Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте на всички,
Предстои ми риболов в Южна Америка на сериозни пъстърви 60+ см , Стилхеди и други подобни екземпляри.
Имам 2 кепа,но нито един не е подходящ: 1вия е със дебела силиконова мрежа, но е много плитка. Вече е изпробвано и не може да "приеме" по-голяма от 40 см риба.2рия е добър - достатъчно дълбок и широк. Проблема при него е мрежата - в момента в който влезе рибата с воблера в уста мазалото е налице.

Изискванията са ми да е достатъчно лек, широк с дълбока силиконова мрежа (без възли).

Гледам състезателите пъстървджии разполагат с някакви алуминиеви, но не мога да ги намеря в мрежата, а и не съм сигурен дали са подходящи за целите ми.

Моля за вашата помощ! Ако имате някакви оригинални предложения или пък още по-добре искате да се разделите с вашия перфектен кеп,моля да го споделите.

Поздрав!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от stancom »

Щом втория ти кеп ти е удобен и те устройва, му смени мрежата, не е никаква философия. Някой беше пускал линк за подобни мрежи, или вземи само глава с мрежа която ти харесва и я прехвърли на твоят.
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от quietriot »

Лично за мен , понятия хубав кеп за голяма риба няма, голямо ли е ще се тръска , има ли тройки ще се заплетът някъде в мрежата , каквато и да е тя и става ,майка плаче.
Единствено ми хареса един на Рекс Хънт , който беше от цяло парче плат и така поне на филна не закачаше каранксите в него.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от bgfishingmaniac »

Васе,
Частично съм съгласен с това твърдение. Какво е решението тогава с една 70 см балканка нагазил до кръста във вода?
Стилхедите са лесни - с Желю не ползвахме кепове, а ги извличахме на брега. Балканките обаче са по-кекави, сякаш.Многократно съм вадил 60+ см спесимени без кеп (поради липса на подходящ),но все съм треперил да не ги претрепя или изпусна.
Мислил съм си за грипер, но експеритите казват че устата на балканката не е достатъчно издръжлива и ще ги поразя.
За блесните и клатушките всякакъв кеп е подходящ, защото в повечето случаи куката е в устата, но с воблерите мазалото е голямо.
Поздрав!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от баш майстора »

Преди време и аз търсех такъв със силиконова мрежа (има тема някъде по-долу из подфорума), но не открих. Всичко, което намерих, беше с размер гевгир, за рибета-педарки. Много зависи как ще ловиш - от брега или ще газиш из реките. Ако е от брега ти трябва по-дълго дръжка, а за газене най-добре тип "мухарски". За мен най-удачния вариант е глава с мрежа от монофил и на винт, да си сменяш дръжките. Ако успееш да намериш достатъчно дълбока силиконова мрежа, няма никакъв проблем да махнеш монофилната и да сложиш силиконовата. Тази глава, примерно, върши работа. :wink:
http://shop.fishing-mania.com/viewacces ... 0%B5%D0%B2
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от quietriot »

А да и другия хуй дръжките , повечето се гънат ако са леки , а здравите тежат.
Ми Християне незнам какво е решеноето , но за мен кепа е повече проблем отколкото облекчение , аз ги тегля на брега с леко повдигане на главата , после с клещите хващам бласната за тройката , тръскам над водата и рибата си заминава , дори гледам да не я пипам , е говоря с риби до кило, не по 5-7 кила .
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от bgfishingmaniac »

Е бах го.... Никой на света ли не е произвел мухарски кеп, който да се използва за спининг риболов.
Бих си го поръчал и от чужбина, не е речено да е само от родината.
Поздрав!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от quietriot »

bgfishingmaniac написа:Е бах го.... Никой на света ли не е произвел мухарски кеп, който да се използва за спининг риболов.
Бих си го поръчал и от чужбина, не е речено да е само от родината.
Поздрав!
Тука има производители на мухарски кепове, мухарите ги знаят кои са, дай им поръчка ще ти направят по поръчка , по-голям размер с по-дълбока мрежа.
Последно промяна от quietriot на Пон Яну 11, 2016 15:32, променено общо 1 път.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от bgfishingmaniac »

quietriot написа:
bgfishingmaniac написа:Е бах го.... Никой на света ли не е произвел мухарски кеп, който да се използва за спининг риболов.
Бих си го поръчал и от чужбина, не е речено да е само от родината.
Поздрав!
Тука има производили на мухарски , мухарите ги знаят кои са, дай им поръчка ще ти направят по поръчка , по-голям размер с по-дълбока мрежа.
Някой знае ли кои са тези производители да се свържа с тях? Това би било перфектното решение, стига да имат хубава мрежа.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от quietriot »

bgfishingmaniac написа: Някой знае ли кои са тези производители да се свържа с тях? Това би било перфектното решение, стига да имат хубава мрежа.
ето :
http://flyfishing.iantra.com/fly-fishin ... nding-nets
http://pi-landingnets.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3
Доктор Мишо и доктор Косьо гаранция им имат и телефоните , така че ще ги намерим.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от za4o75 »

Без да съм ги ползвал ....
http://www.ebay.com/itm/Kahara-Landing- ... 25b0a9d85f
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html

Ползвам с кордена мрежа при риболов с воблери(основно за лавраци,като ползвам и грипер за да освободя тройките) и нямам проблеми.Когато е плитка мрежата както казваш и още по-зле с равно дъно,рибата доста шава ...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от баш майстора »

Аз си мисля, (без да претендирам да познавам материята из основи), че силиконовите мрежи са предвидени за по-дребни риби, щото бидейки безвъзлови, най-не нараняват ситните рибета, които пък са най-раними. Силиконова мрежа със сериозни размери, предназначена да побере Християновия проекто-улов няма как да не тежи. Все си мисля, че един 3-4-килограмов "бордюр" все някак ще преживее възлите. Виж, естенско-пуристкия момент е друга бира... ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от bgfishingmaniac »

Браво Зачо, че ме насочи към японците.
Предложените модели не ми се струват съвсем подходящи,но мисля че намерих добър вариант:
http://www.sergiopesca.com/prodotti/71/ ... net-custom

Какво мислите?
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от za4o75 »

Предложих ти тези със силиконовите мрежи,иначе с монофилни има доста голям избор от сибасови такива.
Заглеждам сега тези къде си постнал и се замислям и аз за един...,другия вариант е да взема само глава със една такава джаджа http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html ,направил съм си къса дръжка(60см.) с муфа накрая(нямам нужда от телескопична дръжка,по-неудобна е а и са доста скъпи,имат приложение ако си високо)
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Хубав кеп за спинингов риболов на голяма пъстърва/сьомга

Мнение от za4o75 »

С колко дълга пръчка ще ловиш?
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”