Гащеризон

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от za4o75 »

За момента,начело в класацията е предложението на Юри!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от stancom »

Хм, щом е за студено време, защо не погледнеш за неопренов ?
Иначе грижите за дишащ и за ПВЦ би трябвало реално да са едни и същи, втелясваме се само заради цената . Моя примерно не изсъхва :D
za4o75 написа:.... с хубави обувки(държащи на солена вода) .....
Колкото до това, хич да не ти пука, че са за солена вода, то и за сладка не съм намерил кои да държат и един сезон :mrgreen:
Удобството на дишаш гащеризон и обувки е огромно, при дълги преходи особено извън водата или при дълъг интензивен риболов.
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от quietriot »

А без такъв само по кроксове удобството е още по голямо ;-)

Sent from my C6902 using Tapatalk
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:... Иначе грижите за дишащ и за ПВЦ би трябвало реално да са едни и същи,...
+ 1

Колкото повече се занимаваш да поддържаш гащеризона , толко по-бързо го скапваш . Пре достатъчно е да го заплакне човек ако много е окалян и доволно . Какви са тия занимавки с дишащите гащеризони , какво е това чудо ? Аз с моите никога не се занимавам пък си работят , при това с години :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от quietriot »

Ти одиш 5 пъти в годината за риба кат мене, я го дай на Станко да го емне да видим колко щи карат гащурите :-P

Sent from my C6902 using Tapatalk
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от Д-р Флекс »

На продуктите в сайта на "Таймен" слагам оценка 6+ за качество/цена/доставка/комуникация. Имат, май, за всеки джоб по нещо. Трети сезон пазарувам разнообразни неща от сайта им, един път не са ме подвели.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от bgfishingmaniac »

Д-р Флекс написа:На продуктите в сайта на "Таймен" слагам оценка 6+ за качество/цена/доставка/комуникация. Имат, май, за всеки джоб по нещо. Трети сезон пазарувам разнообразни неща от сайта им, един път не са ме подвели.
Д-ре чудесно е че имаш опит с тях. Как се справят гащеризоните по отношение на удобство, дишаемост, издръжливост и водонепропускливост? Особено в сравнение с по именити конкуренти?
Поздрави
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от Павел Иванов »

quietriot написа:...
Баси , още един статистик :lol: :lol: :lol: Просто начина ми на придвижване при риболов и самият ми начин на риболов , се различават яко от Станковите :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от quietriot »

Че ти не се движиш бре, или сядаш или лежиш... как да се захаби :-P

Sent from my C6902 using Tapatalk
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от Д-р Флекс »

bgfishingmaniac написа:Д-ре чудесно е че имаш опит с тях. Как се справят гащеризоните по отношение на удобство, дишаемост, издръжливост и водонепропускливост? Особено в сравнение с по именити конкуренти?
Поздрави
Извинявай, едва сега отварям форума...

Значи, поред на въпросите ти: слагам оценки 6/5/5/5 по 6 - балната система.
Като, трябва да призная, най-"луксозното", което досега съм ползвал, е гащеризон на Орвис, който с нищо не превъзхожда Таймен. Орвиса ми е правен във Виетнам, Таймена - в Китай... Таймена все едно ми е шит по мярка, диша задоволително, трае задоволително (два сезона без, и трети сезон с малки лийкиджи по шевовете на "дънцето", които засега лепя безпроблемно), и струва задоволително по стандартите ми. Орвиса изтрая точно два сезона, преди да почне да пропуска. Имах освен него и една Сиера, която обаче не ми беше удобна, и освен това бързо се скапа на шевовете на чорапите... Гащеризона за мен е почти консуматив, амортизира се за два, максимум три сезона. Имай предвид, че го ползвам поне два пъти седмично, от март до ноември :wink:


ЧНГ и най-добри пожелания за 2016-а на всички колеги! :tup:
Byrd
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Май 16, 2015 18:19
Риболов: Речен
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от Byrd »

