Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Владимир »

Бихте ли споделили,както и начин на експлоатация(лесно,трудно),качество на видеото.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Мунчо »

И да споделят също колко време издържа баКтерията и доколко е глупакоустойчива. :wink:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Владимир »

Мунчо написа:И да споделят също колко време издържа баКтерията и доколко е глупакоустойчива. :wink:
Точно,много уместен въпрос,мисля си,че ще се получи -полезна тема.Въпроса е да имат желание да споделят.Пуснах темата с цел,информиране на потребителя,тъй,като напоследък ,доста хора си купиха и е модерно да се снима с екшън камера.Другата причина е,че се навъдиха,бая копия и копия на копията..Тъй,като 80% от въпросната техника е произведена в Жълтоландия,едва ли копията на 100% са боклуци,все ще се намери,нещо сносно за джоба на колегите с по-скромен бюджет.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от RAAZIEL »

GoPro Hero 4 Black-всичко друго е компромис...Батарията се държи на ниво,ако не ползваш WI-FI-то,а за глупакоустойчива-това не знам :roll:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Павел Иванов »

Детето е решило проблема с батерията на ГоПрото си , като е хакнало една външна с кабелче , кът е свободно и добре хванато не пречи . Тегавинята на файловете се решава с карта над 32 ГБ , има доволно такива навсякъде и всичко е на шеС !

пп - силно ми стана интересно с какво блек варианта превъзхожда силвъра такъв примерно , ама аз съм си такъв , като не зная , питам :oops:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Макариченков »

Аз не бих дал толкова пари за нещо като GoPro. Хвърлих един бърз поглед в Amazon.de и намерих няколко камери с много добри показатели и полжителни отзиви от клиенти, на цени от 65€ до 130€. Не ги разбирам много камерите, но да си закупиш GoPro 5 за 420€ (с всичките му такъми цената стига до 765€) е подобно на това да похарчиш 900€ за iPhone 7, много пари за играчка която след първото падане екрана ще е на сол и т.н.
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от karaburov »

SJ4000 с две батерии+зарядно за 6$ 4 часа снимане.Карта 16гб като на фас паузата се трие клипа ако няма нищо интересно.С все аксесоари,за главата и тялото идва къде 150лв общо.И да я загубиш,счупиш не боли чак толкова.Падал съм два пъти във водата като единия беше доволно в дълбочина на Дунава,грижи за кейса няма.
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от njoyz »

Едно приятелче е много доволен от EKEN H9, та и аз си заръчах пък да видим, обаче без да искам пуснах в поръчката 2 бройка, та едната може и да се яви тук... Ще споделя впечатления като дойде.
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от dunavski »

Аз ползвам GoPro Hero 5
Камерата работи с гласови команди т.е. може да си говорите с камерата и да и казвате кога да записва и кога да спре да записва. Има приложение за смартфони и чрез WiFi и Bluetooth (включени едновременно) може да се свърже с телефона и да гледате в реално време какво точно записвате. Камерата е водоустойчива до 10м и не се налага да се купува специален водоустойчив контейнер. Камерата може да записва 4к резолюция, но файловете стават супер масивни при продължително записване, бързо запълва картата с памет след това много бавно се обработват.
Камерата е готина, но за продължително записване са необходими няколко допълнителни аксесоара.
Батерията издържа около час-час и половина запис аз съм купил две допълнителни батерии за камерата с двойно зарядно и една голяма GoPro 6000mAh портативна батерия за зареждане на малките и по този начин може да се прави няколко часа непрекъснат видео запис. И плюс голяма карта памет към 200GB :tup:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от a5sh0l3 »

GoPro си е истината, другото е компромис. Да, върши работа, но е компромис...
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от D-r Kosio »

Един приятел ми даваше много зор да го съветвам каква екшън камера да си купи.... ``Ич не ми харесват... принципно, защото при тях всичко е компромис.. `но все пак направих едно проучване. Това, което установих, че нищо не се е променило.. компромисът си остава ,но може да се намери на по-ниски цени. Нещата са ясни- за хубава картина си трябва хубав обектив, голям чип, бърз процесор и голяма батерия.. - все неща които няма как да се натъпчат в малък и здрав корпус... Няма да навлизам в подробности, но... ще ви кажа какво е решението на един друг приятел и се получава достатъчно приличен резултат. Sony - водоустойчивия компактен фотоапарат FT 30, мисля му беше абревиатурата. Защо ми хареса - най-вече за далече по-качествения обектив - истински е! матрицата също му е компромисна, но поне е сигурно, колко е голяма - макар и първо стъпало като размер. Иновацията му е и в друго - монтирал е на стойка като на другите екшън камери - лента на главата и си я носи на шапката. Апаратът е с голям предпазен капак отпред, което го прави много лесен за пускане и спиране. Останалото е ясно... Някъде имам и снимки. Мисълта ми е, че с тази схема, два от компромисите са по-приемливи- обектива и матрицата...На филмчетата изобщо няма това отвратително бъчвовидно кривене по краищата. Между другото много от огледално рефлексните апарати вече се ползват за снимане на кино... такава е тенденцията и никак не е лишена от смисъл. :!:
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Preacher »

Аз си взех новият модел на Xiaomi Yi Lite 4k. Мисля, че ще ми свърши перфектна работа, а струва само 230 лв. :tup:
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от a5sh0l3 »

Някой няма ли да се похвали с новата 7ца? :)
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от Владимир »

Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Кой,каква- Екшън камера,ползва?

Мнение от dunavski »

Го Про започнаха да правят чалъмите на Apple!!! Всяка година пускат нова камера с леки подобрения от предишната и на двойно по-висока цена :D
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”