Избор на влакно за "light jig"

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Избор на влакно за "light jig"

Мнение от Николай Ангелов »

Нова година - нов късмет. Наскоро си поръчах Ebisu Violet S712L - 2.15 m, 3-7 gr и PE #0.3-#0.8. На първо време съм замислил да използвам основно глави от 3-5 gr, съдейки по данните на въдичката, като такива от 2 и 6 gr ще бъдат изключение. Наличната ми макара е относително евтина - Abu Garcia Cardinal 303i. Предвид горното, миниатюрните върхов и следващите няколко водача, нулевия ми опит с плетено влакно или флуорокарбон, силно се колебая за вида и размера на основната линия. От опит глава не боли, но като за начало не ми се харчат излишни средства, защото нищо чудно увлечението ми да не претърпи развитие.
Предварително благодаря за отделеното време.
sp0ki
Мнения: 66
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 18:56
Риболов: Спининг, Мухарски риболов
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на влакно за "light jig"

Мнение от sp0ki »

Здравей, колега,

И аз бях пред подобна дилема за влакно за light jig.
Имам Tailwalk Backhoo Rise S672ML - 2 m, 1.8 - 10.6 g., line 3-8 lb. с макаричка Ryobi Zauber CR 2000.

На база изчетените теми от форума днес си поръчах Gosen-W 4ply Green #0.6 - 0.132.
gosen.jpg
gosen.jpg (66.86 KiB) Преглеждано 3002 пъти
Колегите доста го хвалят като съотношение цена-качество.

Другото, на което се бях спрял беше Unitika Eging Super PE III #0.6
unitika.jpg
unitika.jpg (47.86 KiB) Преглеждано 3002 пъти
Евентуално ако не ми допадне Gosen-a ще поръчам от него. Там има вариант и за #0.5 и #0.4.

Надявам се да съм бил полезен :)
Поздрави :tup:
Malibu Stealth 12
3113
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 18, 2018 6:57
Риболов: Спининг

Re: Избор на влакно за "light jig"

Мнение от 3113 »

Привет колега, аз си взех DAIWA UVF EMERALDAS SENSOR 8braid +Si в размери # 0.4 / 8lb и # 0.5 / 9lb. Първите ми впечатления са много добри, много тънко и здраво влакно с чудесен кастинг.
Поздрави
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Избор на влакно за "light jig"

Мнение от Д.Граховски »

sp0ki написа: Другото, на което се бях спрял беше Unitika Eging Super PE III #0.6
unitika.jpg
Евентуално ако не ми допадне Gosen-a ще поръчам от него. Там има вариант и за #0.5 и #0.4.

Надявам се да съм бил полезен :)
Поздрави :tup:
Ползвам същото в момента #0.6, къса се като косъм при допир до всякакви повърхности. Минах през едно полулигаво водорсло и останах без един от най-хубавите ми воблери. От Септември до сега са заминали 12-13 нелепо скъсани воблера, към 70 меъра от влакното (30 от тях по моя вина) и няколко клатушки.
Като плюсове отбелязвам мекотата на влакното и добрия кастинг.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”