Мини грип за пъстърви

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Мини грип за пъстърви

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет,
Поствайки в темата за силиконовата мрежа на кепа при риболов на пъстърва си дадох сметка че ползването на кеп особено при трофейните риби не е оптимално.
Същото важи и за изтегляне на рижата в плитка вода, колкото и внимателно да е то.
Та единственият не изпробван вариант са т.нар. лип грипове.
Аз имам Бога,която успешно прилагам при всякаква соленоводна гад, а и за местните щуки и бели риби, но ми идва малко груба за пъстървите.
Въпроса ми е : дали е рационална идеята ми и ако да ще съм благодарен за конкретни предложения?
П.с да поясня че не планирам да вадя рибата над водата, а само временно да я задържа докато освободя куките и съответно наглася за фото.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мини грип за пъстърви

Мнение от Мунчо »

Аз имам два естетични такива - прилични като марка и изпълнение и действително "мини", но смятам, че ще им наранява прекомерно устата, особено на неуморени риби, които са доста скокливи. И в тази връзка за деликатност едва ли можем да говорим. Кепа е най-щадящия инструмент, ако искаме да сме деликатни, разбира се...

п.с. Иначе имам един приятел-мухар, който по необясними причини "се бори" с рибите, докато изпаднат в клинична смърт, после ги вади нежно, прави им прекрасни снимки и ги връща обратно, за да починат в естествени условия. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Мини грип за пъстърви

Мнение от bulgarche-to »

Ще препоръчате ли модели и места за набавянето им? Аз също имам от стандартните груби и големи, но за кефали си е извращение.
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мини грип за пъстърви

Мнение от s7alker »

http://www.aliexpress.com/premium/fishi ... =y&catId=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Въоражаваш се с търпение за доставката и си готов :)
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”