Честита Новата 2016-а Година на всички колеги. Пожелавам да е уловиста и много емоции +. Да си кажа и аз мнението относно гащеризоните. Първият ми гащеризон беше PVC от Tomaxshop, здрав, дебел, но ботуша беше твърд като ски обувки. Съсипваше ми краката по време на риболов. Вторият ми гащерзон беше Wiliam Joseph, който го купихме от американския ebay, на изгодна цена за Коледа. При редовна цена 360 долара, го купихме за 135 със доставката. Последният ми е Airflo на промоционална Коледна цена зa 60 паунда, също дишащ, но трислоен, за разлика от петслойния Wiliam Joseph. Моето мнение е, за зимен риболов, по време на лов, както казват някои колеги в по-горни постове, дишаемостта не играе никаква роля. От дишащ гащеризон има смисъл при големи преходи, когато повечето време си на сушата и при топло време. Моят съвет е, да намериш солиден PVC гащеризон, който е в много пъти по-евтин и ще ти върши същата работа, а може би и по-добре. Търси мнения на колеги за добър PVC гащеризон. Това е моето мнение. Успех през новата година в любимото ни хоби.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Гащеризон

Мнение от Jeeves »

Зачо земи си си с обувки, удобдството няма сравнение с ботуша, и въобще не се набутвай за специализирани такива, аз в момента газя с туристически обувки за 30 евра и са по-удобни, по-здрави и по-леки от всеки симс дет съм имал (а съм разпрал даста)....за пясъка конкретно няма и смисъл от специални обувки:wink:....поддръжката не я мисли въобще, обувките ми са мокри и в момента (а от лятото когат ги зех никога не са били сухи)....
относно гащеризона ако ще го ползваш зимата помисли за неопрен, аз газих на солено ноември, с мембрана, и за по-малко от час станах на кочан, и то при положение че времето беше за по риза и водата беше по-топла отколкото на всяка пъстървова река...мен в река и при отрицателни температури не ми естудено, просто тва газене няма нищо общо с активния туризъм по пъстървовите реки - основната разлика е че си доста по-статичен и мъдите ти са винаги във водата, демек потенето ше ти по-малка грижа, но студа може да те изкара от водата...
неопрени има в кабелас по 60 долара и са читави...
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от za4o75 »

Благодаря ви за предложенията и мненията!Ще разгледам още веднъж положителните и отрицателните страни и ще реша.
А относно студа,все пак тук е по-топличко морето и едва ли температурата на водата ще падне под 11градуса.По-скоро изтива това,което е извън водата ако има вятър и не си облечен подходящо!
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Гащеризон

Мнение от Д Пенев »

За много години Злати :D ,
вземи си дишащ гащеризон, заеби ги ПВЦ-тата и гумените, спарват и мокрят гадно. Не е задължително да е пет слоен и марков, но обувките гледай да са качествени, защото меките ти мачкат краката нагазиш ли над кръста :lol: .
Аз ползвам на Hodgman, като този http://www.hodgman.com/hodgman-waders-c ... ml#start=7 с цип, но предходния модел, взех го от Кабелас на някаква промоция, та обличам го от България и си пътувам с него до морето ловя си и се връщам пак с него. Когато ловя в студена вода, като на р. Арда например си ги обличам у нас и пътувам лятото с него при t на въздуха 35 С без никакъв проблем. в Гърция си шпоря през капинаци и храсталаци с гащиризона проблеми до сега със здравината му нямам, а с удобството най-малко :lol: !

Поздрави :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Гащеризон

Мнение от za4o75 »

За момента закърпвам положението с един евтин ПВЦ,като продължавам проучването за дишащ с обувки(за съжаление нямам излишни за Симс или Патагония)!
Християне,някъде срещнах много негативен коментар за Редингтона(преполагам,че това си е риска с по-икономичните модели и марки).....,гледам за сега към тозиhttp://www.taimen.com/en/gr/product/taimen-riv ... 407/103878 ,а с него мога да взема на по-добра цена и предложените обувки(56евро).

Юри,пипнах и този на Behr ,и не ми се стори да си струва двойната цена от обикновения ПВЦ.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”