Съхранение на куки как ?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
xsxboy
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Окт 09, 2015 13:55
Риболов: шарански
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 3 пъти

Съхранение на куки как ?

Мнение от xsxboy »

Здравейте колеги. Стана така, че събрах значително количество от куки и понеже имах едно пакетче с куки които са на около 2 години и седяха в гардероба и като ги загледах видях, че гланца на куката леко е заминал, и отделно тук таме по някоя кука е тръгнала ражда. Искам да избегна за напред това с настоящите ми куки та се питах как да ги съхраня за да нямам проблем след година две или няма как да стане? Мислех си ако взема от жената бурканче от крем за лице с винт, да ги сложа там да завия капачката и пак в гардероба но този път да не са в найлонче а директно в бурканчето и така ? Дали ще има ефект
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Съхранение на куки как ?

Мнение от jiro »

Тъй като в атмосферния въздух който дишаме има влага и извесно количество кислород случилото се с куките е напълно нормално .
Единственния начин да се отървеш от ръждата според мен е да ги поставиш в херметичен плик и да изтеглиш въздуха до колкото можеш(да ги вакуумираш) имаше такива специални пликчета в Метро за вакуумиране на храна в комплект с нещо като голяма спринцовка посредством която да изтеглиш въздуха от пликчето, за да стане "ептен" сигурна работата цялата тая операция да я изпълниш във фризер, след като куките са престояли там 10на часа, тъй като там въздуха е доста сух и понеже влагата там отдавна е замръзнала...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Съхранение на куки как ?

Мнение от Димитър Тодоров »

На първо четене се сещам за пликчетата със силикагел ,който улавя влагата от въздуха. Можеш да си намериш такива от кутии за обувки. И по-важното,самото помещение, в което съхраняваш, да е с минимум влажност на въздуха.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Съхранение на куки как ?

Мнение от pux »

:) Имам една кутийка куки от младините на дядо ми - стоят си намаслени сигурно повече от 50 г.! Нищо им няма ...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Съхранение на куки как ?

Мнение от Мунчо »

Явно колегата ги съхранява в някаква особено агресивна атмосфера... :lol: Без преувеличение, като една плюшкиновска личност, заедно с мухарските куки имам най-малко 5000 бройки, насъбрали се през годините, без каквито и да е последствия от съхранението в стандартни домашни условия...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Съхранение на куки как ?

Мнение от stoik »

Държа куки в обикновена картонена кутийка, поставена в шкаф. Шкафът е в мазе.
По капака на кутийката съм направил дупчици, тъй като поне моя опит сочи, че трябва да "дишат". Другото е, че не е добре да са прекалено сбити една в друга.
Поздрав
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”