Гащеризон

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Гащеризон

Мнение от чичо Док »

minkata написа:Благодаря Док, поискаха ми точно тази мярка като ги питах за размера.
За височината - гледам че ги дават до 195 см, пък аз съм 196, но съм късокрак та няма да има проблем, надявам се :D .
Като дойде ще пиша как е.
За обувките - един номер отгоре е достатъчен, нали?
За нищо, акцентирах само за пълнота на картината :D
Колкото за чепиците, до сега съм ползвал и ползвам само симс, където е предвидено в номера и неопреновия чорап, та за таймен отново ги питай директно за да няма изненади.

Успех с покупките.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от sestrata »

Имам Таймен обувки, стоят ми перфектно и си шофирам с тях. Нося 41 (8 US), обувките са 9. Интерполирай си за теб.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от jdbc »

чичо Док написа: За това при водещи брандове като мярка се дава и дължината на вътрешния шев, което при таймен не го виждам, и нищо не пречи да се запита при конкретен модел точно за този параметър.

Изображение
Верно е, няма inseam на гащеризона но на страницата с размерите в долната таблица са дали препоръчителен "inseam" на потребителя, например:
LL 90-98 cm
XL 86-96 cm
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от lacho44 »

za4o75 написа:Здравейте колеги!
Понеже скъсах поредния ПВЦ гащеризон,предстои закупуване на нов.До сега ползвах пвц ,като съответно ги сменям през 1-2сезона(амортизирам ги бързо).Нямам нужда от високотехнологични(скъпи) материи,понеже искат специални грижи и т.н.(дано не съм в грешка)!С пвц-тата засега съм ок(обръщам го след риболов и го мятам в пластмасовия багажник на тавана на колата и е готов за следващия риболов без да го простирам и т.н.),мисълта ми е за някакъв по-качествен такъв(по-дебел плат,подсилена връзка с ботушите ...).Скоро видях един колега с гумен(мисля че беше goodyear) ,обаче предполагам,че няма да е толкова удобен(тегло,гъвкавост).Направо си е от вътрешна гума,сигурно ще е доста държелив ама ...
Цитарам това първо мнение от темата, тъй като на 99% процента покрива моят въпрос. За лятото имам дишащ гащеризон и обувки за газене, от които съм много доволен. Трябва ми нещо за по-студено време. Дилемата е между неопрен, пвц или друга здрава материя.
На пръв прочит съм се спрял на тези:
Изображение

Изображение

Надявам се да ми препоръчате най-удачния вариант за студения период.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от stancom »

След като имаш дишащ ризогащник, който те устройва за лятото, еле пък с обувки, огледай се за качествено зимно термо бельо, вместо да набутваш пари за неопрен.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от lacho44 »

Качественото термобельо е около 200лв. Може да се каже, че имам сносно от 100% вълна, но ми е студено само с него и дишащ гащеризон. Духне ли ме вятър ме пробива до костите. Необходим ми е и дебел, и плътен анцунг. Под 15градуса на водата обаче, пак не ми е комфортно. Предполагам термобельо, анцунг, зимен гащеризон и нещо здраво и водонепропускливо най-отгоре би било поносимо. Предполагам, че циповете и катарамите, които са по зимния гащеризон ще пробият или съдерат дишащия. А не ми се гази в снега с мокри обувки.
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от joe »

здравейте колеги!
някой може ли да даде отзив за този гащеризон на филстар: https://www.filstar.com/bg/%D0%9E%D0%B1 ... Star/7896/
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”