с моето нищо само захлупвам големите риби да не скачат и се пребиват в плитката вода.
Между другото куките се захващат за мрежата колкото и дебела и с широко око да е, но не е необратино както при предишния ми текстилен кеп.
Мисля си че едно малко грипче би свършило работа. Аз имам бога грип, но дори и за 60ките идва малко груба.
Само не знам дали пъстървовата уста позволява т.е има добър захват и не я наранява. Например при сома богата не държи...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от баш майстора »

Честно казано, намирането на силиконова/гумена мрежа или глава с такава ми се вижда голяма занимавка, още повече, че ще трябва да я избирам по картинка, а не бих искал, така че ще остане за по-добри времена. За сега най-вероятно ще си взема една от тези Филстарските, пък по-нататък ще го мислим.
Изображение
Реално погледнато мрежата е почти същата, сравнена с тази която ползвам, но металната конструкция е доста по-стабилна. Доста мои познати я ползват и са доволни. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от stancom »

баш майстора написа: За сега най-вероятно ще си взема една от тези Филстарските
Само да предупредя, тази мрежа стои "бухнала" и при провиране в драките има афинитет да се закачва за всичко :D
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от баш майстора »

По-добре 1-2 клончета/шипчета/драки оплетени в "бухнал" монофил, отколкото 3-6-9 жила (с контри) оплетени в текстил! :wink: Освен тва на местата дето ти се завираш човеци не ходят. :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от blgmspt »

[quote="баш майстора"]Честно казано, намирането на силиконова/гумена мрежа или глава с такава ми се вижда голяма занимавка, още повече, че ще трябва да я избирам по картинка, а не бих искал, така че ще остане за по-добри времена. За сега най-вероятно ще си взема една от тези Филстарските, пък по-нататък ще го мислим.
Изображение
Реално погледнато мрежата е почти същата, сравнена с тази която ползвам, но металната конструкция е доста по-стабилна. Доста мои познати я ползват и са доволни. :D[/quote

Отделно я има и в по малък размер 40x30 и ми е много удобен!

Като е бухнал при предвижване из джунглата, лекинко му слагам един дамски чорап хахаха
Представете си гледката хахаха
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от quietriot »

баси колко е кеф да нямаш кеп :lol: направо си завидех като ви чета радините вълнения.
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от blgmspt »

quietriot написа:баси колко е кеф да нямаш кеп :lol: направо си завидех като ви чета радините вълнения.

Кога ли ша мога и аз!

Шубе ме е че ша ми избяга някоя по едра!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от quietriot »

blgmspt написа:
quietriot написа:баси колко е кеф да нямаш кеп :lol: направо си завидех като ви чета радините вълнения.

Кога ли ша мога и аз!

Шубе ме е че ша ми избяга някоя по едра!
След като установих, че не ме интересува размера на рибата и ги откачам във водата с клещите отпадна като необходимост и кепът. Дори вече не ги и пипам, освен ако не се налага, като при някоя лакома щука глътнала дълбоко.
Хващам куките с клещите , тръскам и рибата си заминава, без да я вадя от водата дори.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от баш майстора »

Ееее, ти си манекен, бате! :wink: Ние плебса още имаме нужда да се поумиришем на риба. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:Ееее, ти си манекен, бате! :wink: Ние плебса още имаме нужда да се поумиришем на риба. :lol:
е от това най ме е гнус , да се умириша на риба....за другото :lol:
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Кеп със силиконова мрежа

Мнение от ynovi »

Преди две седмици имах същия проблем и също много търсих у нас подходяща и достатъчно добра мрежа за красиво изработеното кепче. След известно търсене и чудене и питане по магазините, реших, няма да намеря тук и най-добре сам да си изплета. :)
Първо се ориентирах към червения капронов конец, защото е твърд и с някакво покритие което му пречи да се разплита и пречи на куките да се забиват в него и по принцип е много здрав.
Изображение
Не сгреших, получи се идеално, резултата надмина моите очаквания...
Накрая, след оплитането я минах с "течна гума" , на която ме открехна другаря Контев и която и направи супер-фино, прозрачно гумирано покритие, като след него мрежата вече не пие и вода...
Мрежата стои стабилно, средно твърдо, средно положение между мрежа от конец и мрежа от корда, като стърчи но много леко, не толкова много както на кеповете от корда.
Та ако познаваш някой който може да ти изплете е вариант.

Ето как изглежда (Избрах квадратите да са с по 2,5 ст. /страна, за да е малко по едричка)
Изображение
Ето и в действие:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